şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gümrük ve ticaret bakanlığı ticari elektronik ileti şikayet sistemi. yani spam sms'leri şikayet edebileceğiniz adres. bir devlet klasiği olarak tabiki 3 tıklamanızdan ikisinde hata veriyor ama yılmadan devam ederseniz şikayetinizi gönderebiliyorsunuz.
 • deneyip göreceğiz.

  (bkz: ticari elektronik ileti şikayet sistemi)
 • şaka gibi hatalar vermesine rağmen en azından iyi niyetli gibi görünen bir site. uzun uğraşlar sonucu ilk şikayetimi yaptım. club gibi onun ben... neyse...

  lan bir de her kesilen cezadan teşvik niyetine bize de prim falan verseler. gtb ile win win yapsak. ne güzel olur be...
 • tüm biriktirdiğim mesajları, intikam alırcasına zevkle ve hunharca şikayet etmemi sağlayan site. oh be. şimdi onlar düşünsün.

  he bu arada şaka gibi hatalar verme sebebi bizim acemiliğimiz.

  tebligat kısmında epostayı seçip adres girmek, hem başlık hem telefon numarası girmek gibi sebeplerden ötürü birkaç denemem olumsuz sonuçlanınca ben de bayağı bir söylenmiştim. neyse ki sorun yokmuş. çatır çatır şikayetimi ettim.

  bana göre iki saçmalığı var. birincisi mesajların saniye bilgisini istemesi. içine ettiğimin telefonunda saniye bilgisi yok. direkt saat ve dakika gösteriyr. mecbur ben de saniyeleri hep 00 olarak girdim. umarım sıkıntı olmaz.

  ikinci saçmalığı ise son satırda mesaj metninin tamamını istemesi. görsel yüklüyoruz zaten, metni ne yapacaksın ki.

  neyse sonuç olarak kullanın kullandırın beyler.

  not: şikayet seçeneklerindeki bazı maddeler beni kuşkulandırdı. -ticari elektronik iletini gönderene 01-05-2015 tarihinden önce mal veya hizmet teminine yönelik işlemler sırasında iletişim bilgilerinizi verdiniz mi?

  bu maddeye gerek olmaması gerek. çünkü zaten 1 mayıs itibari ile kişiler mesajlara onay vermedi ise daha önce bilgi vermiş olsak bile bunu kullanmaya hakları yok. acaba bu madde ile firmaları temize çıkarma çabası mı var bilemedim. yani birilerini kurtarırlar mı diye şüphelenmedim değil.
 • olmadık hatalar veren site. insan şunu doğru-dürüst test etmez mi? illeri, ilçeleri alfabetik olarak dizmeyi bile düşünmemişler. ilçeyi seçip, her alanı da doldurduktan sonra göndere basıyorum, ilçe seçilmemiş gibi hata verilyor. ilçeyi tekrar seçmeye çalışınca liste boş çıkıyor, ili değiştirip, sonra tekrar gereken ile geri gelince ilçe listesini tekrar çıkarıyor, doğrusunu tekrar seçip gönderince gönderince ancak bu sefer kabul ediyor.

  gönderdikten sonra doldurulan alanlar siliniyor, ekler yok oluyor. doğru gitti mi, belli olmuyor. geçmiş şikayetlerin listesi var, içlerine girmek mümkün değil.

  yine de, mesaj geldikçe bir gayret şikayet ediyorum. "birkaç tanesini sallandırsalar"(!), kalanlara korku salmış olacaklar diye umut ediyorum.

  siz de yapın. buglarına rağmen, bundan basit olamaz. kapılarına kadar gitmek, elektronik imza falan gerekmiyor artık.
 • #53460508 ile bire bir aynı sorunları şikayet sırasında ben de yaşadım. zamanla düzeltirler umarım, hatta e-devlet ile uyumlu hale getirilip oradan da şikayet edilebilir hale getirseler daha da güzel olur.

  umarım yapılan şikayetler boşa gitmez de kurtuluruz şürekli gelen boyacı, pizzacı ve otel mesajları ile kombi bakımı ve kredi kartı borcunu kapatıyoruz aramalarından.
 • cashago denilen lanet bahis sitesini, smslerinde numarası görünmediği için şikayet edemediğim sistem. ileti detaylarında adı dışında herhangi bir bilgi kırıntısı yok. hizmet sağlayıcım olan vodafone'u aradığımda onlar da yapacak bir şey bulamadılar. illa savcılığa mı gitmek gerekiyor acaba? bu konuda şikayet sisteminin bir açığı olduğu ortada. umarım buna da bir çözüm bulunur.
 • bir turkiye klasigi olarak android for opera tarayicisi ile sikayet yapilamamakta. illaki bilgisayardan sikayet edecez sanirim
 • böyle bir sitenin olması bile bence büyük avantaj.. her şeye bok atmaya gerek yok, zamanla çok daha kullanışlı olacaktır.
 • türkiye'de internet üzerinden gerçekleştirilen devlet uygulamalarının internet explorer 6 dışında çalışmadığını bilmeyenleri göstermiş oluşumdur.

  ie6 dışında bir tarayıcıda adam gibi çalışan devlet web sitesi var mı?