şükela:  tümü | bugün
 • süpervizörlüğünü serdar akar’ın yaptığı tiyatroadam ali kil, deniz özmen, burak dur, aşkın şenol, ayça aykut, sarp akkaya, fatih koyunoğlu ve ferit kaya’dan oluşan bir oyuncu kadrosun sahip. kasım 2007' de bir araya gelen grup şu sıralar çeşitli tiyatrolarda hristo boytchev' un bir çok ülkede ilgi gören albay kuş oyununu sahneliyor.

  (bkz: www.tiyatroadam.com)
 • tiyatroadam'la ilk tanışma sebebim olan (bkz: arturo uinin onlenebilir tirmanisi) oyununda ki performansları ile harikalar yaratan ve hepsinin dünyaya geliş amacının oyunculuk olduğuna inandığım şahıslar.
 • bölge hastanesi ile tanıştığım, arturo ui'nin önlenebilir tırmanışı ile hak ettikleri değeri görmeye başladıklarını düşündüğüm tiyatro ekibi. şimdi sırada 5. frank var, ki merakla bekliyorum.

  yalnız, gittiğim oyunlar arasında bambaşka bir yere sahiptir bölge hastanesi. o zamanlar devlet tiyatroları ve ibb şehir tiyatroları dışında sadece oyun atölyesi tercihlerim arasındaydı; moda sahnesi henüz açılmadığı için kadıköy' e gelen konuk tiyatro ekiplerinin yönlendiği ilk salondu zaten. (şu sıralarda pek konuk oyun bile uğramıyor kendilerine) sitelerinde çıkan biletleri elimden geldiğince kovalarken, bir gün de bu oyunun biletlerinin satışa çıktığını gördüm, konusunu şöyle bir okudum ki ne yalan söyleyeyim çok da ilgilenmedim, en önlerden bir bilet bulup aldım.

  o gün salona gittiğimde arkalarda bir sürü yer boştu. oyun bittikten sonra söylediler, oyunun prömiyeriymiş o; bu kadar beğendiğim bir oyunun prömiyerinin boş koltuklara karşı, konuk oldukları bir mekanda oynanması içimi acıtmadı değil.

  yıllar geçti, geçen sene ödülleri birer birer topladılar; adlarını duyurdular. umarım devamı da gelir, öyle diliyorum.
 • geçen sene ivan ivanoviç var mıydı yok muydu oyununu izlediğim ve hayran kaldığım tiyatro topluluğudur. gerçekten muhteşem bir enerji ve istekle oynuyorlardı. yeni sezonda ise iki yeni oyunları olacakmış. beklenmedik bir şey olmazsa ikisinin de açılış oyunlarını izlemek istiyorum.

  yeni oyunlar:
  kafkas tebeşir dairesi
  intiharın genel provası.
 • ankara'ya bol bol turne yapmalarını dilediğim tiyatrodur.
 • 5. frank isimli oyununu izleyip "helal olsun" dediğim tiyatro topluluğudur.
  çok sık tiyatroya giderim, tek kişilik oyunlara da... ama oyuna kendini bu kladar adayan, yaptığı işe ciddiyetini katan başka bir tiyatro topluluğu görmedim. böylesine sadece saygı duyulur... takdirlerimizle
 • 2 sezon birlikte çalıştığım tiyatro gibi tiyatro. bu sezon da iyiler, izlenesiler.