şükela:  tümü | bugün
  • gözde türkücümüz emrahın artı albümünden ilk olarak öne çıkardıği altan çetin parçası.
  • belliki tırlamışım
    kendimi zorlamışııım
    ismini yeni koydum
    uzaktan arkadaşıı ıı ıııım..

(bkz: nedir)
  • klibini çekmek için polat residenceın çatısına çıkılan; uçulan emrah parçasının adı.
    (bkz: #7190081)
  • bu gece cok can sikici bir isle ugrasiyorum sevgili sozlukculer, tamamen angarya ama yapilmasi gerekiyor sonucta. o yuzden ara ara kacip sozluge sacma sapan seyler yaziyorum. bu entrymde de sizlere tirlamisim sarkisinda taktigim seyi yazacagim. bir playlist kazasi olarak maruz kaldigim bu sarkinin sozleri bile yok sozlukte, bunu bir eksik olarak gormedigim icin bu ise ben girismeyecegim. taktigim sey ise vites atmali i'lar. daha dogrusu vites atmaya calisip da atamayan, motoru bagirttira bagirttira gaz vermeli i'lar. soyle ki:

pesinde sarhos gibiiiiiiiii (fren)
    ...
    kendimi zorlamisiiii-iiiii-iiii-iiiiimmm
    ismini yeni koyyyyyydummm (viraj aliyo burda)
    uzaktan arkadasiiiii-iiiii-iiii-iiimmmm

amma bagirttin motoru be!

hayir yani, memleketten uzak oldugumdan bunlara tv'de istiklal'de maruz kalma riskim cok az, en populer zamanlarindan cok sonra duydum ilk defa bu sarkiyi mesela. ama sinsi sinsi gelip giriyorlar hard diske bir sekilde (flashdiskler cikti mertlik bozuldu diyorum), sonra da iste boyle kafaya takiliyorlar, zorlamisiiiii-iiii-iiiii-iiimmm. minibus soforu olmak istedim vallahi, tam "zorlamisiiii-iiiii-iiii-iiimm"a denk getirmeye calisirdim 2'den 3'e gecisleri, iiimmm kisminda da aynadan arkayi keserdim falan. iiii-iiiii-iiii-iiiim'larla gaza geldim bak, agir abi pozlari kesmek istiyorum. "kuyrugumu bacaklarimin arasina sikistirdim arkama bakmadan kaciyorum, allahsiz kari delirttin beni" mealine sahip bir sarkinin sirf iiiii larla boyle bir halet-i ruhiye'ye sebebiyet vermesi de ilginctir.

ozet: akla zarar sarki, dinlemeyin. hard diskinizde google desktopla arayin, sizmissa bir sekilde bulup silin (hayir virus tarama programlarina takilmiyor, norton ise yaramas).
  • dinledikçe tırlattıran bir emrah şarkısı.
  • tırt şarkı.
  • bostancıda sürekli bu şarkıyı dinleyip darbuka çalan bi abi var.kendisi sayesinde bende dinlemeye başladım.
  • ayla aslan’ın, cll entertainment etiketiyle yayınlanan tekli çalışmasında yeniden yorumladığı parça.

söz & müzik: altan çetin

ferhat inal imzalı klibi buradan izlemek mümkün.
  • 2002 yılında, 2000 model 320i'nin yan koltuğunda gezdiğim sıralarda dinlemekten keyif aldığım dönemin hit parçası.

ah, yoktu o zamanlar t-rap vs...