• milwaukee'de doğru düzgün süre bulamazken orlando magic'e takas olduktan sonra adeta coşan, fırsatı bulunca neler yapabileceğini kanıtlayan genç bir arkadaşamızdır. dün geceki houston rockets maçında 27 sayı ve 10 ribauntla oynadı. orlando formasıyla (hatta dwight howard'ın 12 numarasıyla) çıktığı 4 maçta sırasıyla 14, 16, 23 ve 27 attı. takip edilmeli..
  • carmelo anthony ile kendisinin oyun tarzını çok benzetiyorum . ikisi de kendi şutunu kendi yaratabilme özelliğine sahip . üstelik harris topu melo kadar fazla istemez . bu sezon patlama bekliyorum kendisinden . her sezon üstüne koyarak ilerliyor ve bu sezona da oldukça iyi başladı . stan van gundy , stanley johnson'ı 3 numara pozisyonunda oyuna sürüp harris'i de artık 4 numara oynatmaya başladı .

geçen sezonu 16 sayı ile tamamlamıştı fakat bu sezonu 18-20 civarı bir sayı ortalamasıyla tamamlar diye tahmin ediyorum .
  • paçalarından yetenek akan bir kardeşimiz. 13-14 sezonu öncesi bi hazırlık karşılaşmasında ayağını burkmasa bu sezon da patlayıp gidicekti ama ciddi sakatlanmış belli ki. ritmini hala tam anlamıyla bulmadı zira.
  • 2011 nba draft'ında charlotte bobcats tarafından 19. sıradan seçilen tennessee forveti. takas sebebi ile bucks yolu tutacak tabi.
  • geçen sezon batı konferansında olduğu için all star'ın kıyısından dönmüş oyuncu. doğu'daki en az 5 oyuncudan daha fazla hak ediyordu bunu. hakeza sezon ortasında takas olmasaydı ve clippers yine play off yapsaydı all nba de seçilirdi zaten.

kontratının yeni cap sistemiyle alakası elbette var (overpaid de olabilir takımla uyuşma durumuna göre. geçen sezon uyuşmamıştı pek) ama ligin en iyi 20-25 oyuncusu arasında adı geçiyor kendisinin 2 sezondur. geçen sezon clippers'taki performansı griffin'den daha aşağı değildi. all star konusu da batı doğu farkından dolayı o kadar önemli bir gösterge değil.
  • draft günü olanı da sayarsak daha 25 yaşına gelmeden 5 kez takas edilmiş oyuncu. her takım çok beğeniyor ama nedense sonra takas ederek gönderiyor. bana sanki 76ers da 2 seneye kalmadan bu trend'e uyacak.
  • harris gerçekten size hücumda gerektiğinde kilit açabilen bir oyuncu ama clutch değil. savunmada ayakta kalıp mücadele eden bir oyuncu ama elit seviyede değil. bu kadar takas edilmesinin sebebi yıldız oyuncu olmak ile çok iyi bir tamamlayıcı oyuncu arasında kalmış olması. şahsi fikrim özellikle hücumda harris'ten daha iyi bir tamamlayıcı yok oynadığı rolde. ama arkadaş. 180 milyon dolarlık oyuncu da değil harris ya. bakın ağır bir harris hayranıyım. takımımda oynaması için 3-4 sezondur etmediğim dua kalmadı ama 180 milyon dolar verilmez be. jimmy butler 'a verseler bak anlarsın herif clutch simmons şut atamıyor embiid uzun olarka yıpranıyor falan butler gelip atıp sana maç kazandırır üstüne savunma yapar. tobias böyle bir oyuncu mu arada ki fark bu. rolü ve yapabildikleri ile overpaid kontratı var ama kesinlikle kötü bir oyuncu değil.
  • nba'de açık ara en sevdiğim oyuncudur.
  • sanılanın aksine gayet sağlam, istikrarlı, uzun sayılabilecek, güvenilir şutu olan, içeriye drive da edebilen oyuncudur.
  • walla bu herifi izliyorum ama ne yapıyorda 30+ milyon $ kontrat alıyor anlamadım. bence çok sıradan ve seth curry den hallice oyuncu lakin seth 7 milyon $ oynarken bu nerdeyse 5 katına oynuyor. maç kazandırdığını görmedim, oyun kopardığınıda görmedim... sixers bu kontratla takasta edemez, boşuna para öder ve umarım dersini alır.
hesabın var mı? giriş yap