şükela:  tümü | bugün
  • berlin merkez üslü bir electronica trio'su. tortoise, trans am gibi gruplarla yakın bir bağı olduğu söylenebilir. electronica'ya akustik şerbetli bir sound. robert lippok, ronald lippok ve stefan schneider 'dan oluşuyor, bunlardan ikisi kardeş. city slang'den çıkan 99 yılı albümü the amateur view dinlediğim tek albümleri ve albümden "telema","she loves animals" ve "a little asphalt here and there" favorilerim. sonraki albümlerinde mute'a geçmişler. (nerdeyse her albümde plak şirketi değiştiriyolar)
  • 1995 yılında "dijital sanat" ve "multimedia enstalasyon" alanında eserler veren robert ve ronald lippok kardeşler, işlerini sergileyecekleri galerinin sahibinden bir teklif alırlar. galeri sahibi, ziyaretçilere katalog yerine bir müzik cd'si vermekten yanadır. bunun üzerine lippok'lar kreidler'in basçısı stefan schneider'i de aralarına alıp to rococo rot'u oluştururlar ve kayıt yapmaya başlarlar. sadece bir sergi için kurulan bu grup sözkonusu cd'yi de içine alan ilk albümleri "cd" dahil beş albüm yapmış, hatta kod müzik sağolsun memlekete dahi gelmiştir. ronald lippok tarwater'ın da bir üyesidir.
  • berlinden nadir cikan,postrock katagorisine sokulmaya calisilsa da deneysel rock,elektronika tarzinda olan grup..hipnotik ritimler,caz tadinda baslar,guzel efektler..elektronik ve akustik muziklerin iyi gecindigi bir tat yakalamislar..
  • tersten okundugunda da aynısı (bkz: palindrom) ilk geldiklerinde 99du sanırım, kreidler ile birlikte çıkmışlardı. o zamanlar post rock ya da electronica türlerinin bir anlamı yok gibiydi. cok kalabalık değildi, ama konserlerin ikisi de bizler için yeni birşeylerdi. şimdi tekrar geliyorlar. bu sefer cok daha fazla bileni ve dinleyeni var.
    (bkz: 29 ekim 2004 to rococo rot konseri)
  • kliplerinin ve müziklerinin içeriğine bakıldığında en yakışan tanım: hipnotik. özellikle pantone ve telema'da öne çıkmış bu özellikleri. benim çok fazla sevmediğim bir tarz ama işte adamların güzelliği orada ki ''gel, gel. dinle'' diye çağırıyor tınıları insanı

    http://www.youtube.com/…cm9refsmkxk&feature=related