şükela:  tümü | bugün
  • süpervizörlüğünü serdar akar’ın yaptığı tiyatroadam ali kil, deniz özmen, burak dur, aşkın şenol, ayça aykut, sarp akkaya, fatih koyunoğlu ve ferit kaya’dan oluşan bir oyuncu kadrosun sahip. kasım 2007' de bir araya gelen grup şu sıralar çeşitli tiyatrolarda hristo boytchev' un bir çok ülkede ilgi gören albay kuş oyununu sahneliyor.

(bkz: www.tiyatroadam.com)
  • bu aralar sürekli spam maillerine maruz kaldığım tiyatro. hayır arturo ui'nin önlenebilir tırmanışı'nı merak etmiyor değilim ama mailimi nerden buldularsa her hafta gelen kutusuna oyunun mailini üç beş sallıyorlar. evet duyduk güzel oyununuzu güzel kardeşim ama gönderdiğiniz maillerden değil.
  • tiyatroadam'la ilk tanışma sebebim olan (bkz: arturo uinin onlenebilir tirmanisi) oyununda ki performansları ile harikalar yaratan ve hepsinin dünyaya geliş amacının oyunculuk olduğuna inandığım şahıslar.
  • bölge hastanesi ile tanıştığım, arturo ui'nin önlenebilir tırmanışı ile hak ettikleri değeri görmeye başladıklarını düşündüğüm tiyatro ekibi. şimdi sırada 5. frank var, ki merakla bekliyorum.

yalnız, gittiğim oyunlar arasında bambaşka bir yere sahiptir bölge hastanesi. o zamanlar devlet tiyatroları ve ibb şehir tiyatroları dışında sadece oyun atölyesi tercihlerim arasındaydı; moda sahnesi henüz açılmadığı için kadıköy' e gelen konuk tiyatro ekiplerinin yönlendiği ilk salondu zaten. (şu sıralarda pek konuk oyun bile uğramıyor kendilerine) sitelerinde çıkan biletleri elimden geldiğince kovalarken, bir gün de bu oyunun biletlerinin satışa çıktığını gördüm, konusunu şöyle bir okudum ki ne yalan söyleyeyim çok da ilgilenmedim, en önlerden bir bilet bulup aldım.

o gün salona gittiğimde arkalarda bir sürü yer boştu. oyun bittikten sonra söylediler, oyunun prömiyeriymiş o; bu kadar beğendiğim bir oyunun prömiyerinin boş koltuklara karşı, konuk oldukları bir mekanda oynanması içimi acıtmadı değil.

yıllar geçti, geçen sene ödülleri birer birer topladılar; adlarını duyurdular. umarım devamı da gelir, öyle diliyorum.