*

şükela:  tümü | bugün
 • ülkemizde akaşa yayınlarından çıkan ramtha'nin 3. kitabi. kitapta yüzyıllardır dünyanın ilk bankerlerinin servetlerine servet katıp dünyayı nasıl kontrol altına alabildiklerini, bunun için ülkeleri nasıl birbirine düşürüp planlı savaşlar ortaya çıkararak savaşan ülkelere borç verip daha sonra da bu borçlara karşılık o ülkenin halkına ait petrol, toprak vs. sahip olduğunu anlatmaktadır.

  kitaba göre gri adamlar olarak tanımlanan bu insanlar yaklaşık 13 aileden oluşuyor ve dünyadaki herşeyi yönetiyorlar. geçmişte new york borsasının geçirdiği krize bu adamların neden olduğu bunu da kendilerine karşı çıkmaya çalışan abd başkanına "bak parmağımızı oynatırız dünya yerinden oynar, depremler olur, mahvolursunuz" mesajı vermek için yaptıkları iddia edilmektedir.

  yine planlarını 1 abd doları arkasındaki piramitle simgelediklerini ve bunu 1 doların arkasına bastırarak herkesin bu plana dahil olduğunu simgelediklerini iddia etmektedir. buna göre piramitin tabanında herşeyden bi haber normal insanlar yani halklar, piramitin biraz üzerinde olan biten hakkında bir fikir sahibi ama yine birşey bilemeyen ama sayıları tabana göre daha az olaninsanlar, biraz daha yukarıda olan biteni bilebilen ama sayıları biraz daha az olan insanlar, bir üst basamakta olan biten hakkında daha fazla bilgi sahibi ama daha az sayıda insan, daha yukarıda olan biteni bilen sayıları az insanlar (belki devlet başkanları), piramitin en tepesinde de sayılar belli ve planın asıl uygulayıcısı yani herşeyden haberdar bu gri adamlar vardır.

  çok ciddi ve düşündürücü iddialar içeren bir kitap..
  (bkz: ramtha)
  (bkz: akaşa yayınları)
 • çocuk aklımla 25 sene önce okuduğum, aklımda bilimkurgu/new age kategorisinde yer eden bu kitaba tekrar dalıcam bugün.

  eminim yine iddia ettiği üzere bir boyut ötesi/spiritüel/uzaylı bildirgesi değil bir tür kurgu/derleme ve "akıllı bir yazarın hikayelerine ihtiyaç duyan okuyucu" sonucuna varacağım.

  ama satır aralarında bugünkü gerçekliğe dair olasılığı düşük ama net ifadeler bulur muyum diye de merak ediyorum.