*

• theo angelopoulos un yönettigi, harvey keitel in başrolü oynadığı zor film
  • muziklerini eleni karaindrounun yaptigi bi film,ki muhtesem soundtrackini dinleyip de insan derbeder olabilir vcd vssini bulucam da filmi izliycem diye.
  • angeleopulos un muhtesem filmi.... yüzyilin en iyi 100 filminden biri sayilir. 90 larin en iyi bir kaç filminden biridir. muhteşem müzikler, muhteşem görüntüler eşlğinde h. kaitel in balkanlarda ki ve savaş altında ki saraybosna daki yolculuğunu izleriz.
  • basrol için theo aslinda al pacino yu dusunuyormus. sonra piano filmindeki h. keitel in performansini görünce vazgeçip onu çağirmiş..... hala düşünürüm o rolü al pacino oynasaydi....... içim paçalanır... kıskanırım harvey i....
  • dehşetengiz bir dia-belgesel gösterisi olabilecekken sinema filmi formatında çekilmesiyle pek çok bünyeyi zorlayan, sonsuzluk ve bir günü izlemeyi düşünenler için cesaret kırıcı etki yapan gene de muazzam bir yapıt.
  • biraz ağır bir film. depresif de. ama yönetmen de bunu amaçlamış galiba. bir yerlerde bir acı yaşanmışsa mutlaka daha önce balkanlarda yaşanmıştır gibi bir cümle geçiyor muydu, ben filmleri mi karıştırdım... neydi.. neydii..
    4-5 sene önce trt1de göstermişlerdi.
  • 'seni sevemedigim icin agliyorum'
    der.orda bir yerlerde.
  • fondan gelen film makinesi sesinin de hipnotize edici etkisiyle beraber çok güzel müzikleri ve görüntüleri olan ancak bir türlü akmayan durgun film.
  • soundtrackinin kesinlikle üzgünken,sevgilinden ayrilmisken,dersten kalmisken..vs. dinlenmemesi gereken film.mutsuzluktan ölmek diye birsey vardir herhalde arkadaslar...
  • arnavutluk, romanya, bosna-hersek, ve yunanistan'da geçen uzun bir yolculuk temalı film. yunanistan'in ilk filmi olduğu söylenen manakis kardeşler'in filminin peşine düşen bir elemanın balkanların can çekişmesiyle karşılaştığı izlencedir. ayrıca filmin hemen başında bir parçası gisterilen manakislerin filmindeki yaşlı kadının bakışı içimi her daim parçalamaktadır.
hesabın var mı? giriş yap