şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün internette denk geldiğim çağrı. cb seçimi için önerdikleri bu imiş. oranların geçerli oylar üzerinden hesaplandığını unutmuş olamazlar değil mi? komedi ya gerçekten komedi.

  edit : tkp'ye ücretsiz oran orantı dersi;

  elimizde oy kullanan toplam 10 seçmen olsun, bunların 5'i rte'ye 4'ü chp'adayına 1'i de tkp'ye uyup geçersiz vermiş olsun.

  bakın sayın iş bilmezler burada hesap 5/9 şeklinde yapılır ve rte seçimi alır, lan oğlum cidden güldürdünüz beni akşam akşam. ahaha.

  edit 2: haklı olarak kaynak sormuşlar:

  "soh haber, geçen hafta seçim politikasını belirleyen ve tüm kamuoyuyla paylaşan, genel seçimlerde sosyalizmin sesi olacak bağımsız adaylara oy vermeye, `cumhurbaşkanlığı seçiminde ise sandığa giderek geçersiz oy kullanmaya çağıran` türkiye komünist partisi'nin genel sekreteri kemal okuyan'a iddiaları sordu."
 • şark kurnazlığıdır. geçersiz oyların tamamının tkp destekçisi seçmenlerin oyu olduğunu da iddia ederler.
 • yıllardır hiçbir etki yaratamayan parti gücümüzü nasıl birazcıkta olsa aktif hale getirebiliriz diye bir şeyler düşünmüşler eyvallah.ama ülkede her cenah bir şekilde bende varım kavgası veriyor,yıllardır esamesi okunmayan dp bile ittifakta yer alıyor ama bu sosyalist/komünist sol gruplar/partiler bir araya gelip bir aday çıkaramıyor.acınası gerçekten.
 • hala bu sistemden medet umanların önemsemediği çağrıdır. ama bu çağrının mantıklı bir açıklaması da pekala vardır.

  yıllardır topluma ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar. gündemde olan adayların arasında bir aday varmıdır ki ; cumhuriyetci, laik, kamucu tavıra sahip, özelleştirmelere, kamu talanına... karşı olsun. tam bağımsızlığı savunan, anti- natocu olan, insanlığın biricik ortak paydası olan emeğin yüceliğini savunan ve satın alınamayan, boyun eğmeyen bir aday var mıdır? cevap gayet basit: yok kardeşim..! öyle bir aday yok. e o zaman kimse kimseyi kandırmasın.

  cumhuriyet yerle yeksan edilmiş, koçu sabancısı emekçinin ensesinde boza pişirir olmuş, insanlar evine ekmek götüremiyorken kimse tkp’nin bu çıkışını haksız göremez.
 • (bkz: türkiye karikatür partisi)
  olm, ondan sonra kılıçdar'a "solcu aday göstermeyecek" diye kızıyorsunuz. memleketin solcusunda s*ke sürülecek akıl mı var ki, adam solcu aday göstersin. en solcusu bunlar işte.
 • "geçersiz oy bilinçli şekilde insaları sandığa yöneltmek ve karşımıza çıkardığınız bu seçenekleri reddediyoruz demektir, tkp tavır almak, yol göstermek zorundadır. bu düzeni değiştirmek isteyenlerin sesi olmak zorundadır.
  ...
  tkp tercihini yapmıştır, geçersiz oy kullanacak iki turda da. bunu yaparken erdoğan’dan kurtulmak gerek psikolojisini de anlayacağız, kendi tavrımızı masaya koyarken erdoğan’dan kurtulma psikolojisiyle elbette empati kuruyoruz...
  ...
  şu ya da bu adaya oy vereceklerle kavga etmek gibi bir niyetimiz yok, biz pozisyonumuzu aldık, bizim önceliğimiz sosyalizmin propogandasıdır, bu düzen değişmeli sesini yükseltmektir.

  ...ne zaman ki bu düzenin değişeceğine olan inancı, iddiayı zayıflattılar, o zaman insanlık kaybetmeye başladı. 20. yüzyılın başında devrim en doğal hakkıydı ezilenlerin, şimdi bunu geri çekin diyorlar. şimdi bize geriye çekin bu talebi çok özel dönem diyorlar. türkiye’de özel dönem ne zaman bitti? bu yüzden mi erdoğan’a mecburuz. hiç kimse savunmazsa türkiye’de düzen değişikliğini, devrim hakkını, sosyalizm hakkını türkiye komünist partisi savunacak... "

  kemal okuyan
  http://haber.sol.org.tr/…ankarada-yola-cikti-237229
 • salak çağrıdır.
  verdiğiniz o geçersiz oylar akp'nin ekmeğine yağ sürmek demektir.
  uğraşsan bu kadar salağa bir araya toplayamazsın.
  oy kullanma matematiğini neden anlamak istemiyor bu insanlar?
  bir insan neden ısrarla geri zekalı olmak ister?

  edit: allahımmm... manifestolarını okudum. bu salaklar parti kurmayı nasıl başardı lan?
 • kolunda apple watch ile devrim vaazları veren boş adamın boş partisinin yaptığı çağrıdır.
  dinlemeyiniz.

  gelen mesajların üzerine edit:oy vermeyerek veya protest bir tavırla sandığa gitmen hiçbir şeyi değiştirmez.
  komünizm herşeye karşı çıkın demek değildir gerektiğinde sana karşı çıkanları ilkelerinden taviz vererek indirmektir.çünkü eğer amacınız devrim yapmaksa bunun sandıkla olmayacağını gayet iyi biliyor olmanız lazım ama sizin sandığa gitmeniz önünüzdeki engelleri bir nebze de olsa ortadan kaldırabilir ve size taraftar kazandırabilir.
  ve mümkünse bu hareketi kolunda amerikan emperyalizminin ürünü olan bir saatle çığırtkanlık edenlerle yapmayınız.
  (bkz: t a m a m)
 • türkiye'de komunizm ve şeriat fikri aynı yola çıkıyor. ikisi de mevcut cumhuriyetten memnun değil. ikisi de bu memnuniyetsizliğini kullanarak iktidara yarayacak işler yapıyorlar.

  dinen yasak deyip oy kullanma diyen şeriatçılar
  düzene tepkiliyiz deyip geçersiz oy kullanan tkp'liler

  bu oyların erdoğan'a yaradığını da bilmek lazım. ak partili 10 milyon vatandaş boş oy atsa ak parti kesin iktidara gelir*
 • hangi tkp bu? en son ikiye bölünmüş parti bile bölünmüştü. saçma sapan işler yapıyorlar.

  zamanında ben de onlarlaydım ve inanın çok pişmanım, orada faaliyette olan öğrencilere diyeceğim o ki uzaklaşın...