• şarjlı olanlarından nefret ettiğim edevat ailesi. bu aletlerin çoğunluğu şarjı bittiğinde fişe taksanız da çalışmaz, benimkide yine yaptı yapacağını traş olurken şarjı bitti, kadıköy'ün delileri gibi kaldım ortada. bakalım 10 dakika sonra gelecek olan burgerking elemanı suratın yarısını cillop yarısını da orman halde gördüğünde kaç kat aşağı koşacak.
  • iki iyi markanın (philips, braun) en iyi modellerini de denedim ve yok arkadaş olmadı olacak gibi de durmuyor. sakal 2-3 günlük olursa kesinlikle kesmemesi bir yana, günlük tıraşta da çene altı bölgesindeki performansı kötü. herşeyi denedim olmuyor, jilet performansının yanına yaklaşamıyor. cildi haşat etmesi, sivilcelendirme yapması da bi yana. ya ben beceremiyorum bu mereti kullanmayı, yada insansız uzay aracı yapabilen günümüz teknolojisi, sinekkaydı tıraşta yetersiz kalıyor.
  • sevmediğiniz birisi, düşmanınız falan varsa direk bi tane hediye olarak alın ona. suratını sikiyim diye küfür edeceğinize ona bi tane traş makinası alarak olayı gerçeğe dönüştürebilirsiniz.
  • philishave cool skin hq 6707 olaninindan 5 sene once edindik bir adet... ve dedikleri gibi bicaklari korelip yolmaya basladi 2 senede... daha sonra bicak degistirmek icin dukkana gittim 2 sene once de rayic bedel 8970 jpy'ye, hic unutmam, sensotec hq8830 modelini aldim, hala akillanmamistim...

ancak her ikisi de 2 sene sonunda bicak parasi makineden pahali oldugundan elimde kaldi...

yani kisaca tanim su: filibis olanin bicaklari 2 senede korelir, bicaklarin yenisi de, toplam maliyeti yani, o sene top modelin bi alt modeliyle ayni fiyata gelir.
  • bildim bileli (ki kendimi bilmemin bi 30 yılı vardır) babamın şakır şukur kullandığı, ancak benim beceremediğim zamazingo.

yok birader, adam her gün bunla cillop gibi tıraşını oluyor 3 dakikada, biz jilet kullandığımızdan kesmeye üşenip 3 günlük sakalla dolanıyoruz plazada..

bu arada peder braun'cu. hiç şaşmaz. 30 küsür yılda aldığı braun makine sayısı da 2, demek ki bi 15 yıl gidiyor. (eski modelleri türkiye'de bıçakları kalmadığı için kullanmıyor artık)

bıçakları eskiden her yerde bulunmuyordu, sirkecideki braun yetkili servisinde çok ucuza alabiliyorduk ama. (ucuz derken, piyasa emsallerine göre ucuz)
  • ilk sakallarım çıktığı zaman jilet takılan tipte tıraş makinesi ile traş olmaya başlamıştım,sonra iki bıçaklı sonra üç sonra da beş bıçaklı makineler ile traş oldum.bunlar elektrikli olmayan makinelerdi. fakat cildimi çok bıçaklı makineler müthiş tahriş etti. son iki senedir jiletli ustura ile traş oluyordum. ustura kullanmak zor tabi, ilk başlarda suratınızı bayağı bir kesiyorsunuz. sonra alışıyorsunuz ama arada kesik oluyor. birde ustura traşı uzun sürüyor...babam ise, kendimi bildim bileli philips elektrikli traş makinesi kullanır. 3 hafta önce kendi makinesini bana verdi al dedi ben kullanmıyorum sen kullan.(gerçi şarjı bitik çıktı ah baba ahh)elektrikli traş makinelerine hep uzak duruyordum kıl dönmesi yapıyor düzgün traş etmiyor diye. fakat arkadaşlar surat alışınca ki 3-4 kere traş olmanız gerekiyor, gerçekten bir daha ustura ya da jiletli makinelere dönmenizi engelleyecek kalitede traş ediyor. 10 dakikada traş oluyorum üstelik sinekkaydı. bu makineleri kullanacak arkadaşlara şunu öneriyorum bir haftalık sakalınızı zor kesersiniz önce inceltin. 2-3 günde bir traş oluyorsanız sıkıntı yok. suratınız alışana kadar 3-4 traş gerekiyor.
    bu güne kadar neden kullanmadım bilmiyorum gerçekten süper alet...
  • bendekine bir haller olan garip aletimsi.

şöyle ki; normal de 2 bilemedin 3 tam kullanım sonrası şarjı biterdi. abartmıyorum 10 kullanımı geçti ve hala şarjı bitmiş değil. energon'la beslenen bir decepticon olmasından şüpheleniyorum sözlük.
  • tıraş makinesi çok önemli bir alet...hayatında hiç tıraş bıçağı kullanmamış olan ben bunun zaten farkındaydım ama bugün bir kez daha anladım...tee 4 yıl önce aldığım, zehir gibi çalışan ve kardeş gibi olduğum remington marka tıraş makinem bugün teklemeye başlayınca bir an için eyvah şeyi tuttuk dedim...haftada en az bir kez mutlaka kullandığım ve nereye gitsem yanımdan ayırmadığım makinem bozulacak diye acayip korktum...hem traş makineleri artık sadece saç-sakal kesmek için kullandığımız aletler değil...kit halinde satıldığından ister kuru, ister duşta su altında vücudumuzun her yeri için kullanıyoruz...o yüzden bu kadar derdin arasında bir de bu çıkmasından ziyade hayatımı kolaylaştıran ve çok sevdiğim bir şeyi kaybedicem diye üzüldüm...acaba kadınlar da epilatörleriyle böyle duygusal bağ kuruyorlar mıdır asdgfd...

neyse, ne diyordum hıh işte makinemin bozulduğunu düşününce acayip tırstım ve aklımdan bin bir tülü felaket senaryoları geçirdim...sonra makinenin başlığında bir sorun olabileceğini düşünüp içini açayım dedim de bir de ne göreyim...görmez olaydım...dört yıllık kıl tüy birikmiş resmen içinde...bir de arada başlığın içine pas tutmasın diye makine yağı damlatıyordum, o yağ kıllarla birleşince öyle bir kitle birikmiş ki içinde midesinden bir kilo saç çıkan kıza dönmüş adeta asdsasda...makinemin hareket hızını, performansını etkileyen şey buymuş yani...dakikalarca süren temizleme işleminden sonra cillop gibi oldu, aynı ilk günkü gibi çalışmaya başladı neyse ki...bu gazla daha bi dört yıl kullanırım gibi geliyor...nasıl mutlu oldum, nasıl sevindirik oldum anlatamam...

şimdi bu entry'den çıkarılabilecek sonuçlar nelerdir derseniz:

1- tıraş makinesi sadece bir tıraş makinesi değil, erkek için kesinlikle daha fazlasıdır,
    2- tıraş makinesi içinde bolca kıl-tüy biriktirir, düzenli periyotlarda temizlemek, bakımını yapmak gerekir,
    3- doğru seçilmiş olan tıraş makinesi ile aranızda zamanla bir bağ oluşabilir,
    4- tıraş makinesinin bozulma ihtimali bile insanı acayip üzer, o yüzden bir süprizle karşılaşmamak için kullanmadan bir süre önce deneyin,
    5- aklıma başka bir şey gelmedi, bu kadarı kâfi sanırım...

8 ay sonra gelen edit: ya düşmez kalkmaz bir allah...çok sevgili tıraş makinemin bıçakları kesmemeye başladı ve netice itibariyle bozuldu...kendime philips marka yeni bir tane aldım dün internetten, bugün elime ulaştı...eski makinemi de bir kenara hatıra olaraktan kaldırdım...bu gazla daha bir dört sene gider demiştim ama ben gaza gelmişim gitmedi...olsun yeni makinemi sevdim...hem yenilik iyidir...
  • sürekli asparagas haberler icat eden kişi
  • bunların şarjlı olanları askerlikte en az 15 dakika daha fazla uyumanızı sağlar.
hesabın var mı? giriş yap