şükela:  tümü | bugün
 • efendilik, beyefendilik, zeka falan değildir.

  piçliğin, fırlamalığın, şişkin egonun üzerine biraz para serpmektir.

  ha, biz parayı da bulsak, bi türlü o piç adam olamadık. ince ruhluluğumuz ve düşünceliliğimiz, özgüvensizliğimizle üst üste binince, bok oldu ortalık. bazen "-mış" gibi yaptık. ama reçeteyle olacak iş değildi; tutmadık, tutulmadık; çok eğreti durdu. kimse fark etmediyse de, kendi kendimize fark ettik bu eğretiliği; içimize içimize utandık.

  neyse, namussuz bi fırlama olmadığıma üzülecek değilim. sadece adaletsiz dünya, bu kadar fazla adaletsiz olmayaydı, iyiydi.
 • --- spoiler ---
  "ağzınızdan tükürükler saça saça "paraya veriyollar bu gızlar parayaaaa" diye bağırmak yerine aslında sorunun tipsizliğiniz değil hıyarlığınız olmasını farkedersiniz en azından"
  --- spoiler ---

  böyle kabul edilebilir bir eleştiriyle başlayan yazar nasıl devam etmiş?

  --- spoiler ---
  "evrimsel açıdan bir kadın için uzun süreli ilişki yaşayacağı erkekte aradığı en vazgeçilmez özellikler kaynak sağlamayla ilişkili özelliklerdir. bunlar neler peki? gelecek vaat eden bir finansal potansiyel"

  "gelecek vaat eden bir finansal potansiyel"

  "finansal potansiyel"
  --- spoiler ---

  ne denir ki şimdi buna ahah.
 • aşağı yukarı 100.000 $.

  debe editi: canın sağolsun riekerink bey
 • hala kibarlık, alçakgönüllülük vs yazan hanım kızlarımız var. şaka mısınız yoksa dalga mı geçiyorsunuz. bunları yazan kızlarımıza bir sorum var. geçmişe dönüp bir bakın, sevgili veya eski sevgililerinizden kaç tanesi bu saydığınız kriterlere uyuyor. veya değiştireyim bu kriterlere uyan var mı. çevrenizdeki kızlara da bir dönüp bakın, kaçı gerçekten bu kriterlere uyan sevgiliye sahip. yoksa tam tersi egoist, düşüncesiz, kaba erkeklerden mi oluşuyor. bi durup gözlem yapmanız yeterli.

  alçakgönüllüymüş kibarmış..
 • yanında güzel bir kızın olması da olabilir. kadınlar bu gibi çiftlerin neden birlikte olduğunu önce merak eder, sonra da çift hakkında konuştukça o kızı kıskanmaya, erkeği de daha yakışıklı görmeye başlarlar. gözlemlerime dayanarak konuşuyorum.
 • karakteri değildir. yakışıklı gösteren şeyler diyor yani görüntüden bahsediyor, beğenmediğiniz erkeğin ya da kadının karakterini merak etmiyorsunuz insanlara yanlış bilgi vermeyin şurada.
  sakal, iyi bi saç kesimi, fazla kilolu olmayan sağlıklı vücut, temizlik (temiz dişler ve koku gibi) ve iyi giyinmektir ( tarzdan ziyade boyuna posuna giden, üzerine yakışan, temiz kıyafetler).
 • yanında daha tipsiz bir erkeğin olması.

  la olm bir de bırakın yok mizahmış, yok zekaymış, yok kibar olmasıymış filan. siz adamın yüzüne bakacak kadar yaklaşmıyosunuz ki zeki, komik, centilmen olduğunu nasıl görüyorsunuz? yazınca iç güzelliği olsun, efendi olsun, bakınca geniş omuzlu olsun, kaslı olsun, yok sarışın olsun, yok şöyle olsun, yok böyle olsun.

  ayıp be.
 • tipsiz bir erkeği yakışıklı göstermekten ziyade karizmatik göstermek olması gereken çözüm arayişi. kanlı canlı örneği slash'dir.
 • 1)neye güldüğü
  2)nasıl güldüğü

  bu ikisinden olur alırsa er kişi yakışıklılık algısını tavan yaptırabilir.