şükela:  tümü | bugün
  • yeni türkiye ile birlikte bu insanlar da yavaş yavaş filiz vermeye başlamıştır.

eskiden tiyatroda cebimizde telefon titrese, hamle yapmaya utanırdık. şimdi göz göre göre utanmadan, oyuncuya baka baka, hem de en ön sıradan telefonuyla oynayan hadsizler var ülkede.

tebrikler.
  • ağır kekodur.
  • arası uzak olan iki tiyatro keyfimde -ikincisi bugündü- koca salonda başka yer yok gibi yanımda biterek tüm keyfimin içine eden insanlık dışı tiplerdir. ulan topu topu bir, bilemedin bir buçuk saat mesajlaşmayınca sanki dünyaya göktaşı düşecek de siz durduruyorsunuz.

bu akşam 3. sırada oturan kişi inşallah sol framede görüp buraları okuyorsundur. elimi yüzüme dayadım anlamadın, umarım ki arada yanın boş kalınca sünger biraz fazla mesai yapmıştır.
  • televizyon izlerken telefonla oynamaktan çok farkı vardır. sahnedeki oyuncuların dikkati dağılır ve sahnedeki oyunculara karşı direkt yapılan bir saygısızlıktır. sizin o yüzünüze vuran ışık sahneden belli oluyor. oraya zorla gelmiyorsunuz sonuçta 2-3 saat telefondan uzak kalıverin bir şey olmaz hatta sizin için çok da iyi olur. benim bide en sinir olduğum ikinci tip de sahnede oyun oynanırken telefonuyla sahnenin fotoğrafını çeken sığırlar.
  • tiyatroda telefonla uğraşılmaz. oyuna, oyunculara ve salondakilere saygısızlıktır. müzikalde video falan çekenler görüyorum ve bu insanlara üzülüyorum.
  • televizyon izlerken telefonla oynamaktan bir farkı yoktur

diyen arkadaşın espri yaptığını düşünüyorum.

düşünmüyorsa iş çok ciddi :(
  • geçen biri sessiz bir şekilde konuşmaya bile çalıştı.
    leş kadın ya. çıkarken de "çok güzeldi de mi" diye sordu ki burada bir bsg gider.
  • ben oyuncu olsam, oyun esnasında o kadınları rencide ederdim. ağızlarına sıçardım. bu ne saygısızlık diye.
  • aynı zamanda o koltuğa oturur oturmaz yanındaki mallarla yanak yanağa poz verip çektikleri sikimsonik 20 fotoğraftan asgari seviyede mal göründüklerini seçip instagram feysbuk ve atılabilecek diğer bilumum sosyal medya zımbırtısında paylaşmış birer sosyal medya maymunudur bunlar. şimdi de gelen likelara yorumlara bakıyordur.

aldığınız nefes ziyan yeminle. sığır sürüsü.
  • levent üzümcüoğlu anlatılan senin hikayendir isimli tiyatrosunda bunun nasıl gözüktüğünü çok güzel göstermişti. tüm ışıklar kapalı olduğunda gerçekten telefonun ışığı saçma bir şekilde yüzünüzü aydınlatıyor ve ortaya garip hoş olmayan bir görüntü çıkıyor. ayrıca gelmişsin o kadar tiyatroya maksimum zaten 90 dk sürecek ara vermeden. telefonuna 90 dk bakmadan da yaşayabilirsin. tiyatronun keyfini çıkar bari.