şükela:  tümü | bugün
  • tırnakları patır patır kırılan kızlarla ergen ergen dalga geçip "zaa benim hiç kırılmıyooo" dedikten iki gün sonra üç tırnağımın* kırılmasıyla tanıştığım, tanışmaz olaydım dediğim, insanın içini sızım sızım sızlatan hadise.
  • dışardayken yanınızda tırnak makası törpü falan yoksa tüm gün orayla uğraşmanıza neden olacak can sıkıcı olay.
  • bi kere hangi parmağınızın tırnağı olduğuna göre hissinizin değiştiği talihsizliktir. serçe parmaksa eğer acıdan çok üzüntü hissedersiniz. serçe parmak lan o. çocuğunuz gibi. acıdan çok üzüntü veriyor serçe parmağın tırnağının kırılması. babannem olsa "bir serçe parmağın tırnağına sahip çıkamadın." derdi. neyse ki yok.
  • hem canı hem kalbi acıtan durum. hele ki yeni manikür yaptırılmışsa daha da acıklı bir hal alır. birde hiç olmadık yerde kırılan tırnak vardır ki, yanınızda törpü, tırnak makası veya yara bandı yoksa sürekli biyerlere takılarak tüm günün sinir bozucu geçmesine sebep olur.
  • bazen bir kurtuluştur, kırılmazsa (herkesce bilinen o) "et tırnaktan ayrılır mı?" özdeyişini,

-ayrılırmış laa ... diye cevaplattırabilir.

ve ayrılınca et ile tırnak arası kan dolar, can çok acır.

bırakın gerekiyorsa kırılsın ama et tırnaktan ayrılmasın.
  • çok yaşıyorum.sanırım hormonlarla alakalıydı.bugün de kırıldı.şu an kesemiyorum da çok içerde kaldı.neyse bu da geçer.
  • tırnak yiyen biriyseniz ve arpej uğruna binbir fedakarlıkla uzattıysanız evlat acısı gibi oturur buranıza*.

(bkz: şu an içiyorum ve entry giriyorum biliyor musun)
  • tirnaklarim fazla yumusak oldugu icin hic yasamadigimdir. ama bunun bide tirnak yirtilmasi vardir ki hic cekilmez.
  • sürekli yaşadığım şeydir.

tırnaklarımı sürekli yolan biriydim. bu sene uzatmaya karar verdim. dört aydır özene bezene bakıyorum onlara. çok da güzel uzadılar; ama sürekli kırılıyorlar. uzattığımdan beridir hep oje sürüyorum. sanırım havasızlık da güçsüzleştirdi onları.

bugün 10 dakika karbonatlı suda beklettim ve 5 dakika limon kabuğu ile masaj yaptım. umarım faydası olur.
  • ayak baş parmagimin başına surekli gelen, o kadar ki o tirnagimi kesemedim yıllardır. kırıldığını belli etmemek için ete de oje sürmek gibi bir teknik bile geliştirdim, yani salakca evet ama tirnaginiz düzenli kırılınca anlarsınız.