• hastaların yattığı odalardaki tv'lerden halk tv'nin çıkarıldığı hastane. akil adam rıfat hisarcıklıoğlu'nun başında olduğu tobb'a ait hastanenin tavrına şaşıralım mı?
  • çok güzel can pazarlığı yapmaktadırlar. diyelim ki bir yakınınız anjiyo olacak. tam anjiyo günü size stent takılırsa eriyen stent isteyip istemediğinizi sorarlar. nasıl yani dediğiniz an e şey bunun fiyatı 11.500 tl derler. gerek görülürse takılır zaten diye üstün körü geçiştirirler.

sonrasında karşınıza 23000 tl lik bir seçenek çıkar. ortaya çıkan tablo ise şu: can mı para mı? gerekli görülme falan e ilaçlı stent varmış derken e ne yapalım dersiniz. ve bir güzel 23000 tl yi cart diye ödersiniz. oh hazır açmışsın dur dur derler keseyi kapatmadan bir şey daha iliştirelim. nedir? ya şey kan durdurucu bir bant var. hematris isimli bir firmanın hematrix isimli kan durdurucu bantı. ee? işte kateter çıkınca kanı bu emiyor. çillop gibi. ne kadar peki? tek bant 491 tl. tam rakamları yazıyorum ki sonra beyin amcıklaması geçirmeyin. ya bir saniye piyasaysa bakayım derseniz tanesinin 4 tl olduğunu görür ve dumura uğrarsınız.

işte bir can/kan pazarının daha sonuna geldik. şaka maka iyi sikiyorsun be tobb etü. helal olsun.

edit: beyler o eriyen stentin mükemmel olduğuna dair henüz bir makale veya deneysel bir veri yok. hani olur da bu satıları okuyanlar olursa bilsin. öyle ota boka eriyen stent takılmıyor yurtdışında. ve hatta yurtiçinde. ha bir de o nazik ses tonuyla tıp doktoru edasıyla size bu stentler amerikadan özel geliyor diyen hemşirelere de aldanmayın. şu an ne kadar bilmiyorum ama size söylenen fiyatların yaklaşık 3te 1i fiyatları normalde. ayrıca o nedense(!) tekel halini alan hematrix firmasının bant görünümlü kazığı ise hem gereksiz hem de kum torbası gibi epidermis altında yani deri altında baskı oluşturmadığı için kan birikimlerine neden olmakta. yani oradaki bir hizmetlinin ¨hocalarımız öneriyor¨cümlesine kesinlikle aldanmayın ve size bu cümleyi kurarsa ¨inanma seni sikecek¨ dediğini algılayıp özellikle ve özellikle kum torbası isteyin.

ayyrıca. size bu işlemi yapacak kişilerin özgeçmişini araştırın. google a yazın. geçmişte neler yapmışlar. herhangi bir sağlık skandalına karışmışlar mı? karışmamışlar mı? ellerinden kaç vaka geçmiş? muayene sonrası kollateral damarlar ile ilgili bir yorum yaptı mı? yapmadı mı? bugüne kadar 100% tıkalı dedikleri bir damarı açamadığı olmuş mu? yoksa uğraşmayıp hadi canım sen şuraya bir git seni bekliyorlar diye en ağır operasyonlardan biri olan by-pass a yönlendirdiği yerler olmuş mu? hatta anjiyo sonrası damarını açamadığı hastaya bir bilgi vermeyip topu yakınlarına attığı olmuş mu? ulan sağlık bakanlığını sokacaksın işin içine aslında da neyse gençler. ince eleyin sık dokuyun.
  • ankara da eski mesa hastanesinin yerinde ikamet eden yeni hastane.
    bir yerlerinize küpe olsun .
    giderken dikatli olun ve sakın ha sakın dediklerine inanmayın.
    tahlil vs derlerse hiç inanmayın.
    ameliyat olunacaksa ve illaki bu hastanede olunacaksa bir daha düşünün çünkü dedikleri fiyatın iki katına çıkartacaklardır işi.
    laparoskobik bir ameliyat / operasyon olacaksa 3 kere düşünün çünkü tekrar nüksetmesi ihtimalini hesaba katarak buna karar verdiklerini ayan beyan öğrendim.
    hastane temiz güzel vs vs ...
    düşmanımın bu ülkede yaşamasını isterim ama bu hastaneye gitmesini / düşmesini cidden istemem.
  • eski mesa hastanesinin yeni ismi. tobb etü'nün yeni açılması planlanan tıp fakültesi için yaptığı son yatırımı. hayırlısı tobb etü, her kuşu öptün ya...
  • doktorları ve hemşireleri çok ilgili ve cana yakın. aldıkları her kuruşu hak ettiklerini düşünüyorum. özellikle kalp cerrahi bölümü çalışanları için.

günün sonunda parayı bastıranlar için güzel hizmet. sağlık sigortasının karşılayamadığı “ekstra hizmet bedelini” denkleştiremeyip götün götün uzaklaşanlara sabır ve şifa diliyorum. sağlık sektörümüz acımasız koca bir ticarethane yapacak bir şey yok.

küçük bir detay olarak dikkatimi çeken, orta yaş civarı çekime gidiyormuş gibi podyum edasıyla koridorlarını arşınlayan kadın personel bitki örtüsüne sahip. memur kadrosundalar sanırım. bunları hemen girişin sağındaki vip odasından çıkıp terasa kadar heryerde görebilirsiniz. yerden bi 5 santim havada pacman gibi yürüyorlar. hacettepenin doğu alman gülle takımı gibi personelinden sonra bunları görüp hakaten pahalı bir hastanede olduğunuzu anlıyorsunuz. belli aralıklarla sürekli volta atmalarını hasta ve hasta adaylarının motivasyonlarını diri tutmalarına bağlıyorum.
  • burada doğum yaptım. doktorum dışarıdan olmasına rağmen hemşirelerin, ebelerin ilgisi çok iyiydi. özel hastanelerde bile hemşirelerden trip yiyorsunuz ya bu hastanede o yok. hizmet gerçekten üst düzey veriliyor. çok para veriyorsunuz, gerçekten pahalı bir hastane ama hiç pişman olmuyorsunuz, değiyor.
    bir odaya alıyorlar. sancıyı bu odada çekiyorsunuz doğumu da bu odada yapıyorsunuz. ordan oraya doğumhaneye falan taşınmıyorsunuz yani. odada oldugu için ortam da çok rahat. doğum gerçekleştikten sonra kalacağınız odaya alınıyorsunuz.
    doğum sonrası hizmetler başarılı. emzirme danışmanlığı yenidoğan bakımı gibi. sayelerinde emzirme konusunda hiç sıkıntı çekmedim. yenidoğan bölümü çok başarılı. bölüm başkanı doçent doktor hatice tatar aksoy hoca o kadar iyi ki çok kıymetli bir hekim.
    haftalık aylık kontrollere gittiğimiz pediatri bölümş de çok iyiydi. temiz sessiz sakin. tavsiye ediyorum.
  • ağzı burnu aka aka kıç kadar odada maskesiz hasta bakan sorumsuz doktorlara sahip bir hastane. "dr bey hastasınız galiba maske mi taksanız?" deyince de takmayacak kadar nezaketten yoksun üstelik.üstümüze hapşurup elinin tersiyle akan burnunu sildi utanmadan. covid testi negatif olduğundan sorun yokmuş.tonsilit olmuşmuş enfeksiyonu tehlikeli değilmiş!şu an biri kalp sorunu olan tüm ev ahalisi yatak döşek yatıyoruz.

covid nasıl da elverişli bir bahane oldu bazılarına. sanki covidden önce hastalık yoktu mikrop yoktu. covidiniz batsın.bomboş parklarda bahçelerde insanlara maske dayatması yapanlar, zavallı bebeklere nefes almayı yasaklayanlar böyle de ikiyüzlü işte. sağlam kişiye bir şey demem ister taksın ister takmasın ama burnu aka aka hasta bakıp böyle de küstah olmaya kimsenin hakkı yok. hastalarının çoğu da yaşlılar.hasta dr işe gelmeyecek ölüm kalım durumdaysa geldiyse de maskesini takacak yüzümüze hapşırıp mikrop saçmayacak.etik ve vicdan bunu gerektirir.first do no harm.
  • bebeğimin doğduğu hastane. yenimahalle ilçesine bağlı olduğu için çocuğun doğum yeri yenimahalle oldu. yahu çankaya'nın göbeğindeki bir hastane niye yenimahalle sınırlarına dahil edilir ki? açıkçası güzel hastaneydi temizdi de... tavsiye ederim.
  • yakında büyüyecek olan hastane. yanına yapılacak olan ek bina ile kapasitesi artacağı gibi tobb etü tıp fakültesi de buraya taşınacak. http://www.etu.edu.tr/…akultesi_hastane_ek_bina.jpg
hesabın var mı? giriş yap