şükela:  tümü | bugün
  • bizim bir albay vardı şu an tıp okuyor, hacettepe matematik bölümü ve itü inşaat mühendisliğindeki dersleri tıptakilerinden daha zor bitirdiğini söyledi.
  • (bkz: tus)
  • bana kalırsa yoktur. hatta zorluktan ziyade bok gibi bir bölümdür tıp.
  • istemeden okunan bölümdür.
    bir edebiyat seven öğrenciye kimya okutmak demek o kişi için dünyanın en zor işiyle uğraşmak demektir.
  • anan demek istiyorum bunu soran mala. zorsa okuma okudun diye de madalya bekleme. her bölümün kendine göre zorluğu ve değeri vardır. kimse kimseyi okuduğu bölümle aşağılamaya veya değerlendirmeye kalkmasın. okuduysan bana mı okudun?
  • turizm işletmeciliği ve otelcilik. mallar babalarının parası ile giriyorlar bu bölüme ama bitiremiyorlar. düşünün yani.
  • mimarlık.iyi bir üniversitede okunuyorsa mimarlık daha çok zorluyor adamlar her gece 3'e 4'e kadar stüdyoda kalıyor hoca yaptıkları projeyi beğenmezse atıyor o kadar emek boşa gidiyor vb.tıpta okuyan arkadaşlarım komitelerden 2 hafta önce sabahlamaya başlayarak geçebiliyorlar.bir de en azından tıpta iş garantisi var adamların o motivasyonu var mimarlıkta sektör de çöktü en okunmayacak bölüm bence.
    bir de başıktaki entry'lere göz atınca herkes kendi bölümünü öne çıkarmaya çalışmış.olum siz salak mısınız en zor bölümde okuyunca noluyor en fazla maaşı siz mi alıyorsunuz ? asıl bu gerçeği reddetmeye çalışmanız gerekir amk yata yata bitirilen bölüm mezunları sizden daha çok kazanıyor.
  • çok kolay ezber yapan biriyseniz tıp ortalama bir bölüm. ezberiniz ortalamaysa tıp çok zor bir bölüm. swh
  • elektrik elektronik mühendisliği, havacılık uzay mühendisliği
  • bilgisayar mühendisliği

dersleri geçmek için kolay olarak düşünülebilir, kod ezberleyip ya da soruları alıp bir şekilde geçilir. ama bütün kapsadığı alanlarla üzerinde en çok kafa yorulması gereken zorlayıcı bir alandır. gerçekten bir şeyler yapmak isteyenler için çok ve düzenli çalışmak gereklidir. zaten bu yüzden 8-10 yıl içerisinde tıp da dahil bütün bölümlerin yerini alabileceğini düşünüyorum.