şükela:  tümü | bugün
  • birçok ürün için tavsiye başlığı varken bunun olmaması türk erkeği için büyük bir eksiklik gerçekten.

tıraş makinesi alacağım şu dönemde hem saatlerce araştırıp vakit kaybetmek yerine bilenlerden öğrenmek, hem de gelecek nesillere hoş bir miras bırakmak adına paylaşılmasını elzem bulduğum tavsiyeler bütünü.

hangi markalar daha iyidir, sinekkaydı kesebiliyor mu, suyla temizlenebilir mi, dayanıklı mıdır, şarjı ne kadar gider, hem saç hem sakal için olur mu vb. birçok önemli durum söz konusu. detaylı tavsiyelerinizi bekliyoruz efendim.

edit: derdimi anlatamamışım. sinekkaydı dediğim 0.1 mm'lik kesebilen makinelerdi. 0.1 mm oluyor sonuçta, 0 değil. ama sinekkaydıya en yakın olan o, o yüzden dedim.
  • almayın.

2 günlük sakalı bile üzerinden 10 defa geçip de sinekkaydı yapamıyor.
  • sinekkaydı istiyorsanız epilasyon makinesi alın.
  • moser al kırk çeşit makinası vardır isteğine göre bakabilirsin.
  • islak veya kendi kremiyle tras yapabilen, sarjli, bicaklari paslanmayacak, kesilen killari icinde tutacak haznesi olan, kolay temizlenebilir, mumkunse philips'in iyi bir modeli alinabilir diyecegim oneri arayisi. ben oyle yaptim, saglam para verdim ama en az 15 yildir kullaniyorum.
  • almaktan vazgeçip kendine bir traş bıçağı edinmelidir. traş makinesi uzun vadede yuzu kırıştirip cilt problemlerine neden olacaktir. metal alerjisi olanlar zaten her ikisiylede problem yaşayacaklari için jiletin doguracagi cilt problemleri makine içinde geçerli olacaktir.
  • arkadaş yazmış ama ben de yazayım.
    kesinlikle moser.
    ever çok şekilli afilli değil.
    ama kalite ve fiyat uygunluğu en iyi olanı moser diyebilirim.
    bin liraya makine almadım ama braundan 2007de 100tlye bir makine aldım (bursum o zaman sanırım 160 tl idi)
    en son da 2015üe 80tlye moser aldım. (şimdi kardeşim 400tl busr alıyor kyk)
    moser on defa on basar.
    kablolu ama son derece rahat.
    arada bir yağlayıp fönle kıllardan temizliyorum başka da bakım derdi yok.
  • bunların en akıllıca olanı "braun al" olacaktır.

biri 10 diğeri 20 yaşında iki makinem var. artık şarj pek tutmuyor artık ama makineler tıkır tıkır...

tek sıkıntı, 3 - 5 senede bir üst eleğini değiştirmek gerektiğinden, eski makinelerin eleğini bulmak bazen 2 - 3 ay gibi zaman alıyor (servis yurt dışından siparişle getiriyor, falan).
  • almayın
  • cinsiyetten mütevellit sakalım çıkmıyor. eşim de sakal tıraşı için klasik kullan at bıçak kullanır. üç yıldır kuaför berber yüzü görmedik. moser kullanıyoruz. benim bir karış saçımı kolayca 1 numara tıraş eder (saç tellerim düz ve orta kalınlıkta). eşimin kalın ve dalgalı saçını da. kuru tıraş. 1'den 5'e kadar toplam beş başlığı var. kablolu. ucuz.