şükela:  tümü | bugün soru sor
  • az önce gerçekleşen diyalog:

(önbilgi : müşteri boş bulunduğu bir an 2 yıllık taahhütle tivibu'ya bağlanmış olup, ilk 12 ay 29 tl, sonraki 12 ay 39 tl olarak keklenmiş, 25 ocak 2019'da taahhütünün bitmesini beklemektedir. neden keriz hissediyor bu müşteri demeyin, izlemediği kutu olduğu için. dedik ya, internet bağlatırken boş anına yakalanmış müşteri işte. pişman olup iptal ettirmeye kalktığında, geri kalan ayları normal ödese daha az ödediğini farkettiği için de taahhüt sonunu beklemekte.)

- merhabalar, tttnet müşteri hizmetlerinden felanca ben. cardakli'yla mı görüşüyorum?

+ buyrun benim.

- tivibu müşterimiz olduğunuzu görüyorum, tahhütünüz de 2 hafta sonra bitmek üzere. 39 tl ödüyorsunuz, tahhüt bitiminde 79 tl olacak. dilerseniz tahhüt yenileyelim, boşuna fazla ödeme yapmayın, aynı rakamdan devam edelim.

+ ben aslında çok da düşünmüyorum. kullanmıyoruz pek.

- (teklif 2) hatta sizin için şöyle bir indirim de yapabilirim. ilk iki ay faturanızı 10'ar tl düşük çıkarttırayım.

+ pardon da, düşünmüyorum dedim indirim verdiniz. madem böyle bir imkan var, niye baştan söylemediniz. ben evet deseydim bu indirimi alamayacaktım.

- ben kendim insiyatif kullandım efendim.

+ (çağrı merkezi çalışanına indirim insiyatifi??) yok ya, ben istemiyorum. hatta mümkünse iptal edelim.

- (teklif 3) beyefendi, size şöyle bir teklif daha yapabilirim. aylık 24 tl'den verebilirim.

+ kardeşim, madem böyle verebiliyosun, neden ilk 39'dan teklif ettin? tutturabildiğinize mi yapıyorsunuz? neden dijital tv platformlarının standart bir fiyat politikası yok? tutturabildiğinize dayıyorsunuz. ben düşünmüyorum, teşekk..

- tüm kanallarınız açıkmış zaten beyefendi, yine açık kalacak, daha az ödeyeceksiniz, avantajlı değil mi?

+ değil arkadaşım. madem 24 tl'ye verilebiliyordu da ben niye 2 yıldır ortalama 34 tl ödedim?

- şöyle açıklayabilirim, geçen sene şl ve ual tivibu'daydı. onlar gidince doğal olarak fiyat düştü. size de bu yüzden daha indiri..

+ kardeşim, 2 sene önce şl ve ual var diye abone oldum, siz bir sene izletip diğer sene başkasına kaptırdınız. ama beni aynı fiyattan da devam ettirdiniz. madem öyle, yazın arayıp, bu organizasyonlar bizde değil, o yüzden fiyat düşürüyoruz deseydiniz. ben geçen sene de digiturk aldım, maçlar oraya geçti diye.

- şöyle düşünün, bir malı 40 tl'den alıp 50 tl'ye satıyorsunuz, malın alım fiyatı 20 tl'ye düştü. 30 tl'den satar mıydınız? unutmayın 40'tan aldınız.

+ ne alakası var? siz bu sene digiturk'un yayınladığı avrupa kupası maçlarına para ödediniz mi? ödemediniz. bu nasıl benzetme?

- ama...

+ ama?

- ...

+ tamam kardeşim, sen de senden istenileni yapıyorsun anlıyorum, uzatmayalım. parası mühim değil, ben bunu istemiyorum. tv platformlarının -büyük bir kısmı için- alternatifi bedava. bugüne kadar para ödedim ama açıkçası başka yerde bulunmayan kanallarınızı çok da seyretmedim. genelde ulusal kanalları izliyoruz. gerek görmüyorum iptal edelim.

- şu an için cayma bedeli çıkar. taahhüt bitiminde müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz.

+ peki kardeşim. teşekkür ederim. kolay gelsin.

- ben teşekkür ederim, son olarak sms ve mail... reklam...

+ hayır kardeşim. hiç bir iletişi yoluna izin vermiyorum. öyle işaretleyin.

- peki beyefendi. iyi günler.
  • deyim yerindeyse müşterinin, müşteri hizmetlerine ağız burun girdiği ve nakavt ettiği bir diyalog olmuş. rezalet puanım 10/10. müşteri hizmetleri rezil olmuş.
  • aferin iyi bok yedin amk. hiçbir suçu olmayan, asgari ücret karşılığında günde belki de 200 kişiyle konuşmak zorunda olan, iş yerinde satış baskısıyla üzerinde türlü türlü mobbing uygulanan, üç kuruş kazanabilmek için kendisine ahlaksızca küfür etmeyi hak gören insanlarla uğraşan sıradan bir call center elemanını göt etmişsin, plaketini hazırlatıyoruz.

tanım; hiçbir suçu ve yaptırım gücü olmayan bir insanla yapılan gereksiz münakaşa.
  • bu tip durumlarda çalışandan yani müşteri temsilcisinden minimum üç ikna çabası istenir. şirketten şirkete de değişir bu rakam. 1. teklif yapılır duruma göre iki, üç o anki datası ne gerektiriyorsa. müşteri temsilcisi rezil olmuş gibi yorumlar gördüm de. pardon ne rezillik olmuş göremedim?
    biz hiç bir zaman o müşteri temsilcisinin sikinde olmadık olamayız da. çünkü o herifin tek gayreti konuşmaları kontrol edilip dinlendiğinde başında bulunan gereksiz yöneticilerden azar işitmemek. ve maaşından kesinti yapılmaması. yoksa prim felan hikaye.
  • bu nasıl şirket ya? gsm'i ayrı siker (bkz: türk telekom'un herkesten 33 lira haraç kesmesi) internet sağlayıcısı ayrı siker (bkz: türk telekom yeni kotasız internet tarifeleri) tv platformu ayrı...

google'a 'türk telekom ekşi'yi arattığınızda karşınıza çıkan sonuçlar:

(bkz: türktelekom pişmanlıktır)
    (bkz: allah belanı versin türk telekom)
    (bkz: türkiye'den borç alarak türk telekom'u satın almak)
    (bkz: 12 aralık 2018 türk telekom protestoları)
    (bkz: türk telekom evde internet rezaleti)

bu şirketin şu anki bu boktan durumda olmasında dahli olan herkesin amına koyayım.