şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'deki tıp fakültesi öğrencilerinin dış görünüşlerinin değerlendirilmesi durumunda ortaya çıkacak olan gerçek. istediğiniz bir üniversitenin (devlet veya özel) tıp fakültesine gidin ve etrafınıza bakın; öğrencilerin en az %95'i dış görünüş olarak çok fazla çekici olmayan kişilerdir. bu durum o kadar ileri bir boyuttadır ki; tıp fakültesinin zorluğunun da etkisiyle beraber, ortalama üstü bir güzelliğe/yakışıklılığa sahip tıp öğrencilerinin bile (beklentilerini yüksek tutmaları durumunda) bütün bir üniversite hayatlarını sevgili edinemeden tamamlamaları çok normal karşılanabilir..
    (bkz: tıp fakültesinde okuyan kız)
    (bkz: doktor ve hemşire evlilikleri)
  • hayattaki en büyük derdi sevgili veya seks olan biri için normal bir önerme. tersinden düşündü mü acaba? güzel sayısı neden az diye? zeka güzellik ilişkisi nedir. ben bu kıyası yapmıyorum. yapmam da. ama önermeyi yaparken karşı ihtimali de düşünebilmek gerek. aksine çok güzel doktor arkadaşlarımız var. ve çirkini güzeli böyle düşünen biriyle neden ilgilensin? ergen ruha cevap vermek ayrı bir ergenlik olsa gerek :)
  • absolute bullshit. hazırlık sınıfında tanıştığım yakın bir dostum cerrahpaşadan bu sene mezun oluyor, adamın fotoğraf albümüne bir baktım bakmaz olaydım. "beni türk hekimlerine emanet edin be krdsm" dedirtti. sbf okudum, insan bekl,yor "burası sosyal bilimler burda güzel olur" diye. ama ı ıh. bu başlığı açan arkadaş belli ki erkeklerini kastediyor.
    ps: cerrahpaşalı arkadaşım da eli yüzü düzgün çocuk esasen. bir iş var bu işte. başlık hatalı
  • geneli için doğrudur. bir iibf renkliliği, bir fen-edebiyat çeşitliliği kesinlikle yoktur. eli ayağı düzgün olan da bir zaman sonra boşvermiş, salaş moda geçer.

istisnalar var elbette fakat şöyle de sorulabilir: hangi aşırı güzel/yakışıklı genç oturup saatlerce ders çalışır, tıp fakültesini kazanır ve hakkını vererek de okur? saysan sayılır.
  • 0-1000 arası yerleştirme sırası için %90 doğru diyebilirim.
    1000-5000 arası ise %50-60 arası bir doğruluk payı var.
    5000+ diğer fakülte seviyelerine yaklaşıyor.
  • mezun olduklarında işin rengi değişiyor. kıps
  • bence doğru genelleme. lakin mezun olup çevrelerine ve kendilerine bakmaya başlayınca en paçozunun bile bombaya dönüştüğünü görünce insan şaşırıyor.

demek ki hakkaten çirkin kadın yokmuş az votka varmış.
  • gönlün kimi sevdiğine bağlı.
    sen seversen güzel/ yakışıklı odur.
    gerisi teferruattir ki ben gibi aşka aşık olanlar bir güzel söze tav olanlar için geri kalan her şey teferruattır.
  • tanıdığım bütün doktor kadınların güzel olması ile çürüttüğüm başlıktır.

hayır çok fazla grey's anatomy izlemiyorum.