şükela:  tümü | bugün
  • terrence malick'in son filmi.. javier bardem, rachel mcadams, olga kurylenko, ben affleck, rachel weisz, barry pepper, amanda peet irili ufakli rollerde. henuz seyredilmedi, henuz cekilmedi de.. bir tek ismi kondu. evet simdiden bir basyapit.

edit: onceleri "the burial" olarak anilan filmin adi "to the wonder" olarak degisti.
  • terrence malick'in bol yıldızlı yeni filmi. javier bardem, olga kurylenko, rachel mcadams, jessica chastain, ben affleck, rachel weisz, michael sheen, barry pepper filmde rol alan önemli oyuncular. filmin konusu ve ismi hakkında bilgi yoktu, bugüne dek. sanırım film dağıtımcısını buldu ya da bulmak üzere. üstündeki sis perdesi aralanıyor. film içinde cinsellik içeren sahneler barındırdığından amerikan derecelendirme kuruluşu tarafından "r" reyting almış. filmin konusu için aşağıdaki linke tıklayın. umarım film yıl bitmeden vizyona girer de izleriz.

http://collider.com/…-to-the-wonder-rated-r/166326/
  • vizyon tarihi hala belirsiz olsa da her şeyiyle tamamlanmış halde seyircisini bekleyen yeni terrence malick filmi. açılışı toronto film festivali'nde yapılacaktır.
    http://www.imdb.com/title/tt1595656/
  • malick herzamanki gibi yapti yapacagini, gelecek hafta venedik film festivalinde gosterime girecek bu filmden rachel weiszin sahnelerini cikartmis: http://www.hitfix.com/…rformance-from-to-the-wonder dort gozle filmi bekleyen biri olarak ve rachel'in filmde olmasina asiri heyecanlanan/sevinen bana tokat gibi daha filmi seyredemeden hayal kirikligi yasatmistir. alacagin olsun malick!
  • bir dağıtımcı satın almış filmi. uzun zamandır yapımcı dağıtımcı arıyordu. film 2013'te gösterime girecek. ama ne zaman belli değil. ülkemizde gösterilmeme ihtimali yüksek. rachel weisz, barry pepper ve michael sheen'in sahnelerinin kesilmesi üzdü. büyük ihtimalle dvd'ye de konulmayacak bu sahneler. malick de hep yapıyor bunu.

bu arada bir değişiklik olmazsa gelecek sene malick'in senesi olacak. to the wonder ve knight of cups ticari gösterime girecekler, voyage of time sanırım televizyonda gösterilecek. aynı sene malick'ten iki film izlemek güzel olacak.
  • tamamlanmış ve venedik film festivali'nde gösterimi yapılmış olmasına rağmen hala trailer'ı bile yayınlanmamış malick projesi. hakkında yapılan olumsuz eleştiriler ağırlıklı olsa da terrence malick gibi bir üstadın yanlış ata oynayacağına ihtimal vermem. gerçi çoğu kimseler the new world ile the tree of life'tan sonra da yuhalamışlardı usta yönetmeni. ben ise fazlaca etkilenmiştim yönetmenin bu son iki filminden. yapımın tek handikapı başrolde ben affleck'i barındırıyor olması, bunun dışında merakla beklemek dışında çare kalmıyor herhalde malick sevenlere.
  • yayınlanan fragmanından sonra çoğu yerde "tree of life 2" yorumları yapılır oldu. yayınlanan iki fragmandan sonra to the wonder için tree of life 2 denmesi hiç de saçma gelmiyor kulağa. malick kafasına göre takılmaya devam ediyor. tree of life'ta bu durum göze batmadı ama bu kez batacak gibi görünüyor. umarım tree of life'ın aynısını yapmamıştır malick. şimdilik tahminim karşımıza çok az diyaloglu, gerektiği zamanlarda monologun devreye girdiği, kameranın oyunculardan çok doğaya odaklandığı, aşk, evlilik, doğa üzerine akılda kalmayacak sözlerin sarf edildiği, malick'in tekrar bir şeyleri sorguladığı (aşk, evren, ilişkiler vs) bir film çıkacağı yönünde. bütün bunları geçelim. tree of life ile to the wonder'ın fragmanlarını arka arkaya izleyelim. ondan fazla karenin aynı olduğunu göreceğiz. alt açıdan ağaçları gösteren kare, ağlayan bir kadın(rachel mcadams-jessica chastain) ve ona sıkı sıkı sarılan kocası/sevgilisi (ben affleck-brad pitt), doğada yürüyen iki kadın (buğdayların olduğu bir yerde yürüyen mcadams-neresi olduğunu hatırlayamadığım ama bir yerde yürüdüğünü hatırladığım chastain), merdivenler vs. o kadar çok benziyorlar ki birbirlerine hemen akla malick'in kendisini tekrar ettiği düşüncesi yerleşiyor. ama to the wonder'ı aslında days of heaven'la mukayese etmek gerekecek. neyse mart gelsin, izleyelim, daha doğru yorumlar yaparız.

2.fragman için: http://www.allocine.fr/…=19452856&cfilm=178063.html
  • yayınlanan yeni fragmanına bakılırsa görsellik bakımından the tree of life'tan çok da farklı bir film olmayacak gibi görünüyor. ben affleck'e rağmen iyi bir film olması umuduyla.
  • fragmanında bol bol paris, mont st michel gördüğüm ve bana fransayı göstereceğinden dolayı merakla beklediğim film.