• yorum yapmak güç, uluslararası taşımacılık yaparak ekmek parası kazanan insanlar dışında durumun ciddiyetini pek anlayan olmaz. fas'ta casablanca limanındayken gemimde bizzat kaçak yakalayıp polise teslim ettim. başınıza gerçekten çok çeşitli iş açmalarını geçtim ciddi anlamda saçma sapan ülkelerde sizi belaya sokabilirler. adam ani bir sinir boşalması yaşamış olabilir, çünkü sonuçları ağır olan bir durum. vicdansız cani diye yargılamamak gerek.
  • şoförden habersiz binildiği takdirde beklenen tepkidir.
  • dövmekle az bile etmiştir. kendini kurtarmak için başkasını riske atanın hakkı kötektir. adam ceza yese bi allah'ın kulu sahip çıkmaz. artı mühürü kesmişler adamın başı sadece bundan dolayı bile belaya girebilir. show tv boş yapma
  • kendini tutamayıp vurmaktan çok daha fazlası var gibi ama neyse. yazar arkadaş tazminat peşinde belli ki ama sağlam bir avukatla alır gibi duruyor. rıza olmadan, anonimleştirmeden görüntü paylaşmak, ad soyad gibi kişisel verilerin rıza olmadan paylaşımı vs. show tv'den sağlam para alırsınız hayırlı olsun kardeşim.

not: ben olsam belki ben de vurabilirdim o psikolojiyle, showtv'nin adamı yaptığı haksızlık ve hukuksuzca. kim oldukları belli olmayan tipler adamın aracına binmişler, canına kast edilebilir ya da ciddi cezalara çarptırılabilirdi bu insanlar yüzünden.
  • işin içinde olan biri olarak diyorum ki tırcıların işi afrika savanalarında hayatına devam etmeye çalışan ceylanla aynı. işleri çok zor. bayağı zor.

dayının suçlu ilan edilmesinin sebebi ise haberi sunan ablanın cümlelerinde gizli: "milyonlarca mülteciye ev sahipliği yapan ülkenin vatandaşı olarak..."

mülteciler artık bizim yumuşak karnımız oldu malesef.
  • ifşa ediliyor denmiş ama kusurabakma birader videoyu baban kendisi yüklemiş saklı gizli bir videoyu şovtivi yayınlamamış dolayısıyla bu konuda yanlışsın ortada ifşa etmek yok.

ikincisi vicdani olarak babanız hem adamlara küfrediyor hem de insanlıklarını sorguluyor.
    siz nasıl insanlarsınız diye hakarette bulunmuş . bu soruya cevap verilmek gerekseydi
    muhtaç mülteci yaşadığımız ülkede bir dolardan daha az gelirle idare etmek zorunda kalmış yöneticilerimizin milyar dolarlarla oynadığı en alt tabakadaki bizlerin ise çocuklarımıza ekmek ve giyecek temin etmek için bir kamyon kasasına sızmak zorunda kalan insanlarız diyebilselerdi haksız olmazlardı zannımca.

baban adamların anasına küfrederken ki videosunu facebooka yükleyecek bu ifşa değil de kendi yüklediği videonun gösterilmesi mi ifşa.
    azcık vicdanlı ol ve otur oturduğun yerde....
  • show tv'nin tırtlığını geçtim de, insan sevdiğini, haklıyken haksız duruma düşürebileceğini düşünmeden ne amaçla sosyal medyada paylaşır ki?

sosyal medya akıl hastalığıdır. *
    hala neyin peşindesin be suser? like yetmedi babadan iki kötek de sen mi istiyorsun anlamadık ki?
  • dava mava işlerinden anlıyorum. sabah haberi yapan kanalı arayıp sizi dava ederlerse yardımcı olabileceğimi söyleyeceğim kardeşim.

tanım: aynen haberde dendiği gibi insanlığını unutmuş, muhtemelen de bu yaşına kadar hiçbir zaman hatırlamamış tipik türkiye kamyoncusudur.

hatta benim tahminim göçmenleri kamyona kendisi almış da olabilir. sonrasında çıkan bir problemden dolayı polise teslim etmesi gerekti ve olaydan yırtmak için böyle bir yola bilr başvurmuş olabilir -sadece tahmin-

yoksa adamlar tamam kaçak binmiş, kamyoncunun başını belaya da sokabilir ama yapacağını yapmışsın zaten polis gelmiş olay kapanmış hayatı kaymış insanlara bu kin bu vicdansızlık nedir yani. adamlar eziklikten karşılık bile veremiyor.
  • insanlığını unutmamıştır. insanlık tam olarak böyledir.
  • tepkisinde haklı olan kişidir. bugün avrupa hapishanelerinde şoförün bilgisi olmadan zulaya yüklenen uyuşturucu yüzünden kaç insan yatıyor masum yere, bu mülteciler adamı tehlikeye atmışlar.
hesabın var mı? giriş yap