şükela:  tümü | bugün
 • tıraş sonrası sürülmesi için imal edilmiş olup,çoğu kişinin sürmek için tıraş olmayı beklemediği kolonyalardır.arko tıraş kolonyaları örnek olarak gösterilebilir.bunlardan arko sunset'in kokusuna doyum yoktur.
 • türk malı olmayanları işlevselliği ile ters oranda fiyatlara sahiptir. türk malı olanlar da öyle bir genelleşmiştir ki tüm halktaki sınıf ayrımını bitirir niteliktedir, özellikle arko'nun mavi şişede* olanının kokusunu her mecrada almak mümkündür.
 • tirastan sonra cogunlukla 80 derecelik limon kolonyasi kullanan yurdum erkegine sunulan alternatif aparat... "baliga limon sikilir, tiras keyfine asla" ve "pilakiye limon sikilir, tiras keyfine asla" sloganlariyla sunum (lansman) kampanyasini yuruten arko'nun nereden ve kimden musteri tirtiklamayi amacladigi aciktir...
 • zaten tiraş olduktan sonra yanan yüzüme gözüme bir de kolonya sürüp neden daha fazla yakayım? senelerdir tıraş kolonyasının mantığını anlayamamışımdır. ferahlık ise eğer amaç, buz gibi suyla yüzünü yıka yeminle daha ferahlıyorsun hem acısını da alıyor, oh.
 • berberler de zorla sürülen kolonya. adamla aikido yapıyorsun resmen.

  traş biter ardından şöyle bir diyalog olur ve kaçınılmaz son.

  +eveet buyuur abiciim saatler olsuun.
  - (sırıtarak) eyvallah ustaa ellerine sağlık.

  ...

  berber traş kolonyasına yönelir eline döker iki şaap şaap yapar vee cumburlop istenmediği halde surat'a bir anda sürülür kolonya.

  -abi istemi...
  (berber yine sırıtarak)
  + aa sürmeyeyim mi?
  - geçti artık usta neyse tamam. (yalandan sırıtma)

  hiç haz etmiyorum nedense traş kolonyası sürülmesinden. benim sevmediğim bir kokuyu lak sürüyor adam. gün boyu ondan sonra solu dur o iğrenç kokuyu. kendini beğenmişlik değil hani sevmiyorum parfüm ve kolonya'yı öyle.
 • kadınların sakallı erkeklerden hoşlanmasına karşı; iş icabı tıraş olmak zorunda kalan erkeklerin geliştirdiği kontrataktır.
 • mentor gibi ucuz olanlarının alkol oranı çok yüksektir.

  kaşlarım yanıyor şu an kaşlarım!
 • tahrik edici parfümler bilmem ne başlığında görünce bir hikayem vardı o geldi aklıma. onu anlatmak istiyorum:

  yıl 2007-2008 olmalı. o zaman üniversitedeyim ve arada sırada tıraş olunca ismini vermek istemediğim bir markanın, ismini vermek istemediğim tıraş kolonyasını kullanıyorum.

  sınıfta da bir kız var ben ne zaman tıraş olsam ve bu tıraş kolonyasından kullansam bu kız looney tunesların elmyra'ya dönüşüyor. beni tenhada yakalayınca sıkıyor, mıncırıyor, kokluyor hatta fırsat bulursa cak cuk öpüyor.

  sırf bu yüzden uzun bir süre tıraş olmadığımı biliyorum. çünkü o zamanlar insanları terslemekte pek başarılı bir insan değilim.

  neyse bir ara bu elmyra sevgili yaptı bölümden. aşağı yukarı aynı zamanda benim de bölümden bir kız arkadaşım oldu. benim de, elmyra'nın da sevgilisi falan var diye bir nebze daha rahattım o ara.

  derken uzun bir aradan sonra bir gün yine tıraş olup kolonyamı da sürüp okula gittim. artık elmyra'dan korkmuyorum.

  laboratuvardaki odalardan birinde hoca bir şey öğretiyor. oda dar olduğu için de 4-5 kişilik gruplar halinde alıyor bizi odaya. bizden önceki grupta elmyra ve erkek arkadaşı var. benim grupta da kız arkadaşım.

  onlarla odanın girişinde yan yana geliyoruz. bunlar çıkarken elmyra yanımdan geçiyor bir adım arkasında da erkek arkadaşı. elmyra 2-3 adım attıktan duruyor ve "sniff sniff" diye havayı kokluyor ve dönüp bize doğru yürüyor. içimden bir ses "fena sıçtın tutsky" diyor zira o sıralar yeni olan kız arkadaşımın ne tepki vereceğini hiç bilmiyorum.

  elmyra burnunu boynuma kadar sokup "ohhh ne güzel kokuyor." diyor benimse götüm terliyor resmen. kız arkadaşımın içinden "bu ne lan?!?!" dediğini duyabiliyorum göz göze geldiğimizde. bir gözümle de bu elmyra'nın erkek arkadaşına bakıyorum "al lan sevgilini" dercesine.

  bu dört kişiden üçü şokta ve zaman duruyor sanki o anda. elmyra için değil...

  elmyra ıslak ve sesli bir öpücük konduruyor çenemin boynumla birleştiği yere. ben zaten şok, ben zaten iptal. çaresizce kız arkadaşıma bakıyorum. az önce içinden "bu ne lan?!" diyen normal zaman da aşırı kibar olan kız bir anda dışından "e yuh elmyra! ohaaa!! ben bile öyle öpmüyorum şu çocuğu!" diyerek kolumdan tutup çekiyor beni. elmyra'nın sevgilisi olacak lavuk da "eki eki eki" diye gülüyor ve elmyra'yı da alıp siktirip gidiyor.
 • marketlerde, orada burada 5-6 liraya satılan çakma parfümlerin en hoşuna gideninden alıyorsun, bir de spreyli boş parfüm şişesi. şişenin çoğunu limon kolonyası, geri kalanını bu çakma parfümle dolduruyorsun. al sana mis gibi tıraş kolonyası. şahsen çakma pi aromalı tıraş kolonyası mis gibi oluyor, tavsiye ederim.