şükela:  tümü | bugün
  • drag queenlerin hayatından bir kesiti anlatan,8 eylül 1995 yapımı, beeban kidron tarafından yönetilmiş komedi filmi.başrolü patrick swayze,wesley snipes ve john lequizamo paylaşıyor.
    new york'lu 3 kariyer kızı olan vida boheme(swayze),noxeema jackson(snipes),chi chi rodriguez(lequizamo)'nun los angeles'da düzenlenen güzellik yarışmasına gitmek üzere kiraladıkları 1967 model bir cadillacla ücra bir kasaba olan snyderville yakınlarında yolda kalıp haftasonunu kasabada geçirmeleriyle gelişen olaylar zinciri.
    kasaba halkının bu 3 farklı kadınla(!) ilişkileri ve gelişen dostlukları çok güzel işlenmiş. swayze,snipes ve lequizamo'nun performansları görülmeye değer.
    tesadüf eseri geçen hafta izleme şansı buldum ve tekrarını yakaladığım her fırsatta da aynı keyifle izliyorum. replikler muhteşem ve uzun zaman sonra ilk defa bir filmi bu kadar eğlenerek izledim.şiddetle tavsiye edilesi filmlerden biri.
  • "when a straight man puts on a dress and gets his sexual kicks, he is a transvestite. when a man is a woman trapped in a man's body, and has a little operation, he is a transsexual. when a gay man has way too much fashion sense for one gender, he is a drag queen." -- noxeema jackson (wesley snipes) to chi chi rodriguez (john leguizamo).

"we gotta make moments fabulous. because no sooner is a moment noticed than it is gone, child. and a life ain't something to be avoided." -- noxeema jackson (wesley snipes)

"ready or not, here comes mama." -- vida boheme (patrick swayze)

gibi replikler var filmde.

kaynak:http://half.ebay.com/
  • vida karakterinin desperate housewives filmindeki bree karakterine cok benzedigi muthis komik film
  • sonunda bir adet kara murat benim performansi barindiran, gaiety filmi.
  • (bkz: adam's apple)
  • patrick swayze'nin drag olarak bile giderinin olduğunu gösteren film.

başıma bir iş gelmeyecekse heteroyum ve bu film güzel filmdir.
  • an itibariyle amazon.de siparişi ile bir adet blu-ray ine sahip olduğum tatlı mı tatlı film.
  • iyi yapılmış bir hollywood usulü peri masalı bir nevi. kozasından çıkan kelebek olarak john leguizamo'yu görüyoruz. geçen hafta merak ettim john wick'i izlerken kendisini de gördüm. 'bu rol kolay valla, chi-chi gibi rolün üstünden geldikten sonra...' dedim kendi kendime.
    bir de vakti zamanında hangi internet sitesinde okudum hatırlamıyorum ama patrick swayze vida boheme rolü için başka çok ünlü bir oyuncuyla yarışmış. araya tandık filan sokup bayağı ısrardan sonra da rolü kapmış. filmin detaycılığı pek hoş olan açılış sahnesi şurada izlenebilir:
    https://www.youtube.com/watch?v=q6dqs2kmyhw

ah be, (bkz: it's a man's man's man's world)

edit: link yenilendi.