şükela:  tümü | bugün
  • su anda canli olarak tlc tv izlerken denk geldigim olay.

virusler ve virus salginlariyla ilgili bir program (gorunmez katiller) izliyorum. tavuk gribi, kus gribi derken sira domuz gribine geldi.

hani su meksika'dan yayilan domuz gribi.

programin turkce dublajinda "domuz" kelimesi sansurlenmis durumda. "domuz gribi" denmiyor. "_____ gribi" seklinde arada bir sessizlik oluyor.

hatta soyle bir cumle de gecti: "her tarafta hayvan ciftlikleri var. tavuk ciftlikleri, _____ ciftlikleri..."
  • aynen benim de farkettiğim saçmalık. başlığını açmayı da düşündüm ama açan kişi erken davranmış.
  • saçmalık ötesi bir durumdur. bir şeyi ne kadar yasaklarsanız o kadar cezbedersiniz. sorun domuzun yenilip yenilmemesi değildir. sözde allah'ın yarattığı bir canlıyı yaratılandan ötürü sevemeyenlerdir. yemek zorunda değilsiniz.

https://twitter.com/…ren/status/1157023226020749318

not: hiç domuz yemedim, düşünmüyorum da.
  • televizyonda yayınlanan, iyi-kötü bilimsel tabanlı bir belgeselde domuz kelimesini sansürlemek nedir, neyin kafasıdır anlamış değilim. tlc başlığına da yazdığım gibi, bari "beş harfli" falan diye seslendirseydiniz arkadaş ne tiksintiymiş bu.

çağ öyle bir çağ ki; instagram'da am göt meme üçlüsü gırla giderken, sansürlenen bir dal sigara, bir bardak viski bir de şu zavallı domuzcuk oluyor. üzerine palto giyip dal taşak gezmekten farksız durum.
    yapacağınız işi sikeyim ben gidiyorum.
  • kuran-ı kerim sansürlemiyorken komik olan hareket.
  • nasıl bir kokusmusluk nasıl bir kara cehalete denk geldik lanet olsun bu siyasal islama. zerre mantıkla alakaları yok ağız dolusu küfredip gtlerine tekmeyi basıp göndereceksin arap ülkelerine. kim varsa bu kafada. atatürk'ten nereye evrildi ülke vay amk be. gözümüzün önünde.

edit: tekrar tekrar düsünüyorum domuz kelimesi sansürlendi yani öyle mi? 20 satır küfür yazsam geçmez bu öfke. nerelere düstü oğlum bu ülke böyle? siktirip gidelim bu ülkeden. böyle bir cehaletin o makamlarda ne isi var? imkanı olupta bu ülkede kalanın da aklına ben. insanı kendi ülkesine düsman ediyorlar.
  • tlc değil rtük sansürletiyor onu.

rtük'e bu talimatı devletin ilgili bakanlığı veriyor.

o bakanı oraya cumhurbaşkanı atıyor.

cumhurbaşkanını halk seçiyor.

yani bu sorun akp'ye oy vermiş, veren ve verecek olanlardan kaynaklanıyor.

tanım : üçüncü dünya ülkesi olmanın gereğidir.
  • bu derece akıl tutulması yaşayan bir ülkenin beka sorunu olmasından daha doğal bir şey yoktur.

"domuz"u söyleyemeyenin, sorunlarını ortaya koyup tartışarak bunlara çözüm bulabileceğini mi sanıyorsunuz?
  • cin kelimesinin sansürlendiği ülkede şaşırtmayandır. yakın zamanda dekolte buzlama, bacak karartma, meme olan sahneyi tümden yok etme gibi eylemler gelecektir. tabi atv'de kadın döverseniz, ensest, tecavüz dahil olayları alenen konuşursanız sıkıntı yok. neticede domuz kadar ahlakınızı bozamaz.