• stadı bakımda olması sebebiyle ilk maçını dumlupınar stadında oynamıştır ve bunu fırsat bilen bir takım orospu çocuğu kütahyaspor taraftarlarınca, üzerimize taş, sandalye benzeri maddeler atılmıştır.

genel görüntü olarak azimli, koşan bir kadro oluşmuş. bu sezon deplasmanlarda çok canlar yakacaklar gibi görünüyor.

zamanın ötesine gönderenlere: üçüncü hafta kartal maçında görüşmek üzere.
  • hugh hefner'in gizli sponsorluğunda engelleri bir bir aşan kulüptür.
  • ilginç bir takım. 2007 senesinde amatör kümede mücadele ederken 2011 senesinde süper lige yükselmek için playoff oynar durumdaydı. sene 2016 ve yine başladıkları amatör kümeye düşmek üzereler.

2006 senesinden itibaren sadece 1 yıl kaybederek 1. lige yükselmişler. o kaybettikleri 1 yıl da 2007-08 senesinde 3. ligde iken olmuş. o sene mücadele ettikleri takımlardan akhisar belediye, şu an süper ligde. balıkesirspor süper lige çıktı düştü tekrar çıkabilir. altınordu 1. ligin en çok takdir edilen takımı ve göztepe, 1. lige çıktı düştü tekrar çıktı.

bir de abdi aktaş bir efsane vardı kadrolarında. 33 yaşına kadar 3. ligin üzerinde hiçbir ligde oynayamamış olan oyuncu, tavşan linyit forması ile 35 yaşından sonra kariyerinin en üst noktası olan 1. ligde toplam 15 gol kaydetmiş ve 39 yaşına kadar 1. ligde oynamayı başarmıştır.
  • her sene direkten dönmekten sıkıldığı anlaşılan, pahalı ve son kullanma tarihi gecen oyuncular yerine bu yıl kadrosunda genç yeteneklere fırsat vereceğini düşündüğüm ve yegane taraftarı olduğum güzide memleketimin futbol takımı.

takımın çekirdek kadrosunu oluşturan mehmet besler ve emrah dağ ile anlaşma sağlandığını ancak büyük kaptan abdi aktaş ın henüz sözleşme imzalamadığını , en yakın zamanda imzalaması gerektiğini ve futbolu bitirecekse bu takımda bitirmesi gerektiğini düşünmekteyim.
  • kütahya ilinin tek profesyonel takımı olduğu için kütahyalılar tarafından çekilemeyen takım. stad bakımdayken çekilmiş fotoğraflarını sağa sola koyarak aşağılık komplekslerini yenmek isterler.
  • 12 haftadır yenilmiyordu, 12 mart 2011 samsunspor tavşanlı linyitspor maçında almış olduğu 3-0'lık mağlubiyetle bu serisi son buldu. en son mağlubiyetini bundan 4 ay önce deplasmanda denizlispor karşısında almışlardı. çok da güzel bir seri yakalamışlardı. sağlık olsun, sempatik bir takım, yollarına aynı azimle devam edeceklerini düşünüyorum.
  • bank asya 1. ligine aradan kaynayarak girmeye çalışan fenerbahçe sayesinde şükrü saraçoğlunda maç yaparak tribün ve yayın hasılatından faydalanma imkanına kavuşacak bir takımımız.
    kalecisi kafayı kullanırsa kendine ek gelir de temin edebilir.
  • geçen haftaki maçlarında farkettim. bu takımın formasının markası lig. evet evet, bildiğin lig lan lig. hani şu çocukken kramponunu giydiğimiz lig. sportaç vardı bi de onun ekürisi. sportaç daha kaliteli gibiydi hatta. sportaç'ın da forma sponsoru olduğu bi takım var mı acaba merak ettim.

(bkz: sportaç krampon)

(bkz: lig marka krampon)
  • bu takımın ayrı bir yeri var bende. bi kere tavşanlı en eski hatıralarımın olduğu yer, çünkü 2-6 yaş arası orada yaşadım. o yüzden bi haritada, ne bileyim internette gazetede falan görünce hep bi çocukluk anılarım gelir aklıma. sonra bi de pes11*'e -ki en sevdiğim oyunlardandır kendisi- bi yama yapmışlar bank asya birinci lig falan var, bi gün oynuyoruz arkadaşlarla dedik hadi bank asyadan seçelim aha bi baktım tavşanlı diyo hemen aldım, vay arkadaş ne takımmış, orta sahada onur bektaş, fatih yılmaz, forvette mehmet akyüz* falan ilk kez duyduğum adamlar ama nasıl yardırıyorlar öyle, uzun bi süre tavşanlı linyitsporu almıştım yani. şimdi son zamanlarda baktım da, bu takım spor toto süper lig'e oynuyormuş, yine o anılarım canlandı, pesteki efsane maçlar geldi aklıma.. duygulandım lan.. umarım çıkarlar süper lig'e de senede bi kaç defa maçını izleyebilirim*.
  • başlangıcı, yükselişi, şu anki konumu gerçekten araştırılmaya değer.. takip ettiğim kadarıyla her sezon sonradan açılıyorlar.. ilk kez yükseldikleri bank asya birinci lig'de ilk gollerini ve ilk galibiyetlerini ligin taa 6. haftasında almışlardı, şimdi ise zirve ortaklarından.. ilin* takımı amatör'deyken, ilçesi süper lig yolunda.. iki haftada bir kütahya yolcusu olan bendeniz için, kütahya dumlupınar stadyumu müdavimi olmamı sağlayabilirler..

ve bir trabzonsporlu olarak ayrı bir sevinç kaynağım da var bu takımla ilgili;

(bkz: mustafa reşit akçay)
hesabın var mı? giriş yap