*

• ttnet'in yakinda kuracagini acikladigi tvsi.

http://www.ttnetbasvuru.com/…asp?sayfa=ttnet_tivibu
  • ttnet ip tv'nin masaüstü uygulaması.
  • 8 mbit'te tertemiz misler gibi çalışan uygulama. tv açıkken aradaki farkı ölçtüm, 15 saniye geç geliyor görüntü. bence fena değil. görüntü de oldukça kaliteli.

istediğiniz kanalı küçültüp ekranın köşesinde tutabiliyorsunuz. ayrıca bu şekilde izlediğiniz ve küçülttüğünüz kanallar arasında geçiş yapılması oldukça güzel ve kullanışlı.
  • çok güzel bir hizmet olduğu şimdiden(test yayını) kesin. ttnet'in tek tereddütsüz alınabilecek katma değer hizmeti. fiyatı az olacak gibiydi ama maliye bakanlığı sağolsun fiyat artacak.
  • kafasına göre boyutlandırma yapan ttnet zımbırtısı. ya tam ekran kullanacaksınız yada reklamlı olarak izleyeceksiniz. soldaki reklam kapanabiliyor ama bu sefer de tüm pencerelerden önde duruyor. en çok sinirime dokunan da fareyle boyutlandıramamak. abi tamam tam ekran izlemiycem ama ekranı azcık daha büyütmek istiyorum (bkz: çok mu zor lan) ?
  • sipru denen faciadan sonra ilaç gibi gelen program. tv kanallarının yayın akışlarını, hangi programın ne zaman başlayıp ne zaman bittiğini öğrenebiliyorsunuz. 1mbit/s ile kesintisiz izlenebiliyor.

tv kartlarında olduğu gibi num-pad ile kanallara atlayabilsek, tadından yenmez olacak.
  • bugun itibariyle etrafta dolanan sifrelerle girisi engellemis bulunuyorlar. bunun sebebi 24 subat tarihinden itibaren yayina girecek olmalari muhtemelen.

ttnet neden boyle bir ise giristi once onu aciklamaya calisayim. aslinda sebebi oldukca basit. veri trafigini daha yerel tutabilmek.
    zira bilindigi uzere ttnet'in yurtdisi cikislari hala yeterli degil. belli zamanlarda ve belli gunlerde halen cok buyuk sorunlar cekiliyor. oyle ya da boyle hepimiz web uzerinden trafik yaratiyoruz. kimimiz youtube'dan video izliyoruz, kimimiz sarki indiriyoruz (bu saydiklarima dair de hali hazirda aktif olan projeleri var dikkatinizi cektiyse ttnet'in). hatta yeri geliyor televizyon izliyoruz. iste simdi de buna el atti ttnet. simdi bile yerlerde surunen hizlarla y.disindan tv izlemeye calisan bizler ileride hizlar arttiginda neler yapacagiz? iptv denilen sey yayginlasacak buna suphe yok. ttnet buna olabilecek en kolay yoldan el atmis durumda.
    ayrica bu tur hizmetler hep katma deger katan ve markayi yucelten seyler. ornegin bu hizmeti kullanabilmek icin illa ttnet uyesi olmaniz gerekecek. diger servis saglayicilardan hizmet aliyorsaniz bunu kullanamayacaksiniz. bakin ben bile national geographic gibi kanallari izleyebilmek icin dusunuyorsam bu hizmetten yararlanmayi, ttnet bamtelini bulmus demektir. gunumuz piyasa kosullari ahtapot gibi olmayi sart kosuyor. sadece tek bir hizmet vererek musterilerin sadakatlerini kazanamiyorsunuz. hele bir de hizmetiniz duzgun degilse ve bunu duzeltmek pahaliysa o vakit baska sekillerle musterilerinizin kafasini celmeye gayret ediyorsunuz. ustelik bunlar daha ucuza geliyor.
    yani kisaca ttnet her halukarda kazanan oluyor. ileride bunun baska ayaklari da olabilir. en basitinden simdi bile kendi reklamini yapabiliyor bu hizmeti verdigi program uzerinden. baska reklamlar yapmasina ne engel olabilir? hadi baska seylerin reklamini yapmasin, kendi verdigi hizmetlerin bedava ve hatta ustune para alarak reklamini yapacak.
    diyorum ya ttnet acisindan bu mevzu tam anlamiyla bir kazan-kazan durumu doguruyor. hatta oyle ki bu diger hizmetlere de benzemiyor. sistemi bir kere adam gibi oturttun mu gerisine karismaya gerek yok. adsl hizmeti gibi surekli seni arayip sorun bildirecek musteriler de olmayacak (program iyi olursa ki ttnet'in yaptirdigi programi oldukca begendim).
    hele bir de kotayla bir korelasyon kurmazsa o vakit seyreylesin manzarayi. su sartlar altinda ttnet'in bu hizmeti cok cuzi fiyatlara satacagina suphe yok. kotadan goturuyor, kaliteli yayin sozu veriyor, yuksek hizlara bir nevi insanlari ozendiriyor.

ya ne anlatmaya kassam ttnet kazaniyor'dan oteye gecemiyorum. fakat durum bu zaten. ttnet kazaniyor. kazanacagi para da gozum yok benim. allah daha cok versin. yeter ki bize adam gibi hizmet sunsun. adam gibi hizmet verdikten sonra zaten odemem gereken parayi odemeye raziyim ben. lakin bu isler sene 2010 olmusken, 1 mbit hizlarla olmaz. yerel aga bu kadar ozendirirken hic yoktan bunun geri donusunu kullanicilarina vermeli ttnet. kepceyle kazanirken, kasikla dagitmaya devam etmemeli. yoksa rakipleri de armut toplamiyor hani, ornegin superonline'in fiber optikleri cok saglam bir proje. ttnet'in webtv si gibi onlarin da digiturk'u var. hali hazirda ligtv'yi de alamadi. bu bir handikap. hizlarda ve fiyatlarda da buyuk bir handikap var. tek artisi fiber'in henuz cok dar kapsamli sekilde hizmet verebiliyor olmasi. lakin bu ilelebet boyle surmeyecek.

piyasa henuz hala senlenmedi. 2010 senesinde hala ne ucan arabalar var, ne de 100gbit hatlar. sikicem bu bilimkurgu filmlerini.
  • internette dolaşan fiyat bilgilerinin netameli olması sebebiyle konuyla ilgili müşteri hizmetlerini aradığınızda an itibariyle ön başvuru almalarına rağmen "fiyatlarla ilgili kesin bilgi yok" diye cevap veren ttnet web tv uygulaması.
    ilginç değil mi?ön başvuru yapacaksın ancak ne kadar para ödeyeceğini bilmeyeceksin.tekelsem piyasada, müşteri yolunacak kazımdır,ne istersem yaparım mantığının gelmiş olduğu son nokta.
  • deneme sürümü geçer not almış ttnet uygulaması.

tamam, buraya kadar her şey güzel. peki ya bundan sonrası? tam bir muamma ekseninde ilerliyor yine telekom. ücret ne olacak, hangi kanallar izlenecek belli değil. üyelik sayfası desen hata veriyor. lansmanı yeni yapılmış bir vitrin ürünü iki-üç gün geçmeden patlak veriyor. zaten güvenilmez olan türk telekom artık hiç mi hiç güven vermiyor.
  • daha lansmanı yapılmamış olan ttnet hizmeti. anladığım kadarıyla nisan ayından sonra tam randımanlı olarak çalışmaya başlayacaktır. film/dizi kiralayamayackasınız ki ne gereği var. fiyatları oldukça kabul edilebilir olacak gibi duruyor.
hesabın var mı? giriş yap