şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
  • tiyatro zaten kültürlü insanların yeridir.senin gibisinin işi yok orada
  • başıma bir şey gelmeyecekse büyük ölçüde katıldığım önerme.

ekleme: tiyatrodan anlayan kültürlü tiyatrosever arkadaşlar, tiyatro sanatının zamanını doldurduğunu düşünen bizlere küfürler ederek adeta ne kadar kültürlü insanlar olduklarını ispat ediyorlar.*
  • trollsen de değilsen de ağzına sağlık karşim. ulan bi tek ben mi rahatsızım diyorum ben de şu sahnede ağzını burnunu oynata oynata abartı mimiklerle bağırarak konuşan overacting facialarından. hele bi de bunların sahne aralarında alkış için durup beklemeleri yok mu offf. hayır bi de öyle bi kutsallık atfedilmiş ki sevmiyorum deme hakkın yok şu yapmacıklığı. anında sanat düşmanı, yobaz veya zevksiz falan filan ilan ediliyosun. hayır zaten gitmiyorum da televizyonda, sağda solda bi yerde denk geldiğimde cringe duygusunu bana daha fazla yaşatan bi şey yok. amıyla resim çizenler bile daha sanatçıdır benim gözümde.
  • hiç tiyatroya gitmemiş, gitmişse de anlayacak beyine sahip olmayan bir insan evladının saçma sapan düşüncesi
  • ilkokul piyesi dışında bir şey izlememişseniz öyle hissetmeniz normaldir tabi.

amerika'da broadway tiyatrolarında oynayabilmek için hollywood filmlerini reddediyor aktörler. ingiltere'de shakespeare oyuncusu denen bir kavram var, televizyon veya film oyunculuğunun üstünde bir tiyatro oyunculuğu.

türkiye'de bile saçma salak devlet baskısı olmasa ne oyunlar ve ne oyuncular vardı. metin akpınar'dan ferhan şensoy'a herkes tiyatro kökenli. cem yılmaz bile filmden kazanamadığı parayı sahne sanatından kazanıyor.

sen tiyatrodan anlamıyorsun diye kimse anlamıyor zannetme.
  • katılmıyorum. sırf muhalefet olmak için değil. ya da menopozlu teyze falan da değilim. ama o kadar güzel oyunlara gittim ki, iyi ki hala tiyatro var dedim. başlığı açan arkadaşada kızmıyorum. tiyatro herkesin seveceği, alışabileceği bir sanat türü değil gerçekten. hatta bazı oyunlarda abartılı jest ve mimiklere katılmıyor değilim.
  • doğru teşhis, yanlış izahat. bence de gereğinden fazla anlam yükleniyor, hayatın her türlü derdi tasası ancak ve ancak tiyatro ile anlaşılabilir ve çözülebilir; hayatın gizli manalarının tek yolu tiyatro ile bulunabilir gibi davranılıyor. iyi, hoş ama bu kadar anlam yüklemenin lüzumu yok.
  • yahu bu kadar sevmiyorsunuz tamam. kafanıza silah dayayıp götüren mi var? gitmezsin olur biter bu kadar basit. severek giden adamlara yok ilkel, yok menapozlu, dinazor deyince gelişmiş insan mı oluyorsunuz?

tanım: dikkat çekmek için açılmış başlıktır.
  • tiyatroda esas canlı performansa dayalı olmasıdır.izleyici oyuncunun yazılmış metni canlandırmasını ve o bahsettiğiniz sahte dekora rağmen hiç bir efekt kullanmadan yeteneği ile ikna edişini görmek için gider tiyatroya. henüz 35 yaşında olan biri için kendi kanaatimce yaşatılmalıdır tiyatrolar. ağzımızın suyu aka aka izlediğimiz film ve dizilerdeki oyuncuların hepsinin olmasa da büyük bir bölümü tiyatro geçmişine sahiptir demeden de geçemeyeceğim..
199 entry daha