şükela:  tümü | bugün
 • the civil wars'un insanın içine işleyen aşk şarkısı

  edit: içine işlemek ne ki; dinledikçe hem kendine hem sevilene daha da aşık eden, "oh dear, never saw you coming" diyerek hiç beklemediğin anda karşına çıkıp yıldırım çarpmışa döndüren aşkı bir çırpıda anlatıveren aşk şarkısı bu.

  you're a red string tied to my finger
  a little love letter i carry with me
  you're sunlight
  smoke rings and cigarettes
  outlines and kisses for silverscreens

  oh dear, never saw you coming
  oh my, look what you have done
  you're my favourite song
  always on the tip of my tongue

  oh well you own me with whispers like poetry
  your mouth is a melody i memorize
  so sweet
  i hear it echo everwhere i go
  day and night

  oh dear, never saw you coming
  oh my, look what you have done
  you're my favourite song
  always on the tip of my tongue
  the tip of my tongue

  oh dear, i never saw you coming
  oh my, look what you have done
  you're my favourite song
  always on
  oh oh

  oh dear, i never saw you coming
  oh my, look what you have done
  oh you're my favourite song
  always on the tip of my tongue
 • ing. dilimin ucunda.
 • the civil wars'un resmi internet sitesinden ücretsiz indirilebilen "live at eddie's attic" konser albümü kaydı mutlaka dinlenmelidir. bu versiyon farklı bir tonda söylendiği gibi, poison&wine'daki halinden hızlıdır da. bu haliyle ne kadar hızlı/ritmik çalınsa da hüznünü yitirmeyen hüseyni türküleri hatırlatır; hem güldürür, hem ağlatır. sade ve güzel şarkıların hala yazılabildiğine delildir.
 • insanın içinde sevgilisinin boynuna sarılıp, döne döne bağıra çağıra kendisini söylemek isteği yaratan acayip bir şarkı. sabah dinleyince içim bir acayip oluyor, uzaktaki sevgiliyi daha da bir özlüyorum.bu arada ben de live at eddie's attic kayıdı daha çok beğeniyorum.
 • dinleyeni pollyannaya çeviren şarkı. böyle içten gelen bir mutluluk tatlı bir tebessüm tanımadığın insanlara karşılıksız yardım etme iyilik yapma gibi.
 • iyi ki söylenmiş iyi ki dinlenmiş şarkı
 • uyandım, okula geldim, derse girdim, şimdi elektronik kütüphanede bu şarkıyı dinliyorum. ne anlatıyor bu şarkı?

  aşk mı? yoksa sadece melodisi ve solistlerinin sesi mi beni hakkında bireyler yazmaya iten? güzel şarkı, az kişinin bildiği güzel bir şarkı üstelik, bir gün bir yerde söylerim belki. ama ne anlatıyor?

  mutluluk var şarkıda, sabah uyanıp güzel saçlarını öptüğün sevgili gibi bir mutluluk. sonra melodi biraz değişiyor, içinde sakladığı hain minörü koyuyor masaya. "dilimin ucunda" diyor. kaybedilen bir aşk mı bu, yoksa bulamıyor muyuz zaten? ben sevgilimle özdeşleştiremiyorum bu şarkıyı. kimse özdeşleştiremez, çünkü kimse böylesine mükemmel değil. hiçbirimiz değiliz.

  iki güzel ses var şarkıda, muhteşem uyumlarını duyunca onların birbirlerine ait olmaları gerektiğini düşünüyorsunuz, tabi ki öyle değil. üzülüyorsunuz ister istemez. çünkü içten içe inancınızı yitiriyorsunuz.

  ve evet, bu şarkıdan da karamsar bir şeyler çıkarmayı başardım.
 • dinleyen kişinin içinde bir yerlerde sıkışmış olan mutluluğu, dolaptan çıkarıp bir atkı gibi boynuna sarmasını sağlayan şarkı.
 • nasıl olur da hakkında bu kadar az giri bulunur diye hem üzüldüğüm hem de çok kişinin bilmesinin büyüsünü kaybetmesine sebep olacağını düşündüğüm için sevindiğim şaheser.
  beklediğim kişi ile düşlediğim ilişki tam da bu şarkıda anlatılan gibi, tam da bu şarkının söylenişi gibi. bu ahenkte olursam eşimle başka da bir şey istemem bu hayattan, o kadar netim.