şükela:  tümü | bugün
 • yönetmenliğini julia ducournau'nun yaptığı, başrollerinde vincent lindon ve agathe rousselle'in yer aldığı film.

  film, dünya prömiyerini 74. cannes film festivali'nde gerçekleştirecek ve altın palmiye için yarışacak.

  edit: film, "altın palmiye"nin sahibi oldu. yönetmeni julia ducournau da cannes tarihinde altın palmiye'yi kazanan ikinci kadın yönetmen unvanını aldı.

  filmin konusu ise şu şekilde: 10 yıl önce kaybolduğu ortaya çıkan ve yüzü morarmış bir şekilde havaalanında bulunan adrien legrand, yıllar sonra babası vincent ile bir araya gelir. kabus gibi süren bu dönemin sona ermesiyle eş zamanlı olarak bir dizi dehşet verici cinayetler etrafta varlık göstermeye başlar. araba showroom‘unda model olarak görev alan alexia ise cinayetlere kurban gidecek bütün karakteristik özellikleri gösterir.
 • galasını 13 temmuz gecesi cannes‘da yapan yeni ducorneau filmi.
  konuyu “geçiş”, insan kimliğinin vücut ile paralel değişimine bağlayanlar olmuş. bedene dair organik sahneler içeriyor ve deneysele yakın bir sinema dilinden besleniyormuş.

  asya sineması hayranı yönetmen hanım acaba geçmişinde beğendiği filmlerden fazla mı etkilenmiş bilinmez.
 • spike lee'nin diğer ödüllerden önce yanlışlıkla, altın palmiye'yi kazandığını açıkladığı film.*

  https://twitter.com/…niz/status/1416469361892765703
 • 74. cannes film festivali'nde altın palmiye ödülünü (bkz: palme d'or) kazanan julia ducournau filmi.
 • cannes 77 yıllık tarihinde 2. kez palme d'or kazanan kadın yönetmen julia docournau filmi.
 • eleştirmenlerden en kötü oy ortalamasını alan ama altın palmiye'yi kazanan film. izlemedim, yorum yapamayacağım ama cannes'ın da sjw terörüne kurban gittiği söylenebilir. festivalden önce her yerde bağırıyorlardı "ıma kıdınlar hiç idil ilmiyirr cinsiyitçi cinnes" diye, az çok tahmin ediyordum böyle bir şey olacağını. bunların sıçmadığı bir cannes film festivali vardı, onu da başardılar sanırım. dünya iyice çekilmez hal almaya başladı.

  edit: biraz izlemeye çalıştım. dayanamayıp kapattım.
 • julia ablamızın raw’dan sonra ne çekeceğini inanılmaz merak ediyordum çünkü raw 10/10 bi filmdi, bu kadar sarsıcı ve derinden gelen film pek yok çünkü. bugün titane ile altın palmiye kazandığını öğrendim. başrolde ilk kısa filminden beri oynattığı hanım kızımızı oynatmış yine. belirli oyunculara takıntılı yönetmenleri çok severim zaten, çabuk çıksa da izlesek yahu. feci merak ediyorum :)
 • yeni bir fragmanı yayınlanan altın palmiye ödüllü julia ducournau filmi. filmin amerika’daki vizyon tarihi 1 ekim. fragman
 • benim icin tam bir deneyim filmi oldu.
  julia ducournau sinemasini tanimadigimdan ilk anlarda (ilk 20 dakika ozellikle) filme alismaya calistim, sonrasinda anlatmak istedigini oyle bir dozda veriyor ki hani filme hem tutunup hem agir buldum.
  spike lee nin cins bir kararla bu filme odulu verdigini dusunuyorum. belki un certain regard odulunu alsa daha dogru olurdu.
hesabın var mı? giriş yap