şükela:  tümü | bugün
 • kimsenin söylemesine zaten gerek duymadan tıpış tıpış kendi demokratik hakkını kullanacak chp lidir
 • vatandasini doven, dovdurten, oldurten, anani al da git diyen, guzel olduler diyen, askerlik yan gelip yatma yeri degildir diyen, olmek bu isin fitratinda var diyen ve goz gore gore sizi soyup sonra da montaj bunlar dedireten adami destekleyenlerin tıpış tıpış gidip oy verecek chp'li lafiyla chp'liyi vurmaya calismasi guluncten ote acidir aci.

  insan suursuz olur da bu kadar mi suursuz olur arkadas. bir dunya para verseler soyle serefsizlik yapilmaz. neyle mecbur ediyorlar sizi kendilerine? santaj mi var, montaj mi var? soyleyin yardim edelim. kurtaralim sizi dustugunu bataktan. kazandiralim topluma terkrardan. kendinizi sevmeye baslayin, hayattan keyif almaya baslayin.

  adam gayet de guzel soylemis ayrica bu lafi mizmizci zihniyete. hem "bu tayyip'ten kurtulmak istiyoruz diyeceksin" hem de sonra "tatilde nasil oy verecez" diye soracaksin. ben olsam "bir zahmet gotunu kaldir, oy ver de kurtulalim" derdim. adam gene edepli davranmis.
 • (bkz: taze bitti)
 • (bkz: stratejik oy kullanımı)

  bilimsel davranan chp'lidir.
 • '' - meeeee meeeee '' diye gidecek akp'liden daha aklı başındadır.
 • benim. gururla söylüyorum. hatta oy vermekle de kalmayacağım, geçen seçimde de yaptığım gibi sandığımın da başında olacağım.

  evet, it gibi köpek gibi gideceğim. itaatkar bir köpek gibi. çünkü biz bir savaş veriyoruz. savaşlar sürekli soru sorarak kazanılmaz. bir lideriniz olur, liderinizi benimserseniz elbet, içinize sinerse lider dediğiniz kişi.

  ben kılıçdaroğlu'nun iyi niyetine, dürüstlüğüne inanıyorum. bitti. gün sorgulama günü, hizipleşme günü değil. gün bir olup mücadele etme günü. cumhuriyet'in tek sağlam direği cumhuriyet halk partisi'nde birleşip mücadele etme günü.

  kılıçdaroğlu da bu savaşın kumandanı, seçtiği adayı da desteklemek benim boynumun borcu.

  budur. bu kadar.

  edit: chp'lilere ve ekmeleddin ihsanoğlu'na oy vereceklere sesleniyorum: sakın çekinmeyin. bu sözlere de aldırış etmeyin. bugün kılıçdaroğlu'nu iki lafından dolayı eleştiren insanların çoğu 2010 referandumuna evet demiş, 2002'de akp'ye oy vermiş insanlar. siz duruşunuzu sorgulayıp bozmadan başınız dimdik gidin oyunuzu verin.

  benim yukarıda yazdıklarımın manasını anlayabilecek kapasitede insanlar zaten anlıyorlar. bakmayın siz 'hani demokrattınız' falan diye zırvalayan beyinsizlere. ortadoğu coğrafyası, mezopotamya, islam kültürü, demokrasi, sosyal devlet, hukuk bunlar zor bağdaşan kavramlar, birbirine oturmayan yapılar. her anın, her durumun kendi gerçeği vardır. teoriler kitaplarda yazılır ama doğru pratikler hep uygulamada çıkar ortaya. o yüzden siz bu domograsi goygoycularına hiç aldırış etmeyin. zaten bu seçimler de son seçimlerimiz cumhuriyet olarak. sorgulamanın sual etmenin hiç sırası değil. kaybedersek o zaman zaten ya bu beyinsizleri de geride bırakıp siktir olur gideriz, ya da kalır artık ne yaparız nasıl mücadele ederiz bilemiyorum.
 • oyunu erdoğan'a vermeyecek olmasını hazmedemeyenlere dert olmuştur.