şükela:  tümü | bugün
  • uzun adı terörle mücadale sırasında yaralanıp gazi sayılmayanlar yardımlaşma ve dayanışma derneği.

web sitesi : tmsy

twitter adresi : tmsygaziler

adından da anlaşılacağı üzere bu dernekte ki arkadaşlar pkk vb. terörist gruplar ile çoğunluğu güneydoğu da olmak üzere kanlarını vatanları için feda edip, görmesinde kayıp yaşayıp, kalbinde, karaciğerinde, bacağında mermi taşıyıp gene de gazi sayılması için "uzuv" kaybı yaşaması gerektiğini söyleyen "kanun(lar)" yüzünden böyle bir dernek kurmuşlar.

bu arkadaşlar yaralandıktan hemen sonra askeri hastahane de yazılan yaralandığına ilişkin rapor olmasına rağmen gazi kabul edilmiyor. yıllarca gata da, diğer askeri hastahanelerde, mahkemelerde sürünüyorlar(maalesef ki). iktidara seslerini duyurmaya çalışıyorlar fakat iktidar 15 temmuz da ayağına, eline cam batan insanları bile gazi ilan edip 3500 tl verirken bu yiğit arkadaşlarımızı duymuyor. maalesef ki bu ülkenin cumhurbaşkanı da duymuyor. chp ve mhp ise bu konuda yardımcı oluyor fakat daha fazla destek gerekiyor. şimdiye kadar gelebildikleri en iyi nokta kemal kılıçdaroğlu tarafından tbmm'ye, chp grup toplantısına davet edilip, kendi makamında bu yiğitleri misafir etmesi.

kemal kılıçdaroğlu'nun konuşması(9.25'ten itibaren bu dernek hakkında konuşuyor) : youtube

bu ülkede yaşayan ve bu ülkeye aşık herkes bu insanların amacına ulaşmasına yardım etmelidir. bu benim görüşüm. kendilerinden bir kaç tanesi ile tanıştım ve gerçekten durum çok üzücü. bu arkadaşlarımızın isteği para değil, bu arkadaşlar bu vatan için devlet için kan akıttılar. iş bulamadılar, psikolojik sorunlar yaşadılar. ama ülkemiz de değer dahi biçilemeyecek bu durum karşısında sanki bu insanlar yokmuş gibi davranması gerçekten çok üzücü. dediğim gibi, tek istekleri sadece farkedilmek ve gazi olarak tanınmak. başka birşey değil.
  • (bkz: #64243724)