şükela:  tümü | bugün
  • haksizligi ortaya cikinca, haksizligini ortaya cikaranlari recm yapiyor olmakla suclamak.
    en beyinsizce davranis bu.

bir kezbanzede olarak edindigim izlenim budur.
  • sanal ortamlarda kabul günü düzenlemek.
    misal;
    eminesu, arkadaşının zaman tünelinde bir kahve falı fotoğrafı paylaşır ve sorar "ay şekerim sen anlarsın bu işlerden, ne çıkmış ki?" gayet de ciddidir üstelik. cevap yazanlar da öyle.

mühim not: aman sakın bok atıyorum falan sanılmasın. imreniyorum ben bunlara. millet ofis ortamında harıl harıl çalışırken bir yandan da kahvesini yudumluyor, püskevitini kemiriyor, falını kapatıyor, bekliyor, açıyor, eviriyor çeviriyor fotoğrafını çekiyor, sayfasına ekliyor falan... bi azim var sonuçta. ben yaptığım takıların fotoğraflarını çekmeye doğru dürüst vakit ayıramıyorum ya da üşeniyorum ya. offf...

bonus; http://img12.imageshack.us/img12/1769/falaa.jpg
  • kendini, gerek el gerek dirsek temasıyla gerekse kulağının dibine girip fısıldamak suretiyle zorla dinletmeye çalışır... evet bu tipik kezban davranışıdır birde tipsiz kezban davranışları vardır ki o hiç çekilmez.
  • yakın bir erkek arkadaş ile çekilmiş fotoğrafı facebooka koyduktan sonra mutlaka yanlış anlaşılmayı önleme amaçlı ''kardeşimm:))'' yazmak.
  • bununlarla normal sohbete gelinmez beyler eğer sohbet ettin mi bittin ya beni seviyo der yada kendini bi bok zanneder
  • liselilerin bok attığı bir kız isminden başka bir şey değildir.
    sanki beyimiz nevi şahsına munhasır bir kişilikmiş gibi sözümona türk kızları aynı kefeye koyar.e peki sevgili ergen, sen bu başlık attığında o kızı itin g*tune sokup çıkartırken herkesle ne farkın kalıyor.
    sen elinde dal sigara, ağzında küfür, köşe başında, inter başında önüne gelen yaz;yüz bulamayınca vay amk bu kızlar kezban. girsin canım sana o kezban.
  • asıl amaç => koca aramak
    sorsan => "hiç de bile gerizekalı, sen öyle sanıyorsan bişii demiyorum (trip trip)"

fazla uzaklara gitmeden yakınlardan örnek verelim=>

misal ek$ibition'da, güya öylesine boy boy teşhirip teşhirip sonra asıl amacına ulaşıp ortamdan koca bulunca bütün teşhirleri silmek, kaybolmak.
    çünkü: (bkz: mission completed)

misal sözlükte, güya öylesine yazıp yazıp sonra bilinçaltı amacına ulaşıp ortamdan koca bulup evlenince sözlüğü bırakma ayaklarına geçmek.
    çünkü: (bkz: mission completed)

ha ama yine sorsan => "işim gücüm var da ondan sildim, ondan yazamadım taam mıı (trip trip)"

edit: cinsiyet ayrımcılığı yapmayalım ve aynı şeylerin karşı cins versiyonunun da bulunduğunu ekleyelim unutmadan.
  • ağdasını güzellik salomunda değil evde kendi yapması