şükela:  tümü | bugün
  • 350 kilodan 100 kiloya inenlerin yağ yakma serüvenlerini bıkmadan usanmadan ısrarla yayınlayan bu kanalı kimler izliyor çok merak ediyorum, cnbce'nin yerine geldiğinde kaliteli işler bekledik olmadı, kayıp bir tv kanalı.

bazı eski diziler ile nereye kadar gidecekler çok merak ediyorum, ele avuca gelecek hiç bir dizi yayınlamıyorlar. yerli dizi işler güçleri yayınlayarak zihniyetlerini açıkça meydana koymuşlardır, yayın hayatının uzun olacağını sanmıyorum, yayın politikaları tam bir fiyasko.
  • en öncelikle, obezitenin önlenmesine yönelik çok faydalı (izleyince insan yiyemiyor) bildiğim en az bir programı da içeren kanal ile ilgili bir görüş açısı. ayrıca mesela yalnızca bu kilo (ama o ne kilo) verme serüvenlerinin gösterildiği program bile başlı başına izleyene hardcore içeriğiyle hayatı sorgulatıyor. yalnızca aşırı aşırı kilolu kadınlardan haz duyabilen bir adamın, karısının tedavisini bilerek yokuşa sürmesi... karşısında özendire özendire kadıncağızın sevdiği şeyleri yemesi sorgulatır. daha yeni fazlalık deri aldırma ameliyatından çıkmış olan yatalak halde bir kadının, kocasının kendini tutamayıp zorladığı cinsel ilişkiyle dikişlerinin patlaması... sonra adamın pardon ama ihtiyaçlarım vardı demesi sorgulatır. saçma bile olsa çok faydalıdır.
  • ne zaman tv'de tlc açılsa jean baudrillard'ın simülakrlar ve simülasyon adlı kitabı aklıma geliyor. okumaktan pek keyif almadığım bir kitap olsa da ben de reality programları ile ilgili aydınlatıcı bir algı oluşturmuştur. ne zaman bu tarz bir program görsem rahatsız edici bir ruh haline bürünüyorum. tlc bu tarz programlarla dolu. kameraların dört bir yanını sarmasına rağmen onlar orada değilmiş gibi yapan insanlar kendi normal hayatlarını sunuyormuş gibi yapıyorlar. bu tarz programların hem izleyici hem de söz konusu izlenen kişiler için sağlıklı olduğunu sanmıyorum.