şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: papa emeritus)
 • ghost'un vokali, papa.
  iyi başlayan daha sonra artan egosuna yenik düşerek son zamanlarda gruptakilerin kıçına basıp güzelim grubun ağzına sıçmış kişi.(bkz: #67697668) madem böyle yapacaktın solo proje olsaymış ghost.. aynı zamanda bir death metal grubu da var:https://youtube.com/watch?v=3pv4lp73_ss
 • https://m.youtube.com/…ature=youtu.be&v=_ll4v6smtj0

  tv programında konuşmuş yüzünü göstermiştir
 • grammy ödüllerinde papa’yı askıya asıp arz-ı endam etmiş sempatik şahsiyet.

  https://youtu.be/sex1zdbepks
 • söz yazarı, besteci ve vokalisttir.

  ghost'un mimarıdır.

  yüceler yücesi papa emeritus'tur. zilli cardinal copia'dır.

  "kendi bedenimde hiçbir zaman rahat olmadım." diyen bir sanatçıdır; kendisi için yarattığı bunca karakteri açıklıyor bu ifadesi.

  dünyalar tatlısıdır; tüm o şeytani maskeler ardında sakladığı yüzünün sevimliliğine inanamazsın.

  seksi bir beyne sahiptir.

  son olarak mason olduğuna dair söylentiler var ki mason değilse, esas o zaman şaşırırım. (bkz: square hammer)
 • son zamanlarda metal camiasında en özgün ve sempatik sese ve duruşa sahip olduğunu düşündüğüm ghost grubunun frontmani.

  ayrıca kendisi eski death metalci olup vaktinde birkaç grupta brutal vokal olarak arzı endam buyurmuştur. sonra çok doğru bir karar vererek klasik takılmak yerine özgün davranarak ghost grubuna dahil olmuş ve satan yürü yaaa kulum diyerek son yıllarda rock star mertebesine kadar gelmiştir. seviyoruz efenim! :))
 • çok yakışıklı kerata değil mi?
 • ghost'un frontman'i demek yetmez, ghost'un mastermind'ı.

  şu yaşımda birine, bir gruba fanboy olacağımı düşünmezdim ama hayat işte, başına gelmeden anlamıyorsun. bu herif benim hayatımda gördüğüm en üretken insan olabilir. bunu da genius lyrics'ten iki ghost şarkısı sözüne bakarak, kliplerinde, albüm kapaklarında yaptıkları göndermelere bakarak anlamak mümkün.

  ghost'u ghost yapan şeylerin neredeyse hepsinin arkasında bu adam var. bir müzik grubundan fazlası olup, bir tiyatro ekibi gibi bir hikaye anlatan bu elemanların şarkılarını bu herif yazıyor, besteliyor, yeri geliyor albümlerde enstrümanları çalıyor, kliplerini yönetiyor.

  ilk başta bir önceki albümün arkasından kopan fırtınada ve dava sırasında ben de egolu bir herif olduğunu düşünmüştüm ama sonradan anladım ki bu ego onun hakkı ("the toughest time of my life" diye özetlediği ve kimliğinin açığa çıktığı davayı da kazandı). karşımızda ghost gibi bir şaheseri ortaya koyan, dizayn eden, hayal eden ve gerçekleştiren bir herif var. ve bu herif konserlerinde "gidin birbirinizi becerin" diye bağırdıktan sonra ashes şarkısında ortaçağ ninnileri söyleyen 10 yaşındaki ikizlerini öpüp iyi geceler dileyip karısının yanına kıvrılıp uyuyor, böyle de acaip bi herif.

  saçma sapan youtube kanalında yayınladığı kısa filmlere bile bir hikaye yazıp "ghost 50 yıl önce doğdu, 1969'daki papa nihil'le başlayan ghost buydu" diye şarkı yazıp klip çeken bu adama saygım sonsuz, şapka çıkarıyorum. ömrü bol olsun, benden senden çok yaşasın ki ölene kadar izleyelim, dinleyelim.
 • kendisi tam olarak dahi bir müzisyendir. ghost’un şarkılarının yanı sıra yarattığı kurgularla hep ilgi çekici olmasını sağlaması takdire şayan. geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda kendisini fotoğraf ve videolarda görmeyi hiç sevmediğini, rahatsız hissettiğini söylemiş. kurgu bir karakterde, bir maske altında rahat olduğunu belirtmiş. belki de bu özelliği sayesinde ghost gibi orijinal bir grup ortaya çıktı. gerçi ben kendisini maskesiz de şarkı söylerken görmeyi çok istiyorum ama adam sevmiyormuş yapacak bir şey yok. ayrıca röportajlarında aşırı sempatik gözüküyor. bir şeyler anlatırken değişik sesler çıkarıyor onlar da aşırı güldürüyor.
 • 2019 grammy ödüllerine eşiyle beraber katılmış, şöyle bir poz vermişlerdir. bir metal çifti* nasıl olmalı, böyle olmalı be kardeşim. kendisi benim için vincent cavanagh'dan sonra metal dünyasındaki en yetenekli adamdır.

hesabın var mı? giriş yap