şükela:  tümü | bugün
  • kendrick lamar'ın 23 martta yayınlanacak yeni albümünün ismi. şarkı listesi henüz açıklanmasa da beklemedeyiz.
  • şarkı listesi bugün çıkan kendrick lamar albümü. universal adına, albümün çıkış tarihinden önce düşmesini önlemek için çeşitli müzik servislerine şarkı listesi yollanmış, henüz parçalarda birlikte çalışılan isimler hakkında bir bilgi yok. beklenti yüksek, heyecan bol.

1. wesley’s theory
    2. for free? (interlude)
    3. king kunta
    4. institutionalized
    5. these walls
    6. u
    7. alright
    8. for sale? (interlude)
    9. momma
    10. hood politics
    11. how much a dollar cost
    12. complexion
    13. the blacker the berry
    14. you ain’t gotta lie (momma said)
    15. i
    16. mortal man
  • albümden king cunta adlı parça da ortamlara düşmüş durumda. ihtimal vermiyorum ama dj quik prodüksiyonu gibi duruyor. önce i sonra the blacker the berry adlı şarkıları dinlemiştik. maşallah 3 parça da hoş. zaten i daha albüm çıkmadan 2 grammy aldı. sabırsızlıkla bekliyoruz.
  • itunes'da satışa çıktı, spotify'a düştü.

ilk izlenim, muhteşem. king kunta ve i albümdeki yerlerine çok iyi oturmuş. alright, momma ve how much a dollar cost inanılmaz.
  • ilk izlenim biraz garip bir tat bıraktı bende,alışamadım.good kid m.a.a.d city kıvamında bir albüm değil,daha çok section.80'e dönüş gibi olmuş bu albüm.kendisi de bu albümü belirli bir dinleyici kaygısı ile çıkarmamış gibi görünüyor.öyle konserde bağıra bağıra söyleyebileceğim bir parça göremedim ben albümde.dile dolanacakları single olarak çıkardı zaten kendrick. (bkz: the blacker the berry)(bkz: i)

biraz daha dinleme ile daha çok sindirebileceğim bir albüm görüntüsünde şu an.bu kulaklar kendrick lamar'dan gkmc gibi bir albüm duyduktan sonra kusura bakmasın ama beklenti çok üst seviyede oluyor.

albümü sindirdikten sonra tekrar edit geçerim buraya.
  • kendrick lamar'ın doğduğu ve yetiştiği coğrafyanın* hakkını vermeye başlamış olduğunu görmemizi sağlamış albüm. debut albüm gkmc * konjüktür gereği fazla mainstream idi. to pimp a butterfly ise g-funk'ın dibi diyebileceğimiz altyapılarıyla, rnb ve jazz ın harmanlandığı underground tadı veren bir albüm olmuş. çok cesurca buldum. west up!
  • über müthiş review'lar alan albüm. hiphop (bir kaç isim haricinde) çok ilgilendiğim bi tür olmasa da ben de dinledim, gerçekten de başarılı bi albüm olmuş. gelecek sene için grammy ödülleri'bnde yılın albümü ödülünü alabilir.
  • (bkz: masterpiece) sonra uzun uzun yazarim -belki de its not 2005 yo- ama 3 gundur beyinleri ele gecirmis durumda.. her dinleme de altyapilardan yeni vizyon seruvenleri fiskiriyor.. muzikal ve siirsel anlamda 10/10.
  • kendrick lamar'ın malı çıkarıp ortaya koyuduğu albümdür. 3,4 defa falan dinledim ve halla dinyesim var.kim ne dese desin bu adam orospular ,uyuşturucu vs.. dışında da rap yapılabileceğini kanıtlamıştır.
  • kanye west the college dropout ve graduation lie rap dünyasında nasıl bir değişikliğe neden olduysa kendrick'te bu albümüyle başka bir değişikliğe neden oluyor.

çok kaliteli bir albüm olmuş. bu kalite ilk şarkıdan kendini hissettiriyor zaten.

inanılmaz baslarla süslenmiş, şarkı sözleri karı kız siktim, arabam çok şık, otda içiyorumdan uzağa gidemeyen rap şarkılarına çok güzel bir cevap bu albüm.