şükela:  tümü | bugün
 • pek neseli hareketli dinamik tiyatro grubu. ancak musterileri/seyircileri değil eglendirme adina gereginden fazla standart uvertür oyun sekillerine girmeleri, yeteneklerinin ve kapasitelerinin üstünü örtüyor.
 • $u siralar ay$egul hindistan'da adli oyunlariyla yaga barda cikan, gulmekten surunduren ekip. insanin tavsiye edesi degil, tutup kolundan goturesi geliyor; o derece.
 • bir avuc unlu ki$i bu toplulukla ilgili bir takim beyanlarda bulunmu$. $oyle ki;

  "kilcik tiyatrosunu kuranlari ve 4 yildir goturmek icin bikmadan usanmadan didinen bir avuc genci sevgi ve saygi ile selamliyorum. kilic tiyatrosunun sava$cilarina da kendilerinden sonra gelecek genclere ayni tutkuyla yol gostermelerini ve arka cikmalarinin gerektigini hatirlatiyorum. tiyatro kilcik'i izledim cok eglendim, mutlaka siz de izleyin pi$man olmayacaksiniz. ya$asin gencler!"

  haldun dormen

  "skecler guzel, gencler guzel, mekan guzel... her $ey, ama her $ey cok guzel, harika bir gece gecirmek icin... hepsi nasil tip... hepsi nasil yetenek... hepsi nasil harika.... yahu biz medya ne i$e yarariz? bu genclerin haber olmasi man$etlere gecmesi icin, intihar etmeleri, kokain cekmeleri mi gerek? harikalar yaratanlar neden izlenmez?"

  hincal uluc

  "kabare tiyatrosu her ulkede, o ulkenin guclu atan yuregi, o ulkenin nabzidir derdi hocam haldun taner. bunun cok olmasi, pitirak gibi cogalmasi ve genclerle yapilmasi gerektigini soylerdi. tiyatro kilcik'in gosterisini izledim. sizlerde ayni heyecani gordum. ba$arilar!"

  ferhan $ensoy

  "bir oyundan di$ari ciktigim zaman, ben uzerimde birakmi$ oldugu etkiyle cok ilgileniyorum. tiyatro kilcik sahiden insanda etkiler birakiyor... yeni birileri olmak icin genc olmak yetmiyor... bir dil ve bir ekol tiyatrosu olma yolundalar... ba$arili olacaklarina inaniyorum... sahnedeki oyuncular gencecik. haldun taner hocanin sesini duyamadilar, yanina comelemediler. ne yazik! -kilcik- bana akraba geldi. i$igi kendi icinde olanlar yaratir gulmeyi, guldurmeyi. heyecaniniz daimi olsun karde$ler!"

  ugur yucel

  "tiyatro kilcik, kendi aralarinda yaptiklari mavralarla sizi de guldurmeyi ba$ariyor. ben bol bol guldum. ama aslinda bu 6 tane gencin tiyatro yapabilmek icin sarf ettikleri caba, takdir-i $ayan. kar$inizda yeni bir jenerasyon ve yeni bir espri anlayi$i var. ve en cok onlar egleniyor sahnede. eglenen insanlar, haliyle ba$kalarini da eglendiriyor. basit bir $ey yapiyor gibi duruyorlar ama aslinda oyle degil. gercekten iyi komedyen onlar. hemen hepsi devlet konservatuari tiyatro bolumu mezunu. yolunuz du$erse demeyecegim, du$sun lutfen!"

  ay$e arman

  (dip not: copy paste degil alin teri)
 • son derece zekle ve keyifle daha yeni old cityde izldigim grup... her pazartesi 1 yerli icki dahil :)
 • sigara dumanı, sirke tadında şarap ve nereden geldiği belli olmayan, ara sıra esip donduran soğuk rüzgara rağmen izlemesi eğlenceli topluluk.
 • kadrosuna çağlar çorumlu'yu da eklemiş topluluktur.
 • pazertesi günleri oldcity'de ayşegül hindistan'da oyunları ile güzel dakikalar yaşatan güzide tiyatro topluluğu. fiyat olarak yirmi ytl gibi yüksek bir rakam belirlemişlerse de parayı sonuna kadar hakettiklerini, oyunda göstermiş oldukları performans ile fazlasıyla ispatlamışlardır. yaklasık iki saat boyunca süren oyun üç bölümden oluşmakta ve ortamdan olsa gerek fazlasıyla samimi bir oyun sergilenmekte. arada bir yapılan esprilere kendileri de gülmekte ve sonradan kaldıkları yerden devam etmekteler. hayli samimi! hani "profesyonel değil mi bunlar canım bu ne ya" gibi serzenişler duysanızda etraftan, tiyatro kilcik'i da diğerlerinden ayrı kılan tarafı da budur derim. ne özel tiyatrolar gibi bir ortamı var, ne de devlet ya da şehir tiyatroları gibi resmiyeti var. mis gibi ortam nihayetinde. gülmek isteyenler için şahane bir aktivite.

  --- spoiler ---

  oyunda canavara ölüm diye bir kısım var ki izleyiciler arasından seçilen bir kişi bu kısıma doğaçlama katılıyor. o şanslı kişi siz iseniz oyun sizin için çok daha anlamlı olabiliyor. he o kişi ben olmadım o ayrı!

  --- spoiler ---
 • ayşegül hindistan da oyunuyla senelerdir çıktıkları mekanları doldurabilmiş olmaları başarılarının ispatı olan topluluk. bir pazartesi akşamı old city merdivenlerinden gülmekten kasıklarına ağrılar giren kaç yüz tane insan yolladıklarını da siz tahmin edin. yeni oyun çok yakında seyirciyle buluşacak bunun yanı sıra bu sezon cenk tunalı ve sinan caliskanoglu her perşembe kadıköy karin'de iki kişilik bir performans sergiliyorlar.

  --- spoiler ---

  canavaraa ölüüm!
  canavaraa ölüüm!

  wöööaaayyyy....

  --- spoiler ---
 • (bkz: terapi)