şükela:  tümü | bugün
  • bir tayyip erdoğan beyanı. tıp fakültelerinin yüksek borcu eleştirilmiş, fakültelerin sorunları için dekanlar ve rektörler suçlanmış, en önemlisi de fakültelerin sağlık bakanlığına bağlanması gerektiği söylenmiş.

sürekli artan kontenjanlar, yetmeyen ödenekler ve hastanelerin sistem yüzünden hep zararda olan mali durumu on altı yıllık hükümetten dışlanarak anlatılmış.

elf gözlerim yanılmıyorsa on altı yıl boyunca vesayetçi cehape bürokrasisinin zulmü altında yaşamışız, her şey onların suçu (!)

edit: imlâ

edit2: (bkz: tip fakultesi kontenjanlarinin artmasi)
  • kapatın abiciğim. dışardan, mesela mozambik’den yada fasonya’dan yetişmiş doktor getirin. bu bilgiyi de kimse vermez size, yine iyisiniz.
  • tıp fakülteleri eğitim kurumudur, ticarethane değil. doktor yetiştirirler, tacir değil.

gerçi zarar kavramından bahsetmek bile gerizekalılık ama elbette eksi bakiyede olacaklardır. devlete bak, iyice çiftlik oldu anasını satayım...

özel hastane mi lan bu!
  • onu da ithal edelim ya da kolin, limak tıp fakültesi açalım, kontejan olmazsa cebimizden veririz giderleri ne olacak yani.
  • devletin her kurumundan kar beklenmez. madem böyle bir beklentin var neden kar edeni satıyorsun o zaman?

rte bence ekonominin bombok bir yere çıkacağından artık çok emin. bütün söylemleri buna döndü ve akıllı seçmenin fark ettiği şekilde sağlam saçmalıyor.

ilk defa bu seçimde çok umutluyum çünkü rte bu seçimde kazansa da kaybetse de son seçimi olacak.

kazanırsa ekonomi konusunda suçlayacağı kimse olmayacak. kaybederse kurduğu yargı düzeni onu yargılayabilecek hale gelecek. (kurduğu yargı düzeni kalmayacak)

edit: açıklama
  • bir kurum zarar ediyorsa birileri oraya çökecek demektir. bakalım kimler çökecek.

zarar ediyorsa sağlık sistemi sizin elinizde, denetleme sizin elinizde çözümü siz üreteceksiniz. zaten bu problemleri çözmek için o koltuklardasınız diyeceğim ama bi gülme geliyor.
  • eğitim kurumlarını hedef alan sözdür.
    işin içinde olan biri değilim ama doktorlarımızın, diğer branşlara nispeten daha başarılı olduklarını, uluslarası tanınırlıklarının daha fazla olduğunu hep duyarım.
    keza tek bilim nobel'imizi bu eğitim kurumlarından çıkmış bir doktor kazanmıştır.
    demek ki onlarında aşağı çekilme sırası gelmiş.
  • ...dedi marmaris'te bilmem kaç odalı yazlık saray yaptıran reyiz.