• yeni kurulmuş bir tiyatro topluluğu. mottolarında kara mizah yolunu seçtiklerini söylüyorlar. merakla oyunlarını beklemedeyiz.
    http://www.tiyatroalesta.com/
  • pınar selek kitabında uyarlanan yeni oyunları olan sürüne sürüne erkek olmak 21 kasım cumartesi akşamı kumbaracı50 sahnesinde prömiyer yapacaktır.
  • 2017-2018 tiyatro sezonu için melih cevdet anday'ın gizli emir romanını sahneye uyarlıyorlar.
  • fotoroman krali oyunuyla bu sene sahnelerde yerini almis tiyatro toplulugu.
  • hem ismini hem işini sevdiklerim.
  • sürüne sürüne erkek olmak uyarlaması ile müthiş bir işe imza atmış olan tiyatro ekibi. kendilerini entropi sahne'de izledim. enerjileri çok iyi, oyunun, ekibin anlatmak istediği şey çok net bir şekilde aktarılıyor. sonlara doğru artık yaratıklaşmaya başlamaları oyunun doruk noktası ve gerçekten etkileyici. mehmet şerif tozlu ve oğuz gülen çok iyi performans gösterirken, ömer güneş'in performansının yetersiz olduğunu görüşündeyim.sonuç olarak gidilmeli, izlenmeli.
  • (bkz: delibo) sahneye uyarlanan oyunu kadıköy barış manço'da izledim. kitabın hakkını veren bir uyarlama olmuş tebrik ederim, oyunda birden fazla karakteri oynayan (bkz: mehmet şerif tozlu) oldukça başarılı. bence böylesine zorlu bir metni hiç kafada soru işareti bırakmadan, sade bir şekilde sahneye koyan yönetmen de iyi iş çıkartmış (bkz: orçun ucal). bir de sahnede tek kişilik oyunlarda karşılaşmadığım bir dekor vardı, kravat şeklinde bağlanmış o kalın ipler ve onlarla oluşturulan dünya bir çok anlam ifade etti benim için (bkz: oğuz gülen). genel olarak her şeyiyle keyifli bir oyun seyrettim, hatta baya tanıdık bir hikaye gibi geldi bana oyun bittiğinde ki çıkışta başka seyirciler de kendi aralarında bunu konuşuyorlardı.

ah ulan yasemin...
  • yeni oyunları 'fotoroman kralı' ile 26 kasım kadıköy emek tiyatrosunda prömiyer yapmaya hazırlanıyorlar... konusu çok ilgi çekici;

sokağa çıkma yasakları, seks filmleri furyası, sinemaların kapanması, faili meçhuller, sendikalaş-ama-ma faaliyetlerin gölgesinde, 1970'lerin son çeyreğinde, fotoroman sevdalısı bir gencin karakomik yolculuğudur bu oyun. düğünlerde aşuk- maşuk oyunları oynayarak çekeceği fotoromanlara para biriktirirken giyindikleri aşuk- maşuk kıyafetleri içerisinde aşklarını yaşayanların hikâyesi, dünyanın zırhını aşk deler çünkü, baskının kederini bir kahkaha dağıtır çünkü.
  • murat uyurkulak romanı (bkz: delibo)'yu sahneye uyarlıyorlar. delibo dördüncü uyarlamaları olacak. heyecanla bekliyorum, detaylar geldikçe burayı editlerim...
  • beş sevim apartmanı oyununu taze izledim. hem iyi uyarlanmış bir metinle, hem de güzel oyunculukla karşılaştığımı söyleyebilirim. ellere kollara sağlık.

oyunun açılışındaki doğum sahnesinin ayrıksı durduğunu da söylemeden edemeyeceğim. farklı renk kumaşlar, farklı karakterlere tekabül etse de (ki karakter pek farklı değil aslında) gereği var mı diye düşünüyor insan. o sahnenin olmadığını varsayarsak, oyundan ne eksiliyor? keşke bütün karakterin yerli yerinde olduğu bir anda açılsaydı diye düşündüm.

bir de karakterlerin, içinde bulundukları sınırları sürekli aşmaları dikkatimi çekti. bunun dışında iyi bir oyun izlediğimi söyleyebilirim.
hesabın var mı? giriş yap