şükela:  tümü | bugün
  • ülkemizdeki binlerce tıp fakültesi öğrencisinin yaşamakta olduğu belirsizlik. dönem 1-2-3 öğrencileri için çok fazla sorun olmayabilir ama dönem 4-5-6 öğrencilerinin eğitimlerini tam alabilmeleri için belli bir süre hastanede de bulunmaları gerekebilir.
    (bkz: 26 mart 2020 yök başkanı açıklaması)

intörn doktorlar biraz daha şanslı; (bkz: #103619353)
  • umarım üniversiteler en kısa zamanda net açıklamalarda bulunur. öğrencilerin mağdur olmaması gerekiyor fakat stajlar olmadan nasıl olacak, sadece yaz dönemi stajlar için yetecek mi?
  • bu sene 12 haftalık stajım kalmıştı. haziranın ilk haftası başlasak bile bütün yaz staj yapmamız gerekiyor.bütünlemeye kaldığım bir staj vardı eğer yazın full staja girceksek bu bütünleme yüzünden okulum mu uzayacak?
    bizim de teorik derslerimiz oluyor, yök bu dersleri online verip staj süresini kısaltacak mı?
    sözlü sınavlar nasıl yapılacak?

olağandışı bir süreçten geçerken bunların cevabını hemen istemek hakkımız yok biliyorum ama en azından seçenekler nedir hangi olasılık üstünde yoğunlaşılıyor bunu bilmemiz gerekiyor ona göre staj sınavına veya tus'a çalışacağız.
  • tıp eğitiminin uzaktan yapılabileceğine inanıyorum. belki ideal tıp eğitimi uzaktan yapılamaz ama c.ö(corona öncesi(kısaltmayı ben buldum)) dönemlerinde yapılan tıp eğitimi gayette uzaktan yapılabilir. kalabalık staj gruplarında hasta gördüğümüz, hocayla konuştuğumuz mu vardı sanki! sınavlar kısmına gelirsek; hocalar sırayla sizleri whatsappdan görüntülü arayıp sözlü yapabilirler diye düşünüyorum.
  • pratik dersler yazın halledilecek dendiği için olmayan belirsizlik.