şükela:  tümü | bugün soru sor
104 entry daha
 • yayarak anlatacağımı kısaca en başta söyleyeyim: dc, sonunda oh be çok iyi olmuş be dedirten bir iş yapmış. tek kelime ile, harika.

  uzun uzun eleştirisi için: titans

  --- spoiler ---

  dc bizi yıllarca filmleri ile çok üzdü. dizileri ne kadar yıllardır izlense de o aranan üst seviyeye bir türlü ulaşamadılar. ama anlaşılan dc akıllanmış ve titans gibi harika bir işe imza atmışlar. sadece titans değil, 2019’da gelecek dizilerle beraber dc gücüne güç katacak gibi. titans içerisinde tanıştığımız doom patrol ekibi şubatta bizlerle olacak. aynı zamanda 2018’de ekranlarda yayınlanan black lightning de dc’nin başarılı işlerinden biri.

  titans; diğer dizilerin yaptığı komedi hatasını hiçbir şekilde düşmüyor ve o aranan karanlık, kanlı, meşakkatli dc evrenini bize -sonunda- sunuyor. dawn granger, hank hall, jason todd ve donan troy ile de karşılaşma şansına eriştiğimiz dizide tabii ki gotham’ın bir numarası batman de var. not düşeyim: wonder girl, var olduğu ve hünerlerini sergilediği sahnelerde tüyleri diken diken ediyor. kori'yi indirdiği sahnede kalkıp ayakta alkışladım ve sarıp sarıp bir daha izledim... titans’ın en güzel yanı, bütün diğer kahramanlarının varlığının dizide olması. batman, joker gibi birçok karakter dizide var, yüzleri gözükmese de yer yer arz-ı endam ediyorlar. hikayenin onların da olduğu bir şehirde geçiyor olması izleyeni heyecanlandırıyor. sürekli batman'in suratını görücez mi lan acaba hissiyatı çok gerilimliydi.

  karanlık havasının kıvamını iyi tutturan titans aksiyon kısmına da özel çalışmış. başarılı aksiyon sahneleri sunan dizi, hikayesiyle de göz dolduruyor. şunu söyleyeyim: dizi 3 farklı titans hikayesinin karması. hiçbir titans serisini birebir ele almıyor…. dawn ve hank’in süper kahraman olma hikayesi dışında tamamıyla rachel’ın hikayesine odaklanan titans’ın ilk sezonu aslında bir tanıtım niyetinde diyebiliriz. kim kimdir, ne yapabiliyor ve gotham’da neler oluyor gibi bir ön gösterime şahit oluyoruz. 6. bölümüne kadar alevi her geçen bölüm daha da arttıran dizi, son 4 bölümde ikinci sezonun temelini atıyor. görünen o ki, asıl hengame ikinci sezonda gerçekleşecek.

  hikaye, rachel’ın üzerinden ilerlese de dick grayson’ın gözünden anlatılıyor. dick’in batman ile olan sorunları, kendisi ile barışamaması hatta robin kıyafetini giydiğinde dönüştüğü manyağın vahşi izlerini birçok bölümde izliyoruz. yaptığı her kan dolu şovdan sonra karşısındaki insanların suratındaki korku, özellikle dawn ve hank’in suratındaki korku, dick karakterinin gücünü ve ne kadar iyi tasarlandığını gösteriyor. onun nightwing’e dönüşümü de ilk sezonda başarılı bir şekilde aktarılıyor. diğer karakterler arasında dick, en değişken ve en derin karakter olarak karışımıza çıkıyor.

  dick'n gözünden izlediğimiz için de finalde trigon'un hayal dünyasına dick'in sorunlarına odaklanıyoruz. şunu söylemek istiyorum: sadece batman'in çıldırıp joker'i ardından evine gelen herkesi tek tek öldürdüğü, çılgın attığı sahne için bile dizi izlenir. flashpoint paradox havası vardı. batman herkesi parçalarken aklıma darth vader'ın rogue one'da milleti düz ettiği sahne geldi.

  --- spoiler ---

  sözün özü: dc bu sefer üzmeyecek bir işe imza atmış. izleyin, izlettirin.
 • netflix'e gelmiş olandır. yumulun!
 • titans nightwing (robin), raven, starfire ve beastboy gibi genç süper kahramanların yer aldığı dizi heyecanlı başladı izlenir gibi, bakalım...link
 • ne marvel ne dc takip eden birisi olarak ilk bölümünü beğendiğim dizi.genç süper kahramanlara rağmen karanlık havayı iyi yansıtmışlar.
 • hayatımda izlediğim en underrated şey. eğer ucundan bile dc, gotham, batman ile bir alakanız varsa final bölümünü en az üç kere izlersiniz.
21 entry daha