şükela:  tümü | bugün
  • nefret edilesi insan tipidir. şahsım olarak bu duruma hiç müsaade etmemişimdir. gerekirse tırnağımı köküne kadar keserim ama 2 mm'den uzun olmamalıdır tırnaklarım. bayanlar oje sürüp durumu kurtarıyor ama bir beyefendi french yapamayacağı için her şey alenen ortadadır. yapmayın ey cemaat-i müslimin

(bkz: temizlik imandan gelir)
  • çiftçi, motor ustası vs gibi işinin gereği mecburen tırnakları pis olmak zorunda olan biri değilse saygı duymayacağım insandır. isterse profesör olsun.
  • pipo içiyordur.
  • yavaş yavaş sayıları azalmaya başlamış insandır.
  • güven vermez.
  • tırnağını uzatan ne kadar dikkat etse de mikroplara barınak sağlayan kişidir.
  • bir de ekmeği koparıp sana veriyorsa...
  • üstüne üstlük çıplak elleriyle yemek yapıyorsa...gerisini getiremedim midem kaldırmadı
  • %95 ihtimalle çalıştığı işten dolayıdır. tamirci, marangoz yada başka alanlarda uzman olabilir. sormakta fayda var.
  • yıllar evel öğrenciyken, mesleğe ilk başladığımda toplu taşıma kullandığım dönemlerde, insanlara yer verme konusunda ayırt edici kriter olarak gözettiğim durumdu bu.

ne zaman ayakta giden, tırnakları pis, parmakları nasır tutmuş, koca elli emekçi babaları görsem; oturan götümden utanır, o güzel insanların evine ekmek götürme gayretine kayıtsız kalmaz ve koltuğumu kendilerine verirdim.

tırnaklarının içi emek kiriyle dolmuş bir babanın, halk otobüsünde gözleri boşluğa dalmış yorgun bir şekilde giderken kendisine yer verdiğinizde yüzüne oturan gülümseme, bu dünyanın en güzel gülüşlerinden biridir her daim benim için..