şükela:  tümü | bugün
 • türkiye komünist partisi'nin, günlerdir ülkenin gündem maddesi haline gelmiş fatih terim hakkında yayınlamış olduğu yerinde açıklama.

  fatih terim mekan basıp magandalık yapmaya kalkışmasından sonra şimdi de alacağı tazminatla kafa ağrıtmaya devam ediyor. bu durumdan fena halde midesi bulanan yurttaşların hislerine komünist parti tercüman olmuş.

  açıklama şöyle :

  " günlerdir ülkenin gündem maddesi fatih terim.

  bastığı mekanla, kovulduğu için alacağı tazminatla.
  son olarak çıkan haberde öğreniyoruz ki fatih terim'e aylık 1 milyon 193 bin tl işsizlik maaşı verilecekmiş! sözleşmeymiş, anlaşmaymış!

  siz kendinizi ne zannediyorsunuz!

  milyonlarca emekçi asgari ücretle, açlık ve yoksuluk sınırının altında yaşam mücadelesi verirken,

  kimin parasıyla bu şekilde anlaşmalar yapıyorsunuz?

  milyonlarca işçi hayatı pahasına alnının damarı çatlayınca kadar 3 kuruşa çalışacak, fatih terim milyonlarca tl işsizlik maaşı alacak.

  bir zamanlar tüpraş'ı alan ve satanlar için de söylemiştik, tekrar ediyoruz, ülke kaynaklarından adaletsizce pay alanı da, satanı da! "

  kaynak:
  https://www.tkp.org.tr/…n-ve-emekcilerin-yakasindan
  http://haber.sol.org.tr/…kcilerin-yakasindan-204853
 • insan aklıyla iyiden iyiye dalga geçen bu düzene karşı verilmesi gereken cevaptır. her yıl binlerce işçinin iş cinayetlerine kurban gittiği bir çok insanın açlık sınırında yaşadığı, yoksulluk sınırında olan insanların sayısının azımsanamayacak kadar çok olduğu bir düzenden bahsediyoruz. hal böyleyken birileri adına fatih terim denen "..." ye (içini siz doldurun) milyonlar dağıtıyor.

  artık yeter!!!

  ya bu karanlık düzenle mücadele edilecek ya bu karanlığın bir parçası olunacak. ne kadar umutsuz olunursa olunsun ben safımı doğrudan durmaya seçiyorum. bu pisliklere karşı durmak isteyen herkesin yeri de türkiye'nin komünist partisidir.
 • tkp'nin ne kadar tırt olduğunu bir kez daha gördük. fatih terim bence de bir ödeme almamalı zira kendi magandalığı nedeniyle işinden oldu fakat sözleşme buna uygunsa kimse bir şey diyemez. kızılacak biri varsa o da tff olur, doğru düzgün bir iş sözleşmesi yapmayı başaramamışlar çünkü. ha aslında o da bizi ilgilendirmiyor, aşağıda açıklayacağım nedenini.

  aksine tkp'nin bunun savunucusu olması gerekiyor. olayı basitleştirelim; fatih terim işçi, türkiye futbol federasyonu da işveren. bir şekilde iş akdi feshediliyor, sözleşme şartlarına göre de işçi tazminatını talep ediyor. sürekli işçi haklarından bahseden tkp'nin bu durumda fatih terim'in yanında yer alması gerekiyor.

  ek olarak şu da var; tff özerk bir kuruluştur. kendi bütçesi vardır, devletten destek almaz. elbette dolaylı yoldan alıyor, kulüplerden topladığı paraların kaynağı da devlet sonuçta. çünkü bu ülkede kulüpler düzgün yönetilmiyor ve devlet desteği alıyorlar. yine de bu tff'nin sorunu değil, kendi gelir kaynakları var ve bununla devam ediyorlar.

  boş boş işlerle uğraşmalarını geçtim, temeldeki felsefelerine aykırı hareket ediyorlar.

  edit: bakın, ben fatih terim asgari ücretle ailesini geçindirmeye çalışan bir adamdı falan demedim, yazdıklarımı iyi okuyun. milyonlarca insanın asgari ücretle çalışıyor olması ne fatih terim'in, ne de benim sorunum. ortada bir anlaşma varsa buna uyulması gerekiyor, konuyu etrafından dolaşarak ele almayın, basit düşünün. ayrıca asgari ücret de ayrı bir saçmalık, asgari ücretin altında çalışmak isteyen insanların bu hakkı neden ellerinden alınıyor? neyse bu ağır geldi, bir komüniste elbette liberteryen felsefeyi anlatamam. hak eşitlik falan filan heyoo.
 • evet fatih terim gerçektende asgari ücretle ailesini gecindirmeye çalışan bir işçiydi evet. fatih terim kardeş, tff kalleş. ne adamlar var ya.
 • güzel ama eksik eylem. burada asıl karşı konulması gereken federasyonun bu kadar büyük bir tazminat maddesini sözleşmeye koymasıdır. fatih terim kesinlikle o parayı reddedecek kadar onurlu bir adam değil. hiçbir zaman da olmamıştır. asıl tepki gösterilmesi gereken kurumlardır.
 • rekor işsizlik maaşı.

  bu ülke yoksul bir ülke, bu ülke talanı ve yolsuzlukları hak etmeyecek kadar güzel bir ülke.

  bu ülkenin halkına asgari ücrette çok canım derken bu ödenecek miktarlar, bu yandaşa peşkeşler sadece rezillik.

  bu açıklamayı yapan sağolsun, varolsun. daha örgütlü olsun. gerçek muhalefet bunlar çünkü.
 • eylem için fatih terim'i bahane etmeye ne gerek var.
  ülke baştan aşağı kapitalist; vur fidel, vur, vur.
 • sozlesmeyi yapanlarin hic mi sucu yok?
 • mekan basan teknik direktöre yönelik ödenen ücreti tartışan açıklamadır.

  "tam bir mafya düzeni ile sürdürülmekte olan “endüstriyel spor” ülkemizde hüküm süren sömürü düzeninin bir aynasıdır. her gün 5 işçinin “kaza” sonucu öldüğü, inşaatlarda karın tokluğuna çalışan işçilerin çalıştıkları yerlerde yatıp kalktığı, yanan şantiye çadırlarında can verdiği, orta halli bir işe sahip kali ye işçilerin kredi kartı borcu yüzünden cinnet geçirdiği ülkemizde, patron sınıfı her yıl biraz daha semirip zenginleşmektedir."