şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hayatındaki tüm şansını kullanmış motorcudur. olayın videosu şuradan izlenebilir. fena halde yanılmıyorsam sürücü dengesini kaybediyor ve motoru toparlayamıyor, yavaşlamıyor da ve kendisi için en tehlikeli yer olan tırın altına giriyor.
    o aracın altına girerken vücudun salgıladığı adrenaline rağmen içten içe “şimdi ölüyorum” diye düşündüğüne inanıyorum. o kabullenişin kokusunu nerede olsam alırım!
    lakin motorcu ölmüyor.

açıkçası hep üzüldüm bazılarına: ölümde bir yücelik arayanlara ve tüm şansını tek bir seferde kullananlara! söz gelimi, cengiz han, attan düşüp iç kanamadan geçirdiğinde, ne kaybetmişti cengizliğinden. lakin insanoğlu ölümde bir yücelik arama budalalığına o denli meyletmiştir ki “sen tüm dünyaya diz çöktür sonra attan düştüğün için öl” diye düşünmekten kendilerini alamazlar.
    bir de bu motorcu gibi bütün şanslarını tek seferde kullananlar vardır. ölüme en yakın oldukları anı hiç unutamazlar ve ne kadar aksini iddia etseler de içten içe, görünmez bir güç tarafından korunduklarına, ikinci bir şansları olduğuna inanırlar. kim bilir belki de bundandır ki ölürken gülümserler!
    birkaç dakika sonra tıpkı o ilk seferdeki gibi “i am not dead” haykırışlarıyla ayağa kalkacaklarından neredeyse emin gibidirler...
    edit: imla
  • vay arkadaş, ben izlerken 3 defa öldüm.