şükela:  tümü | bugün
 • oz dizisinde bir karakter. lee tergesen tarafindan canlandirilmaktadir. alkollu arac kullanirken sebep oldugu kaza nedeniyle hapse giren ve ilk gunlerinde tecavuze ugrayarak, dayak yiyerek, kicina gamali hac damgalanarak asagilanan ama sonra kasarlanip gozu acilan, intikam bile alan eski avukat. ayrica (bkz: chris keller).
 • (bkz: beecher)
 • sonradan escinsel olmustur bi de, ayrica da chris keller ile birbirlerini tutkulu bir askla sevip, saymaktadirlar. bu ask yuzunden kiskanc keller thobias (ki ilk adi budur)in surtuk oldugunu idddia eder. ee, haksiz da sayilmaz, zira thobicik her onune gelene vermektedir.
 • alkollü araç kullanan ve araçla bir kızı öldüren #97b412 numaralı mahkum.

  --- spoiler ---

  şartlı tahliye hakkını önce elde edemez, elde ettikten sonra yine kaybeder. kendisi hep böyle iki durum arasında kalır. en mantıklı da odur en psikopat da... dizinin son bölümünde mahkumların hepsini doldurdukları otobüste beecher anlamsız yere sırıtmaktaydı.
  http://www.leetergesen.com/…euntomnes/exeunt88.html
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  bu adamımız son sezonda daha da boka batan, her bölüm elemanlardan birinin şişlendiği hapishanede akıl almaz aptallıklara imza atmıştır; önce dışarı çıkmış, sonra avukatlığa soyunup mapustaki sevgilisi keller'in davası üzerine uğraşmıştır. keller ise zaten ömür boyu yatacağım düşüncesiyle bu safı kafalayıp tekrar oz'a tıkmıştı..

  ee etme bulma dünyası mı diyim, ne diyim ben sana beecher..

  yazık.

  --- spoiler ---
 • düşünün doğumunuzdan itibaren sizi çok seven bir anne babanın yanındasınız, çok iyi bir eğitim hayatının ardından avukat oluyorsunuz, takım elbise,5 numara gözlük ve iş evraklarıyla hergün işten eve evden işe modundasınız. birgün arkadaşlar hadi içelim diyor sizde biraz fazla kaçırıp direksiyon başına geçiyorsunuz, bisikletiyle gezen küçük bir kızı öldürüyorsunuz ve hayatları uyuşturucu,para,sex ve cinayetten ibaret olan 100-150 adamın arasına konuluyorsunuz.
  en son gördüğünüz kan ofisteki zımbanın yanlışlıkla elinize batmasıyken, oz'a ilk girişte hemen önünüzde bir adam(bkz: miguel alvarez) bıçaklanıyor... bu mekanda hayatta kalma şansınız nedir? cevap:tobias beecher
  (tabi feda edilmesi gerekenler götünüz, onun üzerine yapılan svastika dövmesi, kollarınızın ve bacaklarınızın kırılması, uyuşturucu bağımlılığı, oğlunuzun ve abinizin canı)

  edit: "abisi bıçaklanmıştı oz'da çocukların oynadığı odanın önünde beklerken ama ölmedi. ölen babasıydı, bıçaklanıp. hatta karısı da intihar edip ölmüştü.. " demiş lillien nienna. ona güvenin siz
 • en agresif ibne.
 • oz'daki macerasıyla ilgili bir fan tarafından yapılmış güzel bir videosu bulunan, oz dizisinin en enteresan ve etklileyici karakterlerinden birisi.

  başlı başına bir film olan beecher'ın oz'da başından geçen önemli olayları, aklıma geldiği kadarıyla şu şekilde özetleyebilirim:

  --- spoiler ---

  schillinger* tarafından nazilerin orospusu yapılması
  schillinger'ın tek gözünü oyması
  kafayı yemesi ve uyuşturucuya başlaması
  schillinger'ın ağzına sıçması
  robson'un* çükünü koparması
  said* sayesinde müslümanlığa meyletmesi ve sonra cayması
  metzger'i* tırnaklarıyla öldürmesi
  çocuğunun ve babasının schillinger tarafından öldürtülmesi
  schillinger'ın çocuklarını öldürtmesi
  keller'a* aşık olması ve sonra aldatıldığını öğrenmesi, keller'ı şişlemesi
  şartlı tahliyesinin kabul olması ve hemen avukatlığa dönüp keller'ın davasını alması
  keller'ın yaptığı kelek sayesinde tekrar içeri girmesi
  keller'ın dalaveresi sonunda istemeden de olsa schillinger'ı öldürmesi
  keller'ın son keleğini yapıp intihar etmesi ve bunun beecher'ın üstüne yıkılması

  --- spoiler ---