• bu davranışı aklım almıyor. sizi birileri zorla mı getirdi tiyatroya, defolun gidin ulan madem telefonla oynayacaksınız. ben senin ekranı çatlak, ekran koruyucusunda pislikler birikmiş telefonunun iğrenç ışığını oyun boyunca görmek zorunda mıyım?!
  • rahmetli ferhan şensoy bir keresinde hemen önümde telefonuyla oynayan birini sahnede oyununu durdurup azarlamıştı. oyundan iki kat zevk almıştım. ruhu şad olsun.

(bkz: ferhangi şeyler)
  • birde görevli arkadaşların lazer tutmasına rağmen ısrarla ilk fırsatta yeniden telefon ile uğraşacak kadarda yüzsüz olduklarını gözlemliyorum.

mesaj atıyor olmanız yada oyunun görüntüsü çekiyor olmanız diğer izleyenlerin seyir keyfini düşürüyor.

acil bir haber bekliyorsanız, işinizle yada sosyal medya ile ilgilenmeniz gerekiyorsa lütfen salona gelmeyin.

o karanlıkta telefonların parlaklığını düşerseniz bile dikkat çekiyor.
  • o karanlıkta yüze vuran telefon ışığı ampul gibi parladığı için sahnedeki oyuncunun anında fark ettiği insanlardır.

eğer eski toprak bir oyuncuya denk gelirse ve durum süreklilik arz ediyorsa oyuncu önce acil olup olmadığını anlayacağı sorular sorar, değilse laflarıyla evire çevire tokatlar, milletin önünde rezil olmanıza ve oyunun ilk yarısında topuklamanıza sebep olur, uyandırayım.

acil bir şey değilse yapmayın.
  • yeni türkiye ile birlikte bu insanlar da yavaş yavaş filiz vermeye başlamıştır.

eskiden tiyatroda cebimizde telefon titrese, hamle yapmaya utanırdık. şimdi göz göre göre utanmadan, oyuncuya baka baka, hem de en ön sıradan telefonuyla oynayan hadsizler var ülkede.

tebrikler.
  • televizyon izlerken telefonla oynamaktan bir farkı yoktur

diyen arkadaşın espri yaptığını düşünüyorum.

düşünmüyorsa iş çok ciddi :(
  • salondaki diğer seyircilerin dikkatini dağıttığını bildiği halde bunu siklemeyen insan türüdür. bunların kendine saygısı yok ki diğer insanlara olsun. tiyatroya gelmek gibi bir eylemde bulunmuşsun, bunun hakkını versene, adam gibi konsantre ol izle işte amına koyim. ama yok, herşeyi götleriyle yapmaya and içmişler, çünkü dünyayı kurtarıyorlar o telefonlarıyla. sanki 2 saat bağlantı dışı kalsa dünya duracak, ay yeryüzüne düşecek. çok önemli işleriniz varsa, 1 saat bile gecikemeyecek mesajlar bekliyorsanız o salonda ne işiniz var amına koyduğumun neandertali. sen dürtülerine hakim olamıyorsun diye ben bilet parası verip zaman ayırdığım oyunda konsantre olamıyorum, sana sinir olmaktan zevk alamıyorum. sinemada da böyle. insanların saygısızlığı ve herşeyi götleriyle yapma alışkanlıkları çok üst boyutta artık.
  • hem oyuncuya hem de etrafındaki izleyicilere saygısızlık yapan insandır. bunun bir de oyun sırasında video çeken versiyonu var ki en sinir bozucusu bu.
  • oyuncuya saygısı olmayan, tiyatrodan anlamadığı halde birilerinin dürtüklemesiyle orada bulunan insanlardır.

sahneden ağzına anne terliği fırlatasım geliyor bu tiplere.

ne hikmetse oyun boyunca kafasını telefondan kaldırmayan mal değnekleri oyun bitince hunharca alkışlayanlar oluyor, resmen suçlu psikolojisi. hani ben sanattan anlamayan bi malım ama çaktırmamak için bokunu çıkarıyorum der gibi, manasız bi abartıyla.
  • aynı zamanda oyun başladıktan sonra salona giren arkadaşlarına yerlerini tarif edebilmek için dakikalarca telefon ekranını havada sallayan gereksiz insanlardır. bir bitmediniz...
hesabın var mı? giriş yap