şükela:  tümü | bugün soru sor
  • keşke reklam yapmadan evvel bi girip sitelerindeki videolar açılıyormu diye kontrol etselerdi
  • sahte twitter hesaplarıyla sahte kar özetleri paylaşan bir abimiz. daha önce kimse telefondan trade etmeyi aklına getirmedi diye saçma bir mottosu var. https://www.youtube.com/watch?v=btlqwbyd2jk&t=4s youtube kanalındaki bir video. daha önce bu videoyu başka bir yerde izlemiştim. videoda şöyle bir hikayeden bahsediliyor. bir yerde altın madeni olduğunun haberini alır insanlar. o bölgeye akın ederler. binlerce insan gider oraya. bu işten en karlı kim çıkar biliyormusunuz. kazma ve kürek satanlar. bu elemanın felsefeside buna dayalı işte. tmt'ye vereceğiniz paranın yarısını kitaplara verseniz zaten bu piyasayı çözer güzel paralar kazanırsınız.
  • tam umut simsarı olacakken spk tarafından önü kesilen abiciğimiz. gerçi spk yatırımcıyı korumak istediğinden değil "zaten batıyorsunuz bari borsada batın da biz bişey kazanalım" diye aldı forex kararını orası ayrı konu.

neyse yerli forex kaynağı denince bu abiciğimiz baya ön plana çıkıyor. youtube videoları bolca mevcut. ben de ilk başladığım zamanlarda sırf süreleri kısa diye bu abinin videolarını izlemiştim. demiştim yahu adam kendini nasıl geliştirmiş helal olsun. son 1.5 yıldır 5-10 kitap, üstüne tonlarca makale okuyup, 2-3 hesap batırdıktan sonra yani artık amatörlüğü üstümden attıktan sonra bu abi aklıma geldi videoları falan dolaştım tekrar.

yahu üstad okuyosan kusura bakma da ne içi boş videolar hazırlamışsın sırf anlatmış olmak için. yani forex'e ilgi duyup başlamak isteyen varsa tertemiz gcm videoları var onları izlesinler bu elemandan uzak dursunlar. ki onlar bile profesyonel trade için yeterli değil.

adam çıkmış 3-5 video izlemiş, 5-10 kitap okumuş biraz teknik analiz biraz genel kültür kasmış hocayım diye dolanıyor ortalıkta. sırf boşluktan faydalanıp kısıtlı zamanda keseyi doldurmuş görünüyor ki artık 2500 dolar falan diye saçma rakamlara sattığı "eğitim setleri"ni de bedava dağıtıyor.

fake hesaplar açıp kendini sosyal medyadan öven, teşekkür twitleri atan, youtube'a yorumlar yapan işsiz bir arkadaştan fazlası değil. yukarıdaki "farkyerim" in entry'sinde bile kendisine ait izler olduğunu biraz takip etmiş herkes anlar.

yüzlerce yıldır bilinen hammer(pin bar-shooting star-divergent candle vs hepsi aynı şey ne dersen de) mumlara "tmt mumu" diyebilecek kadar da küstah abimiz. sanırsın bill williams. adamın kitapta anlattığı sistemleri bile tmt sistemi diye anlatıyor.

en son mobile trade diye bir dalgası var ki tam bir fiyasko. deneyin de hesabınız nasıl uçuyor bir görün. yahu manyak mısınız? adam bütün parayı yarışan atlara basar gibi dağıtıyor. kullandığı para kadar parası olsa zaten bunlarla uğraşacağını sanmam. demo hesapta yapıyor. pariteler arası korelasyondan falan da bi haber olacak ki aynı kapıya çıkan farklı bir trade için farklı paritelerde kaldıracı gömebiliyor. ayrıca alligator'a fazla güveniyor.

zaten risk yönetimi, marjin yönetimi falan hak getire. ekonomi bilgisi zaten yok. abimiz takoz falan diye yılların teknik analiziyle dalga geçip bu oyun tarzı yöntemleri öneriyor.

neyse baya sallamış gibi olduk, ama videolarda vs anlattığınız her şey aşırı riskli tmt bey. bunu anlamam 1 ay bile sürmedi. açtığım ilk hesabı doğru dürüst trade edemeden batırdım sayenizde.

bilmiyor başarısız vs. demiyorum haşa, elbette belli bir tecrübesi kendine has teknikleri olan birisi. olmasa bu kadar uğraşmazdı sanırım. ancak dediğim gibi beyefendinin "eğitim setleri" eğitimi vs. almak isteyenler varsa, tüm teknikleri sadece tecrübeli kişiler tarafından denenebilir ki kullanılacağını zannetmiyorum. bu beyefendinin dersleriyle ilk defa piyasaya girecek kişiler o parayı bir hayır kurumuna falan bağışlasınlar...

edit: çaktım köfteyi, eğitim setlerini bedava falan dağıtmıyor. satamamış olacak ki kampanya ve indirim yapmış te allam : dd
  • 10 ay gibi zamandır forex’i öğrenmeye çalıştım. tmt mobil trade aldım önceleri eğitime bilgiye aç olmam nedeni ile duygusal sadakatle öğrenmeye, çabalamaya, teknik ve temel verilere odaklanmaya gayret ettim sonuçlarda disiplinden ziyade konu hakkında kafam bomboş olduğunu ve tmt efendinn anlattığı gibi olmadığını piyasanın daha farklı çekim gücü ile çalıştığını hatta bu güç neye dikkat ettiğini sıradan kişilerin hakim olmadığını bunun yanı sıra gerçek manada ekonomik verileri bilmeden, bir tek soğuk grafiklerle okunamacağını anladım.
    özet olarak; tmt mobil trade yetersiz kaldığını. bu yazıyıda yazma kararı alma nedenim sorumlu hissetmemden kaynaklı. tmt forex akademi sonuçları youtubedeki bir kaç sonuç videoları izleyerek karar verdim.
    tmt eğitim seti ne anlatıyor?
    1- bilmeyen için teknik bilgi ve grafik okumada başlangıç seviyesi için olabilir.
    2- 1,2 kazanabilirsiniz, ancak 4, 5 ,6 kaybedersiniz.
    3- set bi yönlü çalışıyor. fractal kırılımından sinyal aldığında giriyor.
    4- ters döndüğünde, stop koymassanız tmt stop koymuyor. koymassan hesap patlar. yani
    tmt hakkında
    ilk zaman ben seti alırım öğrenirim düşüncesindeydim, kısa zamanda kavrayamıyacağımı asıl trend algılanmanın ekonomist gibi bilgiye ihtiyaç olacağını. tmt mithat sinyal alacağımı benim gibi diğer set alanlarla ilgileneceğini söylemesine rağmen ilgilenmedi, bırak ilgilenmeyi "son param " diye etkinlik düzenliyor "çok birikimli arkadaş" seminer satıyor "sen önce sattığın setin derslerine bi çalış sorularını bi cevapla" eğer gerçekten öğretmensen bunu yapmak iş programında olmalı. seti alırken herşeyi bilemessiniz. nerden biliyim magazinsel yaşantısı olan biri olduğunu. iş ahlakı olan biri değil.

tmt mobil trade aslında bill willimsin tekniği
    tmtnin anlattığı bill willimsin fractal tekniği ve sistemi aslında. burada piskoloji ve risk/kazançda önemli bir ayak
    tmt’nin istanbul leventte seminerine gittim, oluşmuş grafikler üzerinde 30 kişilik sınıfda insanlara bişeyler anlattı. "lan bu iş gerçekten böyle mi? " aç strateji denemeyi hadi bakalım diğer pariteler bakmadan oluşmamış grafiklerle bi işlem yap da görelim. herkes uykuda. kimse konuşmuyor tartışma sıfır. hocam burda ne yapmalıyız. vs. diyen yok.
    iş takibi olan bir yapısı var diye düşündüm ancak sorumluluk bilinci sıfır. neyi nekadar bildiğini gizliyor, sinyal vereceğim deyip sinyale karşıyım diyerek net olmayan setin gerçekliğinin kişinin inançıyla gerçek ortaya çıkarsa setin sonu olur, filmin sonunu kişinin ömrü yeterse görsün kurgusu. başarısının ne olduğu kapalı. buda bizim mezarcı bi toplum olduğumuzun sonucu. arkadaşlar bizde hastalık olmassa böyle şeylere fırsat vermeyiz. halüsnasyona inanmaya o kadar meyilliyiz ki; değer döndermeden emek harcamadan kazancağımıza inanıyoruz. tuhaf ama gerçek. madem böyle bir olay var. köküne kadar öğren sonra işlem yap. kazandığın ana parayı önce küçük işlemlerle al. sonra. heyecan yapacaksan yap.
    başkasının fonunu yönetiyorum. abi kendi fonunu yönetsene, madem adamsın kendi yarrağının mutluluğuna bak olum (allah allah). filim yapma. nasıl işlem açıyor merak ettim tekrar tekrar vidoları seyrettim 1 değil 5 defa, "aa burda bişey yok", "aa evvet güzel ", "hocam bunun bir yöntemi var." gibi gerçeği gizleyen cümleler, gerçek uzmanlığı ekonomi olmayan vodafone satış ve müşteri temsilcisi yapan bir arkadaş.
    kazanacağını hissettiğinde video çekip paylaşan, "bu işin bi tekniği var arkadaşlar" diyip. gerçek hesapda kayıplarını dengelemek içn bir set yapmı, satıyor. kayıp için video çekmiyor. sinyal grubunda birkaç defa sinyaline rastladım kaybetti. ? özellikle takip ettim kayıp

set için oluşturulmuş bir whatsap grup var. herkes meraklı eğitimsiz ve öğrenmek istiyor bilmeyen şahıslar birbirleri ile tartışıyorlar konuyu sonuç yok. diğer arkadaşları başarılı olanlarla karşılaşmadım. günlük kazançlar oluyor ancak genelde kayıp hakim. sorgulama ve kayıpları yapanlar bireysel kişiler, küme çalışması birbirinin hatasını takip etme sıfır. bir firma ve işyeri kursanız 3 çalışanlar görev hiyararşisi olmadan nasıl değer dönderebilir? değer döndermeden nasıl kazanç talep edebilir.

kısaca avantajları
    1. grafik okumada piyasaların açıldığından 1 saat sonra, kapanmadan işlemden çıkma fikri,
    2. eur ve abd bölgesi piyasa açılışlarının da 1 saat sonra 2 farklı işlem açma önerisi. abd piyasa açılış öncesinde sabah açılan işlemlerin kapanış tavsiyesi. abd verisi geldikten sonra yeni işlem aç,
    3. geçe işlem açma demesi güzel
    4. para hırsı zamanını bu işe yoğunlaşmıştır, çabaladığı kesin herkes kadar öğrenmeye çalışıyor

tmt eğitim setinin dez avantajları
    1. ekonomik veriler konusunda sette herhangi bir bilgi yok. kendinin de bilgisi yok. bu anlamda eğitim verecek seviyede uzman değil
    2. bir kaç defa kazan, karı paylaşınca, tmt diyor ki; "yapacağını biliyordum hocam" gaz ver gitsin;
    3. kayıplarda sorgulanma sıfır.
    4. sonra telefona vs. çıkmıyor çıkarsa: "hocam eğitim setini tekrar izle" bir kaç defa cevaplıyor sonra sorumluluk, iş ahlakı sıfır.
    5. bir grup kurdu. orada da sinyal paylaştı. kayıplar oldu kapattı grubu neymiş efendim bilmediği kişiler grupdaymış. haftalık kazanç tablosu nasıl çıkaramazsın.
    6. yalandan kim ölmüş,
    7. kayıplarının set satarak çıkarıyor. ahlakı değil.
    8. seti kimse almasın
    9. film yapmada üzerimize yoktur.
    10. “eğitim setinde herşey var. olanı bana sormayın bana saygısızlık olur.” ( peki piyasa bi tek senin beyninle mi çalışıyor sen çoğu zaman yetersiz kalıyorsun )” benim pskolojim kaldırmıyor tüm gün işlem yapmaya” diyor. ne var a.q bahçede taşmı kıraçan.
    11. tartışma sıfır.
    12. hoca forex kitaplarına karşı, “ben kitapları hepsini okudum. gerçekten herşeyin özeti tmt mobil trade” diyor.
    13. tmt öğretmen değil sadece öğrenme amacıyla kendi için çekilmiş videolar. türkçe bu tarz videolar etkinlik ve anlaşılmayı hızlandırıcı faydalı videolar ama yeterli olmayan videolardır.
    14. bu işten para kazanmak isteyenlerin önce "ülke ekonomik fırsatlardan" yararlanmak isteyenlerin olduğunu.
    15. bir sinyal grubu oluşturup net olan sinyalleri kaybeden arkadaşların kaybını telafi etmede sıfır çaba
    16. laf ebeliğinde ve ukalalıkda üzerine yok. magazinsel hayatını istigramdan paylaşması yok mu bitiriyor bizi. bir tek tmt efendi böyle yaşıyabilir. korkak ses tonu, biliyorum ayağıyla aymazlığın fotoğrafını görmek istiyorsan izle istigramdan videosunu. ayıp
    17. sanki sanırsın beyin cerrahı, abi operasyondan yeni çıktı. ibrahim tatlısesin beyin damarların eski haline dönderdi. gerçekden takdire şayan.
    18. birde sette bahsediyor ekibim var, benim adıma işlem açılıyor s..k.... m senin ekibini. yalancı

şahsi kanaatim.
    gerçekten bir aracı kurum analisti. haftalık grafiklerler verileri harmanlayaram nasıl yorumluyor. lütfen tarafsız olarak inceliyor..
    0,2 ile 0,3 yükselen değeri piyasanın pozitif algısı vs.
    https://www.youtube.com/watch?v=d64x0emz_d4

ekonomik verileri oku ve doğru orantılı çalışmıyor çalışacaksa ters yöne sert fitil bırakıyor. bunları bilip öğrenmek bi iş, rahatsız etmiyor insanı da bu tmt gibi doğal gibi davrananlar yapmacık insanların ayıklamak forex öğrenmek gibi 2. bir iş.
    yukardaki yazdıklarımın büyük beklentilerim olduğu için yorum yazdığımı ancak öğrenme aşmasında olduğumdan gerçek fotoğrafı görememiştim.
    şuan bu konuda net belirgin, nokta atışı yorum yapabilirim diğer arkadaşlarla görüştüm şahsi kanaatlerini aldım. herkes aynı fikirde. bununla ilgili birde video yapıp, bu set tmt mobil trade böyle mi gerçekten diye set alanların yorumlarının konunun harmanlanmasının bir görev olduğunu düşünüyorum.
    eğitim seti satıyor ne kadar yeterli bence yetersiz. birde aracı kurumların sürekli rahatsız eden magazinsel müşteri temsilci kızları var. bunlar çok fena gelin bize yatırım yapın. bir gruba eklerler, 3 defadan sonra hatalı sinyaller verirler. sonra gruptan çıkarırlar
    piyasanın temel analiz ve ekonomik verileri okunması hatta eurusd&gold ile birlikte bakmadan karşılığı dolar endex son durum nedir? küresel sermayede okuma, risk iştahı nedir?
    asya piyasaları eur bölgesi, ve abd bölgesi endexlerinin nedir abi.
    beklenen ekonomik haber
    bekleyenmeyen ekonomik haberleri
    sağduyu ile bekleyerek saatlik mumların kapanışlarını beklenmeden işlememe girmemek gerektiğini
    arkadaş iy niyetli çektiğini düşündüğüm ama bu set parası kayıplarını telafi etmek için bir fırsat olarak düşünmüş olmalı.
    teknik indikatörleri okumada arayışda olan arkadaşlar videoları incelenmeli.
    bu işi profesyonel olarak düşünenler için
    tek kişinin becereceği bir iş değil.
    sadece işsizlik verileri ve eur gbp usd,cad faiz oralarını takip etmelisin
    diğer verilerin okunması ve grafiklerdeki karşılığını bilmek tek kişiyi aşıyor. inatlaşırsan kayıp büyüyor
    bir de ekonomik veriler okumak yorumlamak ve ortak hareket etmek ciddi bir iş.
    kollektif akıllı sağduyulu bir ekip şart.
    kayıplar genelde bu sorgunun olgunlaştırmadan girilen işlemlerde oluyor.
    kazananlar genelde scalp tekniğiyle kazanıyor...
    bu kadar kolay olsa herkes trilyoner olurdu...

ama yaşı ilerler eksiklerini kendide fark eder setine yeni güncellemeler yaparsa eklerim buraya.
    doğru ya doğru. yanlışa yanlış.

kendini şahsen 1 defa görmüşümdür, şahsini tanımam, takındığı tavır tavır değil.
    bir insan uzman olmalı, kendi kişiliğini tanımalı, kişiliği konusunda yatırım yapabilir. ilk başlayanları bu seviyede ilgilenen eğitim videoları yok. bu konuda iyi ancak yeterli değil... madem yapacaksan bu işi profesyonel eğitim vermelisin fxcanlı vb gibi. veri okumadan.
    1. yalandan yere sete mete para vermeyin.
    2. grafik okumları için youtubede çok video var. ingilizce bill willams yazmanız yeterli.
    3. eğer gerçekten faydalı olmak istiyorsanız burada video çekip atmanız sizin bir güzelliğiniz bunun set vb. gibi parayla alakası yoktur. sen bu işin dersine çalışmayı kafaya koymuşsan ne yapar eder ders çalışırsın aklında olgunlaştırır pişirirsin.
  • mıthat tuncer tuncel - tmt forex akademi

——————-tmt———————-

buraya yazılanları bugün görmedim. 1 senedir burdalar. peki niçin bugün yazıyorum? çünkü; değişim istiyorsanız taviz vermek zorundasınızdır. benim tavizim de; bu mesajlara cevap vermem oluyor.

yukarıdaki yazılan mesajlara da kısaca şöyle bir yanıt verebilirdim fakat yapmayacağım...

——————-tmt———————-

müthiş bir kurguyla yazılmış, harikulade emek verilmiş yukarıdaki karalama kampanyasından, piyasanın kapasitesini görmeli ve ne kadar şanslı olduğunuzu fark etmelisiniz... çünkü; bu piyasadan 1milyon kazanmak istiyorsanız, önce; 1milyon kaybetmesi gereken birilerini bulmanız lazım. onlar halen bu piyasadayken sizin şansınız halen devam ediyor arkadaşlar.

——————-tmt———————-

en büyük zaafım; hakedene, hakettiğinden fazla değer vermek oldu her zaman. bu sebeple; yukarıdaki açıklamaları yazanlara cevap vermekten kendimi alamayacağım.

——————-tmt———————-

öncelikle bu başlığın ilk mesajındaki reklam kokan entry’ler yazısının hikayesini anlatmak istiyorum. bunu yazan kişi, twitterdan benimle iletişime geçip ekşi sözlükte yazarım hocam, sizin için bir başlık yok, isterseniz açayım birkaç videonuzdan bahsedeyim diyerek yanaşmaya çalışan birisi. ilgimi çekmedi ve üstüne düşmedim bu muhabbetin. fakat benim onay vermemi beklemeden, başlık açılmış, birkaç satır bilgi eklenmiş bile şirketim hakkında. kendisi de; bu başlığı açtığı için eğitimlerimi ona göndereceğimi sanmış olacak ki, prensipte böyle birşey için eğitimimi ücretsiz vermeyeceğimi söylediğimde, bu ilk mesajını bu şekilde değiştirdi. “reklam kokan entry’ler”
    aslında; eğitim için birşey sunmasına da gerek yoktu. isteseydi de verirdim, hiç kimseyi geri çevirmedim bugüne kadar. fakat, bir hizmetin karşılığıymış gibi eğitimi ücretsiz vermek, eğitimime haksızlık ve prensiplerime uymuyor. prensiplerim yüzünden şahane bir açılış cümlemiz oldu: reklam kokan entryler..!

——————-tmt———————-

eğitim vermeye başladığımda, yani bu yola çıktığımda, herkesin aynı oranda başarıyı yakalamayacağını ve bunu değiştirmenin de bir yolu olmadığını biliyordum. başarıya giden yol basitken, başarısızlığın sebepleri de bir o kadar karmaşıktır arkadaşlar.
    başarıya giden yolu piyasadaki kazançlarımız, başarısızlığı da kayıplarımız yapalım.
    kazanmanın mı, kaybetmenin mi yolları fazladır? kaybetmenin birçok yolunu bulabiliriz. peki, kazanmanın da bir çok yolu var mıdır?
    birçok madde sıralayıp, bu yüzden kaybedersiniz demektense, daha az maddeden bahsedip, sadece bunları uygulayarak daha kolay bir şekilde başarıyı yakalayacağınızı biliyor muydunuz? bu felsefenin temelinde, hatalarından ders çıkarma fikri yatmaktadır aslında. hatalarını tekrarlamazsan, başarılı olursun.
    işte benim de yöntemim bu oldu her zaman. başarıya giden yolları çizdim, başka yol denemeyin dedim. bu yoldan çıkmayanlar, tmt motivasyona mı ihtiyacınız var videolarını, tmt show ve tmt challenge videolarını oluşturdu.
    bir kısım başarılı olamayan arkadaşımız hatayı kendinde, bir kısmı da tmt mobile trade’de buldu. ben ne kadar herkese aynı şekilde yaklaşıp, aynı eğitimi gösterip, aynı sohbetleri yapsam da, başarılı ve başarısız olanlar her zaman varolacaklardır.

——————-tmt———————-

1 hafta öncesine kadar tmt mobile trade kitabımın sonlarına yaklaştım ve kitabı daha çok insana ulaştırabileceğimin de güzel adımlarını attım. öyleyse tekrar tmt forex akademiyi bir araya getirmeliydim. açıkçası; son 1 senedir, yalnızlaşmayı tercih edip, kendi dünyama dönüp, bencilleşmiştim. kendi dünyama dönmek, müthiş bir kadınla dünyamı birleştirmemi sağladı. yakın zaman önce de, eski enerjimi tekrar yakaladım ve bu uğurda ne yaparsam, buna değeceğini ve bunun için çabalamadan geçirdiğim tüm zamanın, boşa geçen bir zaman olduğunu anladım. son hedefim için, büyük bir ivmeyle tekrar ayağa kalktım ve tüm akademi üyelerimle tekrar kol kola girdim.

——————-tmt———————-

bugün tmt mobile trade eğitimimi 9000’i aşkın kişiye ulaştırdım. 1 hafta önce de, bu eğitimi ücretsiz şekilde vermeye başladım ve sanırım çok daha fazla kişiye ulaşacağım. fakat, mentorluklarım bilir; sayıların bir önemi yok bizim için. 100bin kişidense, dengeleri değiştirecek 1 kişiyi kazanmayı tercih ederiz. tıpkı başarılı ve başarısız işlem yüzdelerim gibi, eğitimlerimden de, başarılı ve başarısız olanlar var. fakat, bu farkındalığı, yukarıda da bahsettiğim gibi, oyunun en başında kazanmıştım. kazanmanızı sağlayan sebepler, elinizdekilerle ne yapacağınıza bağlıdır.

——————-tmt———————-

bizim hedefimiz; dünyadaki forex piyasasının, kaybeden kazanan dengesini değiştirmek. fakat, bunu herkesle yapmak hedefimiz değil. herkes ister, herkes dener, fakat o uzay mekiğine sadece 8 astronot biner. ben ekibimin elinden sıkıca tutup, merdivenle bir zirveye çıkar ve o merdiveni aşağıya iterim. tek başımayım fakat yalnız değilim.

tmt