şükela:  tümü | bugün
 • tmmob ve "barolar birliğini" chp genel merkezi gibi kullanıp savunma makamının başını chp milletvekili olmak için araç olarak kullananlara kapak olacak olan uygulama. yeter artık bu ülkede demokrasi, özgürlük diye bas bas bağırıp gücün kendinizde olduğu yerlerde diktatörlük yaptığınız. yeter artık barolarda solculuk üzerinden kürtçülük alevicilik yaptığınız. yeter artık her davada her takipte baro pulu üzerinden avukatları sömürüp alem yaptığınız. yeter artık bağımsız yargı diye bağırarak yargının savunma makamını ideolojinizle bağımlı hale getirdiğiniz. biz sizden bıktık. ikiyüzlü olmanızdan bıktık. hadi gidip kumda oynayın artık!
 • barolar birliğine üyelik zorunluluğunu kaldıracaklarsa çıldırırım sevinçten. kol gibi baro aidatlarının işsiz avukatlara dahi charge edildiği, bilgi havuzunda dünyaca ilan olduğu halde yine de iş bulmaya yaramayan, genel kurul toplantılarında su dahi ikram edilmeyen ve her zaman her konuda rant sağlamaya çalışan insan topluluğuna kayitli olmak zaten zorunlu olmamalıydı.

  bi halta yaramıyor bari masrafı biter.
 • ilginç (!) şekilde ilgi çekmeyen başlık.
 • desteklediğim uygulama.
 • bir tmmob uyesi olarak (2010'dan beri) destekledigim eylemdir. uyelikten cikamama ve maddi konulardaki diger duzenlemeler ile daha hakkaniyetli bir isleyis gelecegini umuyorum. mevcut haliyle bir ise yaramayan olusum icin yuksek bedeller odenmekte. uzgunum ancak durum bu.
 • şimdi birazdan birileri çıkar örgütlü bilmemne diye kafa siker.

  tmmob'ye üyeyim. 3-5 ayda bir aidatları ödemezsen sana haciz koyacağız diye mektup göndermekten başka bir şey yapmıyorlar. örgütlü güçlerini aşırı sol propaganda harici kullandıklarını görmedim.

  aidatları toplayıp toplayıp sikindirik bir a4 kağıt belge için 150-200 tl para istiyorlar. bu mu örgütlü güç? tuttuğunu düdükleme peşindeler.

  odaya üye olma zorunluluğunu ileri derecede suistimal ettiler. şimdi 3-5 kişi eylem yapacağız diye bir yerlerde toplanıp polisten dayak yerler. ağırlıklarını, prestijlerini, değerlerini azaltan eylemlerde bulundular hep.
 • (bkz: tmmob'un kapatılması/@bythem)

  rant ellerinden gidecek diye birkaç güne başlarlar artık laiklik, demokrasi, özgürlük mavraları okumaya.
 • insanların örgütlü olmasından nefret eden iktidarın aldığı karar.
  aynı zamanda gerçeklerden de nefret eder. bol bol yalan söyler.

  hiç utanmadan 3. köprü mimarları odadan atıldı diyor.

  sevgili aktrol 3. körünün mimarları fransız nasıl oluyor da tmmob dan atılıyor.

  http://www.radikal.com.tr/…a-once-ne-yapti-1135461/
  http://www.haberturk.com/…ri-virlogeux-kimdir/90346

  kaynak olarak da hiç utanmadan aktrol medyasını göstermiş. sevgili ak trol kaynak götüm desen daha itibarlı olurdu.
 • diğer tüm oda üyeliklerinde de zorunluluğu kaldırmadıkça hiçbir anlam ifade etmez. yarın öbür gün tmmob'nin başına da yandaş birini bulurlar yeniden zorunlu olur.
 • ak itleri çok sevindiren gelişme. odaları modaları sikeyim bi işe yaradıklarını görmedim tamam da sizin gibi orospu çocuklarının milletin amına koymasını destekleseler en büyük destekçisi siz olurdunuz.

  sizin devlet millet gibi dertleriniz yok sadece parti yalakası piçlersiniz. tmmob ne kadar yalamaysa siz 20 kat yalamasınız şerefsiz itler sizi.