şükela:  tümü | bugün
  • tıraş sonrası sürülmesi için imal edilmiş olup,çoğu kişinin sürmek için tıraş olmayı beklemediği kolonyalardır.arko tıraş kolonyaları örnek olarak gösterilebilir.bunlardan arko sunset'in kokusuna doyum yoktur.
  • türk malı olmayanları işlevselliği ile ters oranda fiyatlara sahiptir. türk malı olanlar da öyle bir genelleşmiştir ki tüm halktaki sınıf ayrımını bitirir niteliktedir, özellikle arko'nun mavi şişede* olanının kokusunu her mecrada almak mümkündür.
  • tirastan sonra cogunlukla 80 derecelik limon kolonyasi kullanan yurdum erkegine sunulan alternatif aparat... "baliga limon sikilir, tiras keyfine asla" ve "pilakiye limon sikilir, tiras keyfine asla" sloganlariyla sunum (lansman) kampanyasini yuruten arko'nun nereden ve kimden musteri tirtiklamayi amacladigi aciktir...
  • berberler de zorla sürülen kolonya. adamla aikido yapıyorsun resmen.

traş biter ardından şöyle bir diyalog olur ve kaçınılmaz son.

+eveet buyuur abiciim saatler olsuun.
    - (sırıtarak) eyvallah ustaa ellerine sağlık.

...

berber traş kolonyasına yönelir eline döker iki şaap şaap yapar vee cumburlop istenmediği halde surat'a bir anda sürülür kolonya.

-abi istemi...
    (berber yine sırıtarak)
    + aa sürmeyeyim mi?
    - geçti artık usta neyse tamam. (yalandan sırıtma)

hiç haz etmiyorum nedense traş kolonyası sürülmesinden. benim sevmediğim bir kokuyu lak sürüyor adam. gün boyu ondan sonra solu dur o iğrenç kokuyu. kendini beğenmişlik değil hani sevmiyorum parfüm ve kolonya'yı öyle.
  • kadınların sakallı erkeklerden hoşlanmasına karşı; iş icabı tıraş olmak zorunda kalan erkeklerin geliştirdiği kontrataktır.
  • angl ve dahi sakson nam keferenin after shave cologne dediği hede.