şükela:  tümü | bugün
 • şirincede yapımına başlanan, türkiyenin ilk tiyatro medresesi. sadece tiyatro değil, diğer görsel sanatlarla ilgilenen sanatçılara da ev sahipliği yapması beklenen bir erdem şenocak ve sevan nişanyan projesi. daha detaylı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz: http://blog.adresgezgini.com/…-medresesi-kuruluyor/
 • şook güzel medrese
 • yıllar sonra anadolu 'da açılacak bir medrese ancak bu kadar güzel olabilirdi.

  matematik köyü ile birlikte, artık şirince ve çevresi yerleşilesi yerlerin başında gelmektedir...

  (bkz: http://www.pam.org.tr/…rdpress-3.3-tr_tr/wordpress/)
 • inşaatın devam edebilmesi için an itibariyle 444000 tl' ye ihtiyacı olan medresedir.(bkz: düşün gerçek olması)
 • netaş tiyatro topluluğu da 12 mayis 2012 saat 20:00 da itu macka sahnesi'nde sergileyecekleri shakespeare'in bahar noktasi adli oyununun tum gelirini tiyatro medresesi'ne bagislayacak. medresenin insaatinda bir tugla da siz koymak isterseniz diye...

  https://www.facebook.com/events/451649984850929/
 • 5 mayıs 2012 tarihinde pek çok insanı kendine hayran bırakmış bir güzellik..
 • netaş tiyatro topluluğu, 18 mayis cuma saat 20:00'da itu macka sahnesi'nde sergileyeceği shakespeare'in bahar noktasi adli oyununun tum gelirini tiyatro medresesi'ne bagislayacak. medresenin insaatinda bir tugla da siz koymak isterseniz diye...

  http://www.facebook.com/events/378300462205275/
 • aşağıdaki açıklamayla faaliyetlerine başlamıştır:
  "şirince’deki tiyatro medresesi’nde tiyatro kamplarının birinci dönemi tüm hızıyla başladı. sabah 9’dan gece 11’e kadar hareket, sahne bilgisi, doğaçlama, fiziksel aksiyonlar, kurgu ve dramatik yazarlık üzerine çalışıyor, sanat kuramı hakkında tartışıyoruz.

  tiyatro kampları 15 eylül’e kadar devam edecek. ilgilenebilecek dostlarınıza haber vermeniz dileğiyle…

  kampların içerikleriyle ve başvurularla ilgili detaylar www.pam.org.tr ve www.tiyatromedresesi.org adreslerinden edinilebilir."
 • benim gibi gariban bir öğrenciden bile medet umacak kadar zor durumda olan sanatsal oluşum. az önce mail kutuma düşen yazıyı aynen aktarıyorum:

  "oyunlarımızdan elde ettiğimiz gelirleri ve tüm birikimlerimizi ortaya koyarak başlattığımız ve dostlarımızın, meslektaşlarımızın desteğiyle devam etme gücünü bulabildiğimiz tiyatro medresesi projesi nihayet hayat buldu. müjdelemek isteriz ki bir hafta önce 15 kişilik bir öğrenci grubuyla medrese'de yaşamaya; yemeye, içmeye, çalışmaya başladık. (kamplarla ilgili detaylı bilgi www.pam.org.tr/main.php adresinden edinilebilir.)

  henüz medrese'nin sadece birinci katını tamamlamaya gücümüz yetti. onda dahi önemli eksiklerimiz var. şu an maddi sebepler nedeniyle inşaat durmuş durumda. bırakın devam etmeyi, mevcut borçlarımızı ödemekte zorlanıyoruz. 2013 baharına kadar yayılan 201.830tl'lik borcun yanı sıra yaz sonuna kadar ödememiz gereken 162.060tl gibi oldukça yüklü bir miktar var önümüzde.

  açıkçası, nefesimiz biraz kesilmiş durumda. yaz sonuna kadar kamplar dışında hiçbir gelir kaynağımız olmayacak. şu aşamada sizlerin desteğinden başka güvenebileceğimiz hiçbir şeyimiz yok. zor günler yaşıyoruz ve yapacağınız en ufak katkı dahi yükümüzü azaltacak.

  umarız, türkiye'de sanat adına çok önemli bir boşluğu dolduracak bu kurumun yaşaması için desteğinizi esirgemezsiniz.

  hemen şimdi bir havale yapin!

  performans araştırmaları derneği
  garanti bankası, galata şubesi
  (tl)iban no: tr88 0006200006800006296716
  (€) iban no: tr67 0006200006800009080412
  ($) iban no: tr40 0006200006800009080413
  (lütfen havalenizin açıklama kısmına e-mail adresinizi yazın. böylece size en kısa zamanda ulaşıp teşekkür etme ve sizi tiyatro medresesi’ndeki gelişmelerden haberdar etme şansını bulabiliriz. internet havalesi yapacaksanız iban no.yu kopyalayıp yapıştırırken eksik rakam kalmamasına dikkat ediniz.)

  desteğiniz sonrasi isminizi medrese’nin duvarlarına kazıyacağız ve web sitemizde yayınlayacağız. medrese yaşadıkça isminiz de onunla birlikte yaşayacak.

  dostlarinizi harekete geçirin!

  lütfen bu e-maili bizi desteklemesi gerektiğini düşündüğünüz dostlarınıza bir ön yazıyla iletin. sizin öneriniz bizimkinden çok daha yerinde ve etkili olacaktır.

  ilginiz ve desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

  yolunuzu şirince'ye düşürmeniz dileğiyle...

  sevgiler, selamlar...

  tiyatro medresesi adına erdem şenocak, oyuncu/eğitmen (gsm: 0535 528 82 13)"

  "açıkçası nefesimiz biraz kesilmiş durumda" kısmını okurken, "açlıktan nefesimi kokuyor" gibi bir şey çıkıcak zannettim.

  şaka bi yana gençler durum vahim. bi el atın yardımcı olun çocuklara.
 • yarın tehlikeli oyunlar'ı oynayacaklar.
  ve allah kahretsin ki ben gidemiyorum!