şükela:  tümü | bugün
  • böyle adam gördüm lan vallahi var billahi var. tiyatroya gelecek kadar kültüre sanata düşkün ama tiyatroda sırf ünlü biri oynuyor diye oyun sırasında fotoğraf çekecek kadar çomar. uyarınca da seni suçluyor bir de utanacağı yere.

eidt: merak edenler için oyun bir delinin hatıra defteri idi.
  • aynı zamanda telefonu açık bırakıp gelen çağrılara cevap veren sığırdır.
  • tiyatroyu yapan ekip tarafından istenmişse gayet normal olan olaydır.
  • ardından sosyal medyada paylaşılıp kişinin ne kadar elit bir birey olduğunun farkına varılması sağlanacaktır. göstermelik artık her şey.

levent üzümcü, anlatılan senin hikayendir oyununda bu konuyla ilgili bir şey yaptı, sahne ışığını kapattırıp seyircinin olduğu tarafı açtırdı. seyircilerden birinden telefon rica etti, aldı o telefonu, oturdu sandalyesine ve telefonla bir şeyler yapmaya başladı. yüzünde parlak bi ışık tabii. bakın dedi, benim tarafımdan bakınca aynen bu şekilde görünüyorsunuz.

şu açıklamayı yaptırmak zorunda mısınız bilmiyorum ki? gelmişsin oyuna, bırak telefonu da tadını çıkar be. illa herkes görecek ama gittiğini, yoksa anlamı kalmaz.
  • bedava biletle gitmiş olabilir.
  • "tiyatroya gelecek kadar kültüre sanata düşkün" değildir, sadece öyle görünmek istiyor ve bunu etrafındakilere kanıtlamaya çalışıyordur.

çektiği fotoğrafları marifetmiş gibi gösterdiği davar arkadaşları, buna tepki göstermek yerine prim verdikçe, o da yapmaya devam edecektir.
  • zamanında sakız çiğnedi diye bir sultanımız uyarılmıştı ya hah bu da aynı ayak. aynı kültür ve eğitim seviyesi. sosyal evrimin alt basamaklarında.
  • ferhan şensoy oyunlarında denenmesi durumunda salondan çıkartılmasına neden olacaktır zira üstat bu konuda çok hassas, oyun sırasında telefonları ile meşgul olanları gördüğünde oyunu keserek birebir ikaz ettiğinin canlı şahitleri arasındayım.
  • instagrama koyacak fotografı da çektiğimize göre işlem tamamdır, dağılabiliriz.
  • konuyla alakalı yazı yazacak olabilir, blog sayfası olabilir. hemen çomar lafını yapıştırmayın. ciddi manada o tiyatronun reklamını yapacak, eleştirecek olabilir. tabi bu amaçla fotoğraf çekecek olan kişi, kimseyi rahatsız etmeden, profesyonel bir makineyle birkaç poz alır ve geri çekilir. ağzından salya akarak boş boş fotoğraf çekmez. bu sebepten kendisini belli eder.
    ama bu tespitten daha vahimi bana göre, konsere gidip cep telefonuyla video çekmeye çalışmaktır. ertesi gün o videoyu izlediğinde o boğuk, o patlak sesle etrafındaki insanların attığı çığlıkları dinlemekle ele ne geçer bilemem. hem anı yaşayamazsın, hem de o videolara dönüp bir daha kim bilir ne zaman bakarsın...