• kürtçe entry girilen yeni bir sözlük. daha önce kürtçe-türkçe entry girilen sözlükler oldu ama sadece kürtçe olmasından dolayı bu alanda ilk sayılır. kürtçe sevenler, kürtçe okuyabilenler ve yazabilenlerin seve seve, koşa koşa gelebilecekleri destekleyebilecekleri bir site. haydi hayırlısı diyelim.

adresi şu:
    [http://www.tirsik.net/ http://www.tirsik.net/]

tirşik.net türkçede okunuşu tırşık.net
  • (bkz: ergen hevesi)
  • sadece kürtçe yazabileceğiniz sözlük.

xerli olsun.
  • kürtçe kursuna başladıktan sonra, ortamlara akacağım yeni yerdir. allah kurucularının tuttuğunu altın etsin. canlarım benim.
  • kürtçe klon.
  • su an twitterda #tirsiknet tagi altinda tanitilan ilk kürdçe sozluk. yabancisi degiliz aslinda formatin ama diline yabaci cogumuz. bir cogumuzunsa nefreti.. oysa herseyden ote sevginin dilidir bence..

ıki satir kürtçe kelam edebilenler varsa zaman kaybetmeden yazar olmalilar tirsik.net'te. genc bir arkadasimizin yuklendigi buyuk sorumluluk ve buyuk bir basaridir ayni zamanda.
    corbada tuzum bulunsun diyen butun kürtçe bilen yazarlari tirsik.net e de bekleriz.
  • nutella'nın sevilmediği ve her şeyin yarısında çıkılmayan bir sözlük gibi duruyor. nutella arattım bir şey çıkmadı. sanırım kürtçe "böyle bir şey hiç olmadı" yazdı anlamadım ya da kürtçe nutella yazmayı bilmiyorum ondan bulamadım.
  • bu aksam saat 20:00 'da yani dakikalar sonra yine yeni yeniden twitterda #tirsiknet tagi altinda tirsik.net tanitilacak ve (bkz: kürtçe) bilen arkadaslar orda yazar olmaya davet edilcektir.
  • kürt, kurdi gibi kelimeleri pkk ile eş anlamlı zanneden okumuş cahilleri görmemize vesile olan site
  • tirsikte yazamadigim icin orda yazanlari delice kiskandigim bir sozluktur. kiskancligimdan sirf yazar bile oldum. az da olsa okusam anlasam kardir dedim ama net telden giris yapabiliyorum ne de her zaman pc.den. bu sorunu yasayan sanirim yalniz benim. yoksa herkes catir catir nasil entry gircek dimi ama.

bir de unutmadan en az entry girmis olana da kitap hediye etsinler lutfen. lutfen dedim bak!

not: yazar oldum dedigime bakmayim. 'hesap actim' diyelim biz ona.
hesabın var mı? giriş yap