• ters tarada çektiginde acayip canını acıtan durum
  • derinin koptuğu yer yara olur. günlerce geçmez sona. dokununca da acır falan.ıyy..kötü.
  • tirnak yemek, dudak yemek, dudak yolmak vb atraksiyonlarin son versiyonu. kafadan hasta olma belirtisidir. once biriyle konushurken falan isharet parmaginizin tirnagini bash parmaginizin tirnaginin kenarlarina surtersiniz sonra yavash yavash orda kuchuk bir chikintinin olushtugunun farkina varirsiniz. eger tecrubeli biriyseniz en kisa zamanda bi tirnak makasi bulur ve o chikintiyi kesersiniz ama kesmezseniz her an o chikinti ishret parmaginin etkisiyle buyur ve kopar diye sachmasapan inancin sonucu kesinlikle kopamayacak shekilde kalinlashir. artik diger el de devreye girer ve diger elin bash ve isharet parmaklari bu deri parchasini koparmaya chalishir bazen dishler de devreye girer sonuch olarak mutemadiyen parmaklarinizin kenari yara igrench gorunushlu ellere sahip olursunuz. diger parmaklarinsa hem kenari hem de tirnagin altindaki kisimlar yolunmaya musaittir. daha da abartili hastaysaniz tirnak keserken ozellikle dipten kesersiniz ve dipten kesilen tirnagin derisi zamanla kurur ve sertleshir ve onu yolarsiniz. (bkz: bir kere siyirmis olmaya gor)
  • fekat soyle bir durum da mevcuttur ki o deriler nedensiz bi sekilde veya asinma sonucu serit serit kalkar ve hayvan acir. bu durumda aciya dayanip koparmazsaniz veya daha akillica davranip kesmezseniz buyudukce buyur o yaralar sonra bok gibi acir. denedim gordum arkadasim.
  • zamanla tirnak kenarindaki deri kalinlasir, parmak sismis goruntusu verir. tirnak yemeyi birakanlar icin bir sonraki adimdir. kuskusuz ideali ikisinden de vazgecmektir.
  • acı çektirir. onun yerine tırnak makasıyla kesmek daha mantıklıdır, hem sinir olmazsınız hem de acı çekmezsiniz.
  • mütemadiyen yaptığım eylem. ve maalesef çaresi yok. artık kan görmeden duramaz hale geldim. dolama olursun, iltihap kapar diyenlere kulak asmayınız. yirmi yıldır yapıyorum daha hiçbir hastalığa yakalanmadım. tek sıkıntım uzun süre aynı yerde oturduğumda kopardığım derilerden oluşan dağları temizlemek. ayrıca 8'i hep geçiyorum.
  • ben de yapıyorum hatta artık alıştım galiba, acımıyor bile. protez tırnak kullandım bir süre işte bak tırnaklar güzel kenarlarını yiyip çirkin yapma elini diye ama protez tırnak hem tırnaklara zarar verdi hem herkeste olan şeyleri sevmiyorum.
    ayrıca saçlarımı da oynuyorum kırık olanları koparıyorum. öyle dümdüz oturamıyorum yani illa bir şey olacak uğraşacağım bir şeyle.
    küçük parmak egzersiz oyuncakları gibi şeyler var, tam adını bilmiyorum. çeşitleri var ama metal yay gibi yüzük formunda olan ellerimi meşgul ediyor. faydalı geldi bana.
  • geçen cuma baş parmağımın kenarından bir deri kopardım. ellerimi yıkadıkça o deri soyulmaya devam etti. bugün pazartesi ve şu an parmak daha beter durumda. kanıyor. yara bandı yapıştırsam hiç görmesem diyorum ama sürekli el yıkamaktan yara bandı da tükendi. bilemedim.
hesabın var mı? giriş yap