şükela:  tümü | bugün
 • kendisi babam olmakla beraber bu akşam show ana habere çıkmıştır.

  olayın aslı şöyledir. sırbistan'da mola yerinde dorsenin yan brandalarını tutan mühürlü kabloyu kesip dorseye binen beş mülteciyi tır şoförü farketmiş ve sırp polisine haber vermiştir. avrupada kaçak yolla insan taşımanın cezası kişi başı beş bin euro olmakla beraber insan kaçakçılığla da suçlanabilirsiniz.

  neyse sırp polisi geliyor. tır şoförü kapakları açıp mültecileri aşağı indiriyor. inen mültecilere de kendini tutamayıp vuruyor. polise teslim edip yoluna devam ediyor.

  videoyu facebook'a yüklüyor ve akşam haberlerde insanlığını unutan tırcı olarak hatta isi soyisim de verilerek karalanıyor ve ifşa ediliyor.

  https://www.facebook.com/…839101116225527/?vh=e&d=n

  burda bu dava mava işlerinden anlayan varsa haberi yapan kanalı dava etmek istiyoruz. yardımcı olacaklar yeşillendirsin.

  edit. oğlum siz bu hayatı oyun mu sanıyorsunuz lan. yıl 2020 oldu diye insan doğası değişti mi sanıyorsunuz? kimsenin ekmeğiyle oynamayacaksın. ılık götlü ibneler sizi. sizin babanız şerefsiz asıl.
 • yorum yapmak güç, uluslararası taşımacılık yaparak ekmek parası kazanan insanlar dışında durumun ciddiyetini pek anlayan olmaz. fas'ta casablanca limanındayken gemimde bizzat kaçak yakalayıp polise teslim ettim. başınıza gerçekten çok çeşitli iş açmalarını geçtim ciddi anlamda saçma sapan ülkelerde sizi belaya sokabilirler. adam ani bir sinir boşalması yaşamış olabilir, çünkü sonuçları ağır olan bir durum. vicdansız cani diye yargılamamak gerek.
 • polise teslim ettin haydi niye küfür edip dövüyorsun.
  azıcık empati kurmak lazım kimse doğduğu yeri terkedip ailece tır kasasına keyfi olarak binmez.
  utanılması gereken baba.

  edit: okuduğunu anlamayanlara tekrar söylüyorum. adam yakalamış ve polise vermiş. küfür edip dövmenin ne anlamı var.
 • şoförden habersiz binildiği takdirde beklenen tepkidir.
 • dövmekle az bile etmiştir. kendini kurtarmak için başkasını riske atanın hakkı kötektir. adam ceza yese bi allah'ın kulu sahip çıkmaz. artı mühürü kesmişler adamın başı sadece bundan dolayı bile belaya girebilir. show tv boş yapma
 • birçok kişi bunlar yüzünden para cezası ve hapis cezası almış.
  duyar kasanlar alın evinizde besleyin.
 • kendini tutamayıp vurmaktan çok daha fazlası var gibi ama neyse. yazar arkadaş tazminat peşinde belli ki ama sağlam bir avukatla alır gibi duruyor. rıza olmadan, anonimleştirmeden görüntü paylaşmak, ad soyad gibi kişisel verilerin rıza olmadan paylaşımı vs. show tv'den sağlam para alırsınız hayırlı olsun kardeşim.

  not: ben olsam belki ben de vurabilirdim o psikolojiyle, showtv'nin adamı yaptığı haksızlık ve hukuksuzca. kim oldukları belli olmayan tipler adamın aracına binmişler, canına kast edilebilir ya da ciddi cezalara çarptırılabilirdi bu insanlar yüzünden.
 • işin içinde olan biri olarak diyorum ki tırcıların işi afrika savanalarında hayatına devam etmeye çalışan ceylanla aynı. işleri çok zor. bayağı zor.

  dayının suçlu ilan edilmesinin sebebi ise haberi sunan ablanın cümlelerinde gizli: "milyonlarca mülteciye ev sahipliği yapan ülkenin vatandaşı olarak..."

  mülteciler artık bizim yumuşak karnımız oldu malesef.
 • show tv'nin tırtlığını geçtim de, insan sevdiğini, haklıyken haksız duruma düşürebileceğini düşünmeden ne amaçla sosyal medyada paylaşır ki?

  sosyal medya akıl hastalığıdır. *
  hala neyin peşindesin be suser? like yetmedi babadan iki kötek de sen mi istiyorsun anlamadık ki?
 • dava mava işlerinden anlıyorum. sabah haberi yapan kanalı arayıp sizi dava ederlerse yardımcı olabileceğimi söyleyeceğim kardeşim.

  tanım: aynen haberde dendiği gibi insanlığını unutmuş, muhtemelen de bu yaşına kadar hiçbir zaman hatırlamamış tipik türkiye kamyoncusudur.

  hatta benim tahminim göçmenleri kamyona kendisi almış da olabilir. sonrasında çıkan bir problemden dolayı polise teslim etmesi gerekti ve olaydan yırtmak için böyle bir yola bilr başvurmuş olabilir -sadece tahmin-

  yoksa adamlar tamam kaçak binmiş, kamyoncunun başını belaya da sokabilir ama yapacağını yapmışsın zaten polis gelmiş olay kapanmış hayatı kaymış insanlara bu kin bu vicdansızlık nedir yani. adamlar eziklikten karşılık bile veremiyor.